Çadır’dan Okula projesi ders kitabında

 

Yüreğir Belediyesi, Doğankent Kültürevi’nde hayata geçirdiği projeyle tarım ürünlerinin yaygın olarak yetiştirildiği Doğankent Mahallesi’nde, bölgede bulunan tarım işçilerinin çocuklarına okul öncesi eğitim vermek üzere sınıf açtı. Çocuklar kaldıkları çadırlardan araçla alınarak sınıfa getiriliyor, öğrencilerin, uzman görevliler eşliğinde çeşitli etkinliklere katılarak tekrar kaldıkları çadırlara bırakılıyor. Çocuklara burada kişisel bakım gelişimi, bireysel dil gelişimi, zihinde algılama, psikomotor alanlarının kullanımı ve diğer gelişimleri için eğitimler veriliyor. Bunun yanı sıra düzenli sağlık kontrolleri yapılıp, giysileri de temin ediliyor. Gün boyu burada eğitim gören çocuklar tekrar kaldıkları yerlere bırakılıyor.

Bu uygulamanın Milli Eğitim Bakanlığı Sosyal Bilgiler 5’inci sınıf ders kitabında ders konusu olarak gösterilmesinin kendilerine gurur verdiğini belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan şöyle konuştu:
“Tarladan Okula’ projemiz daha önce de AK Parti Yerel Yönetimler Proje Yarışması’nda birinci oldu. Ödülümüzü de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden almıştık. Projelerimizin Cumhurbaşkanımız tarafından ödüle layık görülmesi bizim için büyük bir onur. Yüreğir Belediyesi olarak hayata geçirdiğimiz projelerin örnek proje olarak ders kitaplarına girmesi ve ödül alması işimizi ne kadar doğru yaptığımızı gösteriyor. Bizim buradaki amacımız geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı en iyi şekilde hayata hazırlamaktır. Çocuklarımızın gelişmesi, eğitilmesi için elimizden gelen bütün gayreti göstermeye devam edeceğiz.”

Kaynak:
http://www.hurriyet.com.tr/egitim/cadirdan-okula-projesi-ders-kitabinda-40990746

0 responses on "Çadır’dan Okula projesi ders kitabında"

Mesaj At

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global Enstitü. Tüm Hakkı Saklıdır.