Genel Muhasebe Eğitimi

Genel Muhasebe işlemleri planlamak, bilgisayara girmek, sonuçları kontrol etmek kaldı. Bugün bilgisayar kullanan muhasebeciler, bir futbol takımı yöneticisi gibi. Bilgilerin girilmesi çok kolay. Yanlışların büyük bir kısmını programlar önlüyor. Defterlerin, mali tabloların düzenlenmesini programlar yapıyor. Muhasebeci kontrol için daha fazla zamana sahip olabiliyor. İşletmenin varlıkları ve kaynakları (sermayesi ve yükümlülüklerı) üzerinde değişme yaratan ve para ile ifade edilen (mali) işlemlere ait bilgileri; kaydetmek, sınıflandırmak, özetlemek, analiz etmek ve yorumlamak suretiyle ilgili kişi ve kurumlara raporlar şeklinde sunan bir bilgi sistemidir. Genel Muhasebe bölümü dersleri alan katılımcılarımızı bu online Genel Muhasebe uzaktan eğitimine davet ediyoruz.

Genel Muhasebe Kursu Size Ne Katacak?

Genel Muhasebe sertifika programı ile çalıştığı iş yerinin gelir giderle ilgili fiş, fatura vs. gibi evraklarını düzenler ve bunları ilgili defterlere veya bilgisayara kaydeder, iş yerinde çalışan ücretlilerin bordrosunu hazırlar. çalıştığı iş yerinin borç ve alacaklarını takip eder, İş yerine ait vergilerin beyannamesini hazırlayarak tahakkukunu yaptırır, iş yerinin vergilerinin gününde ödenmesini takip eder, çalıştığı iş yerinin bütçe ve bilançosunun çıkarılmasına yardımcı olur, çalıştığı iş yeri ile ilgili bilgi ve belgeleri dosyalar, kanuni sürelere uygun olarak saklar.Bu kazanımlarla birlikte disiplin, çalışma ilişkileri konularında kendinizi geliştirebilecek ve ücret yönetiminin önemi ve temel amaçlarını öğreneceksiniz.

Genel Muhasebe İş İlanları / Olanakları

Muhasebe eğitimi almış kişiler; serbest muhasebe bürolarında, büyük-küçük işletmelerin muhasebe, finansman, personel bölümlerinde, yatırım finans kurumlarında, personel bölümlerinde ve özel bankalarda, iş bulma olanağına sahiptirler.

Genel Muhasebe Sertifikası

Eğitim sonunda 10 sorudan oluşan 10 dakika süre sınırı bulunan online sınav uygulanmaktadır. Konuları tamamladıktan sonra sınav otomatik olarak karşınıza çıkmaktadır. Sertifika sınavını 100 üzerinden en az 60 alarