Afet Psikolojisi Eğitimi

Dünya üzerinde her yıl milyonlarca insan afetin doğrudan ya da dolaylı etkilerine maruz kalmakta, fiziksel, ekonomik y ada psikolojik kayıplar yaşamaktadır. Travmatik olay; insanlar için aşırı derecede yıpratıcı veya başa çıkması zor olan, kişinin varlığını tehdit eden, hatta öleceğini düşündürebilen, normal yaşamın dışındaki olay olarak tanımlanmaktadır. Bu modülde afetlere ve travmatik olaylara maruz kalan kişilere destek olabileceksiniz. Bu desteği sağlarken kendinizi de travma ve stresin etkilerinden korumayı öğreneceksiniz. Tüm katılımcılarımızı Afet Psikolojisi sertifika programına davet ediyoruz.

Bu Eğitim Kursu Size Ne Katacak?

Sağlık sorunları nedeniyle acile yapılan başvurularda sıklıkla kendi sorunlarının daha önce çözülmesini isteyenler, verilen hizmetten memnun kalmayanlar, sağlık personelinin davranışını beğenmeyenler ya da kişisel özellikleri nedeniyle sorun çıkarmaya yatkın olan bireyler nedeniyle acil çalışanları, hem hastanede hem de sahada şiddete maruz kalabilir. Sizler bu modül sonunda bu hastalara yaklaşım ilke ve tekniklerini öğrenerek uygun yaklaşımı gösterebileceksiniz.

İş İlanları / Olanakları

Çalışma hayatınızda, zaman zaman stresli anlar yaşamak durumunda kalabilirsiniz. Yaşadığınız stresin sizi yıpratmaması için tükenmişlik sendromunun sebeplerini, belirtilerini ve bunlarla baş etme yollarını öğreneceksiniz.

Afet Psikolojisi Sertifikası

Eğitim sonunda 10 sorudan oluşan 10 dakika süre sınırı bulunan online sınav uygulanmaktadır. Konuları tamamladıktan sonra sınav otomatik olarak karşınıza çıkmaktadır. Sertifika sınavını 100 üzerinden en az 60 alarak başarıyla tamamlayan kişilere Afet Psikolojisi Belgesi (katılım sertifikası) verilmektedir. Hak edeceğiniz sertifikayı yukarıda sayılmış olan birçok sektör için iş başvurularınızda CV’nize ekleyebilir ve sertifikanızı bu interaktif eğitimi aldığınıza dair kanıt niteliğinde referans olarak kullanabilirsiniz. Sertifikanın geçerliliği hakkında bilgi edinmek için Destek sayfasına göz atmanızı öneririz.

Kurs Süresi

Bu uzaktan eğitim serbest zamanlı olarak 7 gün sürmektedir. Yani eğitime başladığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde dilediğiniz zaman sisteme giriş yaparak eğitiminizi durdurabilir, devam edebilir ve tamamlayabilirsiniz. Eğer 7 günden daha erken bir zamanda sınavı geçerek eğitimi tamamlarsanız kalan günleri beklemeden sertifikanız profilinize anında eklenecek ve sertifikanızı baskı halinde isteyebileceksiniz.

Daha fazla bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için iletişim bölümünden veya canlı sohbetten bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Eğitim İşleyişi Hakkında

Sertifika Siparişi Hakkında

Ders Konuları

Felaketlerde Psikolojik Yaklaşım 00:17:00
Travmalarda Psikolojik Yaklaşım 00:38:00
Saldırgan ve Ajite Hastaya Yaklaşım 00:17:00
Tükenmişlik Sendromu 00:16:00
Afet Psikolojisi Sertifika Sınavı 00:10:00

Ders Yorumları

5

5
2 yıldız
  • 5 Yıldız2
  • 4 Yıldız0
  • 3 Yıldız0
  • 2 Yıldız0
  • 1 Yıldız0
  1. Mükemmeldi...

    5

    Gerçekten dersin notları çok açıklayıcıydı. Konular akılda kalıcı cümlelerle anlatılmıştı. Tek kelimeyle mükemmeldi…


GLOBAL ENSTİTÜ'DEN SERTİFİKA ALANLAR
Daha fazlası için buraya tıklayınız
[authoravatars roles=sertifika avatar_size=80 user_link=bp_memberpage order=random limit=12]

Global Enstitü. Tüm Hakkı Saklıdır.