Etkili ve Güzel Konuşma Eğitimi

Tarih boyunca kitleleri peşinden koşturan, ulusları yöneten devlet adamlarının çoğu etkili bir hitabet özelliğine sahip olmuştur. Siz güzel ve etkili konuştuğunuz sürece sizi dinlemeyecek insan yoktur. Etkili bir konuşmanız olduğu sürece kendinizi dinletemeyeceğinizi insan yok gibidir. Bu durum da bazen söylediklerinizin ne olduğunun önemi yoktur. Önemli olan onları nasıl süslediğinizdir. Etkili ve Güzel Konuşma kadar güzel yazı yazabilmek de önemlidir. Bu yeteneğe sahip olan insanlar genellikle çok okunan bir edebiyatçı olurlar. Yazıları hayranları tarafından takip edilir. Bununla birlikte günlük hayatta da yazdıkları sayesinde başarı kazanırlar. Dertlerini, sorunlarını etkili şekilde anlatabilir ve bunun da karşılığını görürler. Tüm katılımcılarımızı Etkili ve Güzel Konuşma Sertifika programına davet ediyoruz.

Bu Eğitim Size Ne Katacak?

Güzel ve etkili konuşmanın, kendimizi doğru ifade etmenin ve bunları yaparken jest ve mimikleri doğru kullanmanın çevremizle olan iletişimimizde ne kadar önemli olduğu tartışılmaz bir gerçektir. İletişimin bir algılama faaliyeti olduğunu düşünürsek yaşadığımız çevre, bizi bu diksiyon bilgisi ile artık son derece doğru anlayacak ve algılayacaktır. Böylece artık hayatımız boyunca yanlış anlaşılma korkusu taşımayacağız.Eğitim sonunda duygu ve düşüncelerinizi daha rahat ve anlamlı bir şekilde ifade edebileceksiniz.

İş İlanları / Olanakları

İş hayatında ve sosyal yaşamda kendini daha iyi ifade edebilmek, daha başarılı sunumlar yapabilmek isteyen katılımcılar içindir. Spikerlik, Oyunculuk, Seslendirme gibi mesleki eğitim gruplarımız bu sınıflardan ayrıdır.

Etkili ve Güzel Konuşma Sertifikası

Eğitim sonunda 10 sorudan oluşan 10 dakika süre sınırı bulunan online sınav uygulanmaktadır. Konuları tamamladıktan sonra sınav otomatik olarak karşınıza çıkmaktadır. Sertifika sınavını 100 üzerinden en az 60 alarak başarıyla tamamlayan kişilere Etkili ve Güzel Konuşma Belgesi (katılım sertifikası) verilmektedir. Hak edeceğiniz sertifikayı yukarıda sayılmış olan birçok sektör için iş başvurularınızda CV’nize ekleyebilir ve sertifikanızı bu interaktif eğitimi aldığınıza dair kanıt niteliğinde referans olarak kullanabilirsiniz. Sertifikanın geçerliliği hakkında bilgi edinmek için Destek sayfasına göz atmanızı öneririz.

Kurs Süresi

Bu uzaktan eğitim serbest zamanlı olarak 7 gün sürmektedir. Yani eğitime başladığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde dilediğiniz zaman sisteme giriş yaparak eğitiminizi durdurabilir, devam edebilir ve tamamlayabilirsiniz. Eğer 7 günden daha erken bir zamanda sınavı geçerek eğitimi tamamlarsanız kalan günleri beklemeden sertifikanız profilinize anında eklenecek ve sertifikanızı baskı halinde isteyebileceksiniz.

Daha fazla bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için iletişim bölümünden veya canlı sohbetten bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Eğitim İşleyişi Hakkında

Sertifika Siparişi Hakkında

Ders Konuları

Anlatım 00:07:00
Jest Ve Mimikler 00:08:00
Etkili ve Güzel Konuşma Sertifika Sınavı 00:10:00

Ders Yorumları

4.5

4.5
37 yıldız
 • 5 Yıldız24
 • 4 Yıldız6
 • 3 Yıldız5
 • 2 Yıldız0
 • 1 Yıldız1
 1. Yorum Başlığı

  3

  Dersi alıp sınavı geçtikten sonra ücretli olduğu yazıyor. Saçma.

  • 5

   Merhabalar Merve Hanım,

   Eğitim kesinlikle ücretsizdir. Söylediğiniz gibi online sertifika ve baskı sertifika ücretlidir ancak sertifika kodu ücretsizdir, dolayısıyla bu kodu CV’nizde ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Yalnızca sertifika alımında gider masrafları nedeniyle bir bedeli vardır.

