Bu dersi almanız için giriş yapmanız gerekmektedir  →   GİRİŞ | KAYIT OL

Autocad Eğitimi

Hızla gelişen bilgisayar teknolojisi teknik çizimler içinde yerini almış ve bilgisayar desteği ile çizim yapabilen çizim programları geliştirilmiştir. Günümüzde teknik çizimleri yapmak için birçok çizim programı vardır. Dolayısıyla yapacağınız çizim için en uygun programı seçmek oldukça önemlidir. Günümüzde hızla gelişmekte olan bilgisayar teknolojisi, kullandığımız tüm araç gereçler üzerinde yerini almış bulunmaktadır. Bilgisayar günlük işlerimizde birçok kolaylık sağlamaktadır. AutoCAD, AutoDesk firmasınca geliştirilmiş genel amaçlı bir tasarım ve çizim programıdır. Mimarlık, makina mühendisliği,inşaat mühendisliği, çevre mühendisliği gibi bir çok farklı alanda çizim amaçlı yaygın olarak kullanılmaktadır. Elinizdeki kitap programın temel özelliklerini ve olanaklarını, örneklerle açıklayan bir yapıya sahiptir.Çizim yapmak için özel komutlar içerdiğinden çizimi oluşturmak kolaydır. Düzeltme, çoğaltma işlemleri kolaylıkla yapılabilmektedir. Diğer birçok mühendislik programları ile veri alışverişi yapabilir. Kullanıcı tarafından geliştirilmeye açıktır. Tüm katılımcılarımızı Autocad sertifika programına davet ediyoruz.

Bu Eğitim Kursu Size Ne Katacak?

Eğitim sonunda bilgisayarda teknik resim kurallarına uygun geometrik çizim yapabileceksiniz. Bilgisayarda teknik resim kurallarına uygun kesit alabileceksiniz. Bilgisayarla ölçümlendirme yapabileceksiniz.

İş İlanları / Olanakları

Autocad operatörlügü, teknik çizim personeli olabilir ayrıca Autocad Mimarlık alanında bilgisayar kullanımı ve teknolojik gelişmeler, çizim, fiyat belirleme ve hesaplama işlemlerini kolaylaştırsa da bu alanda yabancı dil bilen, bilgisayar kullanabilen elemanlara ihtiyaç vardır.

Autocad Sertifikası

Eğitim sonunda 10 sorudan oluşan 10 dakika süre sınırı bulunan online sınav uygulanmaktadır. Konuları tamamladıktan sonra sınav otomatik olarak karşınıza çıkmaktadır. Sertifika sınavını 100 üzerinden en az 60 alarak başarıyla tamamlayan kişilere Autocad Belgesi (katılım sertifikası) verilmektedir. Hak edeceğiniz sertifikayı yukarıda sayılmış olan birçok sektör için iş başvurularınızda CV’nize ekleyebilir ve sertifikanızı bu interaktif eğitimi aldığınıza dair kanıt niteliğinde referans olarak kullanabilirsiniz. Sertifikanın geçerliliği hakkında bilgi edinmek için Destek sayfasına göz atmanızı öneririz.

Kurs Süresi

Bu uzaktan eğitim serbest zamanlı olarak 7 gün sürmektedir. Yani eğitime başladığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde dilediğiniz zaman sisteme giriş yaparak eğitiminizi durdurabilir, devam edebilir ve tamamlayabilirsiniz. Eğer 7 günden daha erken bir zamanda sınavı geçerek eğitimi tamamlarsanız kalan günleri beklemeden sertifikanız profilinize anında eklenecek ve sertifikanızı baskı halinde isteyebileceksiniz.

Daha fazla bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için iletişim bölümünden veya canlı sohbetten bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Eğitim İşleyişi Hakkında

Sertifika Siparişi Hakkında

Ders Konuları

Çizim Yöntemleri 00:04:00
Nesnelere Kenetleme (OSNAP) 00:04:00
Çizim Komutları 00:07:00
Yazı Yazma 00:02:00
Bloklar 00:04:00
Katmanlar 00:03:00
Düzenleme Komutları 00:08:00
Baskı Alma 00:15:00
İzometrik ve 3 Boyutlu Cizim 00:07:00
Autolisp 00:07:00
Autocad Sertifika Sınavı 00:10:00

Ders Yorumları

3.8

3.8
5 yıldız
 • 5 Yıldız3
 • 4 Yıldız0
 • 3 Yıldız1
 • 2 Yıldız0
 • 1 Yıldız1
 1. 5

  autocad dersine başladım. Eğitici bir sistem beğendim.

 2. Kötü Sınav

  3

  Dersler iyi anlatılmış ama sınav sözel ve çok basit sorulardan oluşmuş. Sınavda Autolips ve 3d yoktu

 3. Uygulama yok mu?

  1

  Yani uygulama olmadan böyle yazılı döküman üzerinden kurs mu olur? Hayret.


GLOBAL ENSTİTÜ'DEN SERTİFİKA ALANLAR
Daha fazlası için buraya tıklayınız
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for

Global Enstitü. Tüm Hakkı Saklıdır.