Eğitim ve Öğrenci Koçluğu Eğitimi

Eğitim ve Öğrenci Koçluğu, öğrencinin akademik ve sosyal yaşamında başarılarını arttırmak amacıyla öğrenci ile koç arasında kurulan işbirliğidir. Öğrenci koçu, öğrencisini hedefleri doğrultusunda yönlendirir, motive eder ve onun bu süreç içinde yaşadığı zorluklarla baş etme becerisi kazanmasını sağlar. Öğrenci Koçu,  öğrenciye odaklanarak öğrenci ve aile ile birlikte öğrencinin başarma isteğini arttırıcı çalışmalar yapar. Çalışma programını oluşturur, çalışma ortamını düzenler, sorunlarıyla ilgilenir. Öğrencinin okulu ile iletişim halinde ders başarısını takip eder. Birlikte ders çalışırlar, birlikte yaşamı paylaşırlar. Tüm katılımcılarımızı Eğitim ve Öğrenci Koçluğu Sertifika programına davet ediyoruz.

Bu Eğitim Size Ne Katacak?

Öğrencilerimizin gelişim süreçlerinde onlara destek olmak hayati önem taşıyor. Onlara küçük yaşlardan başlayarak gerek okul yaşamlarında, gerekse aile, öğretmen ve arkadaş ilişkilerinde farkındalık kazandırmak ister misiniz?

Öğrencilerin yeteneklerini erken yaşta ortaya çıkarabilir, gerçek anlamda başarılı olacakları yolda yatkınlıklarını kendilerinin keşfetmesini sağlayabilirsiniz.

İş İlanları / Olanakları

Bu eğitime katılan öğrenci koçları, bireylerin; okul, iş, çalışma ve yüksek kariyer yapma alanlarında onlara yardımcı olan bir hoca olarak tanımlamak mümkündür eğitim koçlarını. Eğitim ve Öğrenci koçları kişiye işine yarayacak bilgileri ve çözüm önerileri sunar. Koçlar çözüm önerilerini seanslar halinde psikologluk sistemine benzer şekilde sorunları veya bilgi almak istedikleri konuları dinleyerek sunarlar. Hizmeti alan kişi ile hizmeti veren koç arasında özel bir bilgi alışverişi ve paylaşım ilişkisi ortaya çıkar. Bu ilişki ise sorunları çözmekte büyük bir rol oynamaktadır. Çözüme daha çabuk ve en verimli şekilde ulaşılmasını sağlar. Dolayısıyla Öğrenci (Eğitim) Koçları, ilgili alanlarda oldukça ihtiyaç duyulan ve aranan kişilerdir.

Eğitim ve Öğrenci Koçluğu Sertifikası

Eğitim sonunda 10 sorudan oluşan 10 dakika süre sınırı bulunan online sınav uygulanmaktadır. Konuları tamamladıktan sonra sınav otomatik olarak karşınıza çıkmaktadır. Sertifika sınavını 100 üzerinden en az 60 alarak başarıyla tamamlayan kişilere Eğitim ve Öğrenci Koçluğu Belgesi (katılım sertifikası) verilmektedir. Hak edeceğiniz sertifikayı yukarıda sayılmış olan birçok sektör için iş başvurularınızda CV’nize ekleyebilir ve sertifikanızı bu interaktif eğitimi aldığınıza dair kanıt niteliğinde referans olarak kullanabilirsiniz. Sertifikanın geçerliliği hakkında bilgi edinmek için Destek sayfasına göz atmanızı öneririz.

Kurs Süresi

Bu uzaktan eğitim serbest zamanlı olarak 7 gün sürmektedir. Yani eğitime başladığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde dilediğiniz zaman sisteme giriş yaparak eğitiminizi durdurabilir, devam edebilir ve tamamlayabilirsiniz. Eğer 7 günden daha erken bir zamanda sınavı geçerek eğitimi tamamlarsanız kalan günleri beklemeden sertifikanız profilinize anında eklenecek ve sertifikanızı baskı halinde isteyebileceksiniz.