 2. 4

  Güzel ve bilgilendirici bir çalışma fakat daha detaylı ve uzun bir sınav ayrıca bir konuşmanın içerisindeymiş ya da mülakat gibi sorular sorarak test yapılması daha doğru olur diye düşünüyorum

 3. Sınava girdim sınavdan geçtim sertifikayı nasıl alıyoruz bilgisi olan beni bilgilendire bilirmi

  5

  Bu dersten çok verim aldım.

 4. 5

  OKUDUM ANLADIM KESİNLİKLE ÇOK FAYDALI

 5. 5

  KESİNLİKLE HERKESİN BU EĞİTİMİ ALMASI GEREKİR
  COK GÜZEL COK BEGENDİM

 6. Cok iyi

  5

  Super gecti 100 uzerinden 90 aldim

 7. ikili eğitim

  5

  etkili ve güzel konuşma ile beden dili eğitimi birbiriyle örtüşüyor ..
  beraber almak lazım..
  mülakat konularına daha geniş yer verilmeliydi.

 8. Bire bir görüşmeler için,de etkili olacağını düşünüyorum

  5

  Bu eğitimin bana çok faydası olacağını düşünüyorum.
  Etkili ve güzel konuşma sanatı her zaman ilğimi çekmiştir.
  Bu konu ile alakalı bazı kitaplar okumuştum ama herşeyin başı nezaket.

 9. Hakettim :)

  5

  Gerçekten Çok Faydalı Bilgiler Var Teşekkür Ederim 🙂

 10. 4

  yeterli açıklamalar ile akılda kalabilecek notlar paylaşılmış.

 11. 4

  eğitim kaç saat sürüyor? bilgi verebilir misiniz?

 12. Etkili ve Güzel Konuşma Eğitimi

  5

  Etkili ve Güzel Konuşma Eğitimi şahsım adına verimli ve eğitici oldu. Bildiğimiz bilgilerin detaylarına inmek, vücut dili, jestler ve mimikler hakkında farklı bilgiler edinmek güzeldi. Eğitimi hazırlayan arkadaşlara teşekkür eder, çalışmalarınızın devamını dilerim.

 13. Etkili ve Güzel Konuşma Eğitimi

  5

  Etkili ve Güzel Konuşma Eğitimi şahsım adına verimli ve eğitici oldu. Bildiğimiz bilgilerin detaylarına inmek, vücut dili, jestler ve mimikler hakkında farklı bilgiler edinmek güzeldi. Eğitimi hazırlayan arkadaşlara teşekkür eder, çalışmalarınızın devamını dilerim.

 14. PAHALI..

  3

  Videoda 13 tl yazıyor 100 üzerinden 100 alıyorum ama sertifika 59 tl ben 70 tl ye 3 tane sertifika alabiliyorum.. şaka mı bu?

 15. PAHALI..

  3

  Videoda 13 tl yazıyor 100 üzerinden 100 alıyorum ama sertifika 59 tl ben 70 tl ye 3 tane sertifika alabiliyorum.. şaka mı bu?

 16. PAHALI..

  3

  Videoda 13 tl yazıyor 100 üzerinden 100 alıyorum ama sertifika 59 tl ben 70 tl ye 3 tane sertifika alabiliyorum.. şaka mı bu?

 17. Gayet dozunda ve verimli

  4

  Anlatımlar örneklerle daha fazla yapıldığında daha etkili olacağını düşünüyorum , genel olarak çok beğendim.

 18. Etkili Ve Güzel Konuşma

  5

  Faydalı bir eğitim oldu. Teşekkürler…

 19. 3

  Anlatım dersinde her şey net ve açıklayıcı bir biçimde kişiye aktarılmış. Umarım sonraki derslerde de aynı verimi alabilirim.

 20. gayet güzel bir eğitim

  4

  gayet güzel bir eğitim

 21. 199 tl verdiğim sınırsız denilen serifikada adım yazmıyor

  1

  Sınırsız sertifikada adım yazmıyor. 199 tl boşa mı verdim ve 90 ile geçtim sınavı

  • Merhabalar Ebru Hanım,

   Sınırsız sertifika seçeneği sonrası sertifikanızı indirdiğinizde sertifika üzerinde profilinizdeki isim yazar. Eğer profilinizdeki isim soyisim ayarları doğru işlenmemişse problem yaşanabilir.

   Profil isminizi düzenledik, şu an sorun yaşamıyor olmanız lazım.

 22. Teşekkürler

  5

  Gayet etkiliydi.

 23. Süperdi

  5

  Çok verdima ldım teşekkür ederim..

 24. İçerik

  5

  Son derece faydalı ve verimli bir eğitim.


GLOBAL ENSTİTÜ'DEN SERTİFİKA ALANLAR
Daha fazlası için buraya tıklayınız
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for

Global Enstitü. Tüm Hakkı Saklıdır.