Çevre Koruma Eğitimi

Çevre koruma dediğimizde ilk önce Çevre’nin tanımını yapmak gerekir. Çevre, insanların ve diğer canlıların yaşamları boyunca ilişkilerini sürdürdükleri ve karşılıklı olarak etkileşim içinde bulundukları, fiziki, biyolojik, sosyal, ekonomik ve kültürel ortamdır. Kısaca canlı varlıkları etkileyen dış tesirlerin tümüne çevre denir. Çevre geleceğimiz için çok önemli katkılarda bulunur. Çevremizi kontrol altında tutamazsak bu bizim için ilerde pişman olunacak bir duruma gelir. Yaşam ve çevre, birbirlerine bağlı iki önemli yaşam çerçevesidir. Gelişen dünya endüstrisi hayatımızı kolaylaştırmayı amaçlarken yanında birtakım riskler getirmektedir. Elbette bunlardan en büyük riski çevremiz taşımaktadır. Çevre koruma eğitimi ile doğamızı koruma hakkında gerekli bilgileri öğrenirken, meslek hayatınızı icra ederken çevremizi korumaya da katkıda bulunabileceksiniz. Tüm katılımcılarımızı Çevre Koruma sertifika programına davet ediyoruz.

Bu Eğitim Size Ne Katacak?

Bu eğitim çevre kirliliğinin önlenmesi, israfın önlenmesini öğrenecek ve açıklayabileceksiniz. Çevrenizden kaynaklanan hava, su, toprak kirliliği için tedbir alabileceksiniz. Çevreye zarar vermeyen enerji kaynakları hakkında farkındalık oluşacak, görüntü ve gürültü kirliliğinden nasıl korunabileceğinizi öğreneceksiniz. Sonraki nesillere rahat bir yaşam hediye bırakmak için bu sorumluluğun bilincine varabilmeli ve bu eğitime katılmalısınız.

Çevre Koruma İş İlanları / Olanakları

Gelişen şirketler geç de olsa çevre kirliliğinin farkına varmakta ve olumsuz etkilerini görmektedir. Bunun sonucu olarak şirketler ve dünya endüstrisi çevre korumaya daha duyarlı hale gelmektedir. Şirketlerin artan ihtiyaçlarını, daha verimli kaynak kullanımı sağlayarak talepleri karşılayabileceğiniz bir birey olarak, insan kaynakları için doğru insan olacaksınız. Çevre koruma eğitimi almış kişiler hemen hemen her sektörde iş olanakları fırsatı bulabilmektedir.

Çevre Koruma Sertifikası

Eğitim sonunda 10 sorudan oluşan 10 dakika süre sınırı bulunan online sınav uygulanmaktadır. Konuları tamamladıktan sonra sınav otomatik olarak karşınıza çıkmaktadır. Sertifika sınavını 100 üzerinden en az 60 alarak başarıyla tamamlayan kişilere Çevre Koruma Belgesi (katılım sertifikası) verilmektedir. Hak edeceğiniz sertifikayı yukarıda sayılmış olan birçok sektör için iş başvurularınızda CV’nize ekleyebilir ve sertifikanızı bu interaktif eğitimi aldığınıza dair kanıt niteliğinde referans olarak kullanabilirsiniz. Sertifikanın geçerliliği hakkında bilgi edinmek için Destek sayfasına göz atmanızı öneririz.

Kurs Süresi

Bu uzaktan eğitim serbest zamanlı olarak 7 gün sürmektedir. Yani eğitime başladığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde dilediğiniz zaman sisteme giriş yaparak eğitiminizi durdurabilir, devam edebilir ve tamamlayabilirsiniz. Eğer 7 günden daha erken bir zamanda sınavı geçerek eğitimi tamamlarsanız kalan günleri beklemeden sertifikanız profilinize anında eklenecek ve sertifikanızı baskı halinde isteyebileceksiniz.

Daha fazla bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için iletişim bölümünden veya canlı sohbetten bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Eğitim İşleyişi Hakkında

Sertifika Siparişi Hakkında

Ders Konuları

Çevre 00:05:00
Doğa Kirliliği 00:07:00
Gürültü 00:05:00
Enerji 00:06:00
İsraf 00:08:00
Çevre Koruma Sertifika Sınavı 00:10:00

Ders Yorumları

4.8

4.8
5 yıldız
 • 5 Yıldız4
 • 4 Yıldız1
 • 3 Yıldız0
 • 2 Yıldız0
 • 1 Yıldız0
 1. Çevre Koruma Mükemmel Ötesi

  5

  Arkadaşlar Merhaba.
  Global Enstitü üye olduğumda ilk sertifikamı Çevre Koruma eğitimini alarak hak kazanmış bulunmaktayım. Gerçekten mükemmel ötesi bir eğitim sınavı kazandığım halde tekrardan konuya göz atıyorum çok yararlı ve faydalı bilgiler bulunmaktadır.
  Herkese tavsiyemdir…

 2. 4

  EĞİTİM İÇERİĞİ OLDUKÇA ZENGİN BİLGİLERE SAHİPTİ ,TEŞEKKÜRLER.

 3. Çok iyi

  5

  Bana kattıkları mükemmeldi. Daha bilinçli ve duyarlı bi insanlar olmamız için 💖

 4. ÇEVRE KORUMA

  5

  Ders içeriği çok özenli hazırlanmış.


GLOBAL ENSTİTÜ'DEN SERTİFİKA ALANLAR
Daha fazlası için buraya tıklayınız
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for

Global Enstitü. Tüm Hakkı Saklıdır.