Daha fazla bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için iletişim bölümünden veya canlı sohbetten bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Eğitim İşleyişi Hakkında

Sertifika Siparişi Hakkında

Ders Konuları

Öğrenci Koçluğuna Giriş 00:20:00
Bilişsel Gelişim 00:40:00
Bilişsel Gelişim ve Zeka 00:15:00
Piaget’e Göre Bilişsel Gelişim Kuramı 00:30:00
Etkili Çalışma Teknikleri 00:13:00
Mentorluk 00:07:00
Motivasyon 00:45:00
Problem Çözme 00:32:00
Sınıf Yönetimi 00:36:00
Eğitim – Öğrenci Koçluğu Sertifika Sınavı 00:10:00

Ders Yorumları

4.4

4.4
17 yıldız
 • 5 Yıldız9
 • 4 Yıldız6
 • 3 Yıldız2
 • 2 Yıldız0
 • 1 Yıldız0
 1. Eğitim (Öğrenci) Koçluğu

  5

  Ders notlarını yazdırıp çalışırsanız daha başarılı olursunuz.Öğretmen için güzel bir kaynak elde edersiniz.Global Enstitüye teşekkürler.

 2. 4

  Merhaba iki eğitimde çok güzel bilgi destekleyici ancak video ile desteklemenizi şiddetle öneriyorum. Öğrenme stilim görsel lütfen bizleride düşünün

 3. başarılı

  4

  evet bir çok sitede okudum ama burdaki dahafarklı geldi nedense keşke bizim zamanında olsaydı bugun gibi ve daha ilerisi bizde oyle destek alsaydık işsiz kalmazdık ne azından ama ilk konu olmasına ragmen begendim ne anlatmak istediklerii evet ben suan üniversite ögrenciyim ama benim için bile belge almasam burda konuşarı beni başırı edecek onu anladım teşekkür ederim

 4. öğrenci koçluğu hakkında

  3

  Aslında” Öğrenci Koçluğu sınavı kazanma veya başarılı olması için yönlendirmek değil kazanma odaklı yetiştirmektir” diye bir cümle okudum bence öğrenci koçluğu kazanma odaklı olmaktan çok hem okul hayatına hemde bir nevi daha sağlıklı bir pisikolojiyle ilerki hayatlarına öğrencileri hazırlama programıdır.

 5. Öğrenci Koçluğu

  5

  Videolarla desteklenirse daha güzel olacak.

 6. Videolu olsa

  4

  Videolu olursa daha güzel olur bence.

 7. Başarılı

  4

  Detaylarda gerçekten güzel bilgiler var

 8. Eğitim

  3

  İlk 3 ders güzel ama sonrakiler endüstri odaklı olmuş. Eğitim odaklı anlatım ve örnekler gerekir.

 9. GERİ BİLDİRİM KONTROLÜ

  4

  Etkili Çalışma Teknikler konu başlığı altında
  ” Öğrenen Kendi Geri Bildirimini Çalışma Süresinin Sonunda Mutlaka Yapmalıdır”
  diye not düşülmüş .
  bu fikir bana göre nokta atışı
  Bizimde her konu sonunda en az 10 soruluk geri bildirim kontrolü yapabileceğimiz olanak sağlanırsa
  hem asıl noktaları atlamamış oluruz
  hemde bilgikontrolünü yapmış oluruz
  Bu nacizane talebimle ilgilenirseniz sevinirim
  Emeği geçen herkese Teşekkürler

 10. Eğitim konu ne yapar??

  5

  Eğitim koçu ne yapar kısmında ” eğitim koçu öğrencilere ne yapmaları gerekir konularında önerilerde bulunur” yazıyor. Bu yanlış bir ifadedir.. Gerçek eğitim ve öğrenci koçu YÖNLENDİRME YAPMAZ.ÖNERİ SUNMAZ.
  Doğru sorularla öğrencinin kendi yolunu, kendi cevaplarını bulmasını sağlar. Ona GÜÇLÜ SORULARLA öğrenmeyi öğretir. Farkındalılığını geliştirir. Olaylara veya problemlere bakış açılarını değiştirerek çözüm bulmasını öğretir. Öneri vermek MENTOR’ün veya eğitim danışmanının işidir.
  Konu anlatımında ki bu yanlışlığın düzeltilmesini rica ederim.

 11. özet

  4

  güzel başlangıc


GLOBAL ENSTİTÜ'DEN SERTİFİKA ALANLAR
Daha fazlası için buraya tıklayınız
[authoravatars roles=sertifika avatar_size=80 user_link=bp_memberpage order=random limit=12]

Global Enstitü. Tüm Hakkı Saklıdır.