Düşünce Yapımızı Değiştirerek Nasıl Daha Olumlu Bir İnsan Oluruz?

İnsanların ruh hali zaman zaman istenilen seviyede olmayabilir. Bu kötü ruh hali insanları belirli işleri yapabilme yeteneğinden de alıkoyar. Bir an önce değiştirilmesi gereken bu durum, insanların kendi elinde olarak yapabilecekleri bir düşünce değişikliğidir aslında.

Evet, düşüncelerimizi değiştirebiliriz. Bu bizim elimizde olan bir şey. Hayata olumsuz bir pencereden bakmak yerine çok daha olumlu bir bakış açısı ile yaklaşmak çoğu sorunları başlamadan çözmemize yarar aslında. Sorunlar daha belirli bir hal almadan bitirilebilir. Bu öncelikle beynimizin çalışma sistemini değiştirmemiz ile alakalıdır. Beyin mekanizmamız bizim hayatta nasıl konumlanacağımızı belirleyen ve hareketlerimize yön veren olgudur. Bu nedenle beynimizin düşünce sistemini yani nasıl çalıştığını değiştirebilmek de çoğu zaman bizim elimizdedir ve bunu kullanmamız gerekir.

Beynimizi çok daha olumlu düşünmeye sevk edecek davranış biçimleri nelerdir? Neler yaparsak veya düşünürsek beynimiz çok daha farklı çalışabilir? Gelin biraz tüyo verelim.

Olumsuz Havayı Üzerinizden Atın

Olumsuz havadan kurtulmak için kendinize bir söz verin ve bir an evvel bu havayı üzerinizden atmaya çalışın. Bir silkelenin, yeni şeylere yönelin, kendi yapabileceklerinizin farkına varın ve harekete geçin.

İdeallerinize Odaklanın

İnsanı enerjik tutan ve hayatta kalmasını sağlayan en büyük olgulardan biri ideallerdir. İdeallerinize odaklanın ve bu idealleri gerçekleştirebilmek için atacağınız adımların planını şimdiden yapın.

Olmak İstediğiniz Yerleri Hayal Edin

İnsan doğası gereği hayal kurabilen bir varlıktır. Hayal kurabilme yeteneğinizi tam da bu noktada gerçekleştirebilirsiniz. Olmak istediğiniz güzel yerleri hayal edin bu bir mevkii de olabilir doğa ile iç içe muhteşem bir bölge de olabilir. Gözünüzü kapayın ve bu güzel hayalin size vereceği enerjiyi hissedin.

Güçlü Yönlerini Bil

Başarabileceğiniz işlerin peşinden gidin. Ne olursa olsun başarabileceğinizi düşünün ve bunun için kendinizde olan güçlü yönlere odaklanın. Güçlü yönlerinizi bilmek ve buna göre bir planlama gerçekleştirmek, hayata karşı adımlarınızı çok daha sağlam bir şekilde atmak anlamına gelmektedir.

İç Motivasyonunuzun Farkına Varın

İnsanın kendi iç motivasyonunu bilmesi son derece önemlidir. Kendinizi nelerin motive edeceğini bilmeli, bu yönde adımlar atmalı ve iç motivasyonunuzun sağladığı enerji ile düşünce yapınızı olumlu hale getirebilmelisiniz.

Kaynak:

https://girisimcikafasi.com/dusunce-yapimizi-degistirerek-nasil-daha-olumlu-bir-insan-oluruz

10 Ekim 2018

0 responses on "Düşünce Yapımızı Değiştirerek Nasıl Daha Olumlu Bir İnsan Oluruz?"

Mesaj At

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


GLOBAL ENSTİTÜ'DEN SERTİFİKA ALANLAR
Daha fazlası için buraya tıklayınız
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for

Global Enstitü. Tüm Hakkı Saklıdır.