E-Ticaret Eğitimi

Günümüzde en çok konuşulan kavramların başında globalleşme gelmektedir.Globalleşme “Coğrafi sınırların ve uzaklıkların önemini yitirmesi” olarak tanımlanabilir. Globalleşmede en önemli unsurlardan biri, bilgi ve bilgiye kolay ve hızlı ulaşımı sağlayabilmektir. Şirketler globalleşen bir pazar içinde rekabet edebilmek için hıza ve iletişime ihtiyaç duymaktadır. Teknolojik gelişmeler sayesinde işletmelerin ulusal pazarlardan uluslar arası pazarlara çıkması gittikçe kolaylaşmıştır.Bilgisayardaki teknolojik gelişmelerle internet, artık dünyamıza girmiş ve iş yaşamının da vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. İnternetin hayatımıza girmesiyle eticaret kavramı da sözlüklerde yer almaya başladı. E-ticaret en basit şekliyle “İnternet üzerinden mal ve hizmet alım satımı” olarak tanımlanabilir. E-ticaret sayesinde artık hepimiz evimizde, oturduğumuz yerde alışveriş yapabileceğiz. Şirketler ise belki de hiç akıllarına bile gelmeyecek bir ülkedeki bir müşteriye çok rahat bir şekilde ulaşabilecekler. Tüm katılımcılarımızı E-Ticaret Sertifika programına davet ediyoruz.

Bu Eğitim Size Ne Katacak?

Sanal ortamda hukuksal kurallara uyarak e-ticaret yapabileceksiniz. E-Ticaretin özelliklerini ve araçlarını tanımlayabileceksiniz. E-Ticaretin yararlarını karşılaştırabileceksiniz. E-Ticarette sözleşme oluşturabileceksiniz. E-Ticaretle mal ve hizmet alıp satabileceksiniz.

İş İlanları / Olanakları

İyi bir eğitim ve kariyer için, yaşamını sürdürebilmek amacıyla sağlayacağın kazançlar için yapmanız gereken, teknolojinin ve değişimin gerisinde kalmamak, değişimi yaşamak ve öğrenmektir. Şunu unutmayınız ki bilgisayarı etkin kullanabilen, sanal ticaretin kurallarını, ilkelerini ve sınırlarını iyi kavrayan bireyin ülke ekonomisine büyük katkılar sağlayacağı açıktır.

E-Ticaret Sertifikası

Eğitim sonunda 10 sorudan oluşan 10 dakika süre sınırı bulunan online sınav uygulanmaktadır. Konuları tamamladıktan sonra sınav otomatik olarak karşınıza çıkmaktadır. Sertifika sınavını 100 üzerinden en az 60 alarak başarıyla tamamlayan kişilere E-Ticaret Belgesi (katılım sertifikası) verilmektedir. Hak edeceğiniz sertifikayı yukarıda sayılmış olan birçok sektör için iş başvurularınızda CV’nize ekleyebilir ve sertifikanızı bu interaktif eğitimi aldığınıza dair kanıt niteliğinde referans olarak kullanabilirsiniz. Sertifikanın geçerliliği hakkında bilgi edinmek için Destek sayfasına göz atmanızı öneririz.

Kurs Süresi

Bu uzaktan eğitim serbest zamanlı olarak 7 gün sürmektedir. Yani eğitime başladığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde dilediğiniz zaman sisteme giriş yaparak eğitiminizi durdurabilir, devam edebilir ve tamamlayabilirsiniz. Eğer 7 günden daha erken bir zamanda sınavı geçerek eğitimi tamamlarsanız kalan günleri beklemeden sertifikanız profilinize anında eklenecek ve sertifikanızı baskı halinde isteyebileceksiniz.

Daha fazla bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için iletişim bölümünden veya canlı sohbetten bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Eğitim İşleyişi Hakkında

Sertifika Siparişi Hakkında

Ders Konuları

E-Ticaret Özelliklerini Tanımlamak 00:06:00
E-Ticaretin Yararlarını Karşılaştırma 00:06:00
E-Ticarette Sözleşme Oluşturmak 00:09:00
E-Ticarette Mal ve Hizmet Alıp Satmak 00:10:00
E-Ticaret Sertifika Sınavı 00:10:00

Ders Yorumları

5

5
1 yıldız
  • 5 Yıldız1
  • 4 Yıldız0
  • 3 Yıldız0
  • 2 Yıldız0
  • 1 Yıldız0
  1. E-Ticaret

    5

    İlgisi olanlara kesinlikle tavsiye ederim.


GLOBAL ENSTİTÜ'DEN SERTİFİKA ALANLAR
Daha fazlası için buraya tıklayınız
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for

Global Enstitü. Tüm Hakkı Saklıdır.