Etkili ve Güzel Konuşma Eğitimi

Tarih boyunca kitleleri peşinden koşturan, ulusları yöneten devlet adamlarının çoğu etkili bir hitabet özelliğine sahip olmuştur. Siz güzel ve etkili konuştuğunuz sürece sizi dinlemeyecek insan yoktur. Etkili bir konuşmanız olduğu sürece kendinizi dinletemeyeceğinizi insan yok gibidir. Bu durum da bazen söylediklerinizin ne olduğunun önemi yoktur. Önemli olan onları nasıl süslediğinizdir. Etkili ve Güzel Konuşma kadar güzel yazı yazabilmek de önemlidir. Bu yeteneğe sahip olan insanlar genellikle çok okunan bir edebiyatçı olurlar. Yazıları hayranları tarafından takip edilir. Bununla birlikte günlük hayatta da yazdıkları sayesinde başarı kazanırlar. Dertlerini, sorunlarını etkili şekilde anlatabilir ve bunun da karşılığını görürler. Etkili ve Güzel Konuşma bölümü dersleri alan katılımcılarımızı bu online Etkili ve Güzel Konuşma uzaktan eğitimine davet ediyoruz.

Etkili ve Güzel Konuşma Kursu Size Ne Katacak?

Güzel ve etkili konuşmanın, kendimizi doğru ifade etmenin ve bunları yaparken jest ve mimikleri doğru kullanmanın çevremizle olan iletişimimizde ne kadar önemli olduğu tartışılmaz bir gerçektir. İletişimin bir algılama faaliyeti olduğunu düşünürsek yaşadığımız çevre, bizi bu diksiyon bilgisi ile artık son derece doğru anlayacak ve algılayacaktır. Böylece artık hayatımız boyunca yanlış anlaşılma korkusu taşımayacağız. Etkili ve Güzel Konuşma sertifika programı sonunda duygu ve düşüncelerinizi daha rahat ve anlamlı bir şekilde ifade edebileceksiniz.

Etkili ve Güzel Konuşma İş İlanları / Olanakları

İş hayatında ve sosyal yaşamda kendini daha iyi ifade edebilmek, daha başarılı sunumlar yapabilmek isteyen katılımcılar içindir. Spikerlik, Oyunculuk, Seslendirme gibi mesleki eğitim gruplarımız bu sınıflardan ayrıdır.

Etkili ve Güzel Konuşma Sertifikası

Eğitim sonunda 10 sorudan oluşan 10 dakika süre sınırı bulunan online sınav uygulanmaktadır. Konuları tamamladıktan sonra sınav otomatik olarak karşınıza çıkmaktadır. Sertifika sınavını 100 üzerinden en az 60 alarak başarıyla tamamlayan kişilere Etkili ve Güzel Konuşma Belgesi (katılım sertifikası) verilmektedir. Hak edeceğiniz sertifikayı yukarıda sayılmış olan birçok sektör için iş başvurularınızda CV’nize ekleyebilir ve sertifikanızı bu interaktif eğitimi aldığınıza dair kanıt niteliğinde referans olarak kullanabilirsiniz. Sertifikanın geçerliliği hakkında bilgi edinmek için Destek sayfasına göz atmanızı öneririz.

Kurs Süresi

Bu uzaktan eğitim serbest zamanlı olarak 7 gün sürmektedir. Yani eğitime başladığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde dilediğiniz zaman sisteme giriş yaparak eğitiminizi durdurabilir, devam edebilir ve tamamlayabilirsiniz. Eğer 7 günden daha erken bir zamanda sınavı geçerek eğitimi tamamlarsanız kalan günleri beklemeden sertifikanız profilinize anında eklenecek ve sertifikanızı baskı halinde isteyebileceksiniz.

Daha fazla bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için iletişim bölümünden veya canlı sohbetten bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Eğitim İşleyişi Hakkında

Sertifika Siparişi Hakkında

Ders Konuları

Anlatım 00:07:00
Jest Ve Mimikler 00:08:00
Etkili ve Güzel Konuşma Sertifika Sınavı 00:10:00

Ders Yorumları

4.4

4.4
22 yıldız
 • 5 Yıldız17
 • 4 Yıldız1
 • 3 Yıldız2
 • 2 Yıldız0
 • 1 Yıldız2
 1. Yorum Başlığı

  1

  Dersi alıp sınavı geçtikten sonra ücretli olduğu yazıyor. Saçma.

  • 5

   Merhabalar Merve Hanım,

   Eğitim kesinlikle ücretsizdir. Söylediğiniz gibi online sertifika ve baskı sertifika ücretlidir ancak sertifika kodu ücretsizdir, dolayısıyla bu kodu CV’nizde ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Yalnızca sertifika alımında gider masrafları nedeniyle bir bedeli vardır.

 2. 3

  Güzel ve bilgilendirici bir çalışma fakat daha detaylı ve uzun bir sınav ayrıca bir konuşmanın içerisindeymiş ya da mülakat gibi sorular sorarak test yapılması daha doğru olur diye düşünüyorum

 3. Sınava girdim sınavdan geçtim sertifikayı nasıl alıyoruz bilgisi olan beni bilgilendire bilirmi

  3

  Bu dersten çok verim aldım.

 4. 5

  OKUDUM ANLADIM KESİNLİKLE ÇOK FAYDALI

 5. 5

  KESİNLİKLE HERKESİN BU EĞİTİMİ ALMASI GEREKİR
  COK GÜZEL COK BEGENDİM

 6. Cok iyi

  5

  Super gecti 100 uzerinden 90 aldim

 7. ikili eğitim

  5

  etkili ve güzel konuşma ile beden dili eğitimi birbiriyle örtüşüyor ..
  beraber almak lazım..
  mülakat konularına daha geniş yer verilmeliydi.

 8. Bire bir görüşmeler için,de etkili olacağını düşünüyorum

  5

  Bu eğitimin bana çok faydası olacağını düşünüyorum.
  Etkili ve güzel konuşma sanatı her zaman ilğimi çekmiştir.
  Bu konu ile alakalı bazı kitaplar okumuştum ama herşeyin başı nezaket.

 9. 1

  Dersler pekte etkili değil internettede aynı şeyler yazıyor

 10. Hakettim :)

  5

  Gerçekten Çok Faydalı Bilgiler Var Teşekkür Ederim 🙂

 11. 4

  yeterli açıklamalar ile akılda kalabilecek notlar paylaşılmış.


GLOBAL ENSTİTÜ'DEN SERTİFİKA ALANLAR
Daha fazlası için buraya tıklayınız
Profil fotoğrafı
Profil fotoğrafı
Profil fotoğrafı
Profil fotoğrafı
Profil fotoğrafı
Profil fotoğrafı
Profil fotoğrafı
Profil fotoğrafı
Profil fotoğrafı
Profil fotoğrafı
Profil fotoğrafı
Profil fotoğrafı

Global Enstitü. Tüm Hakkı Saklıdır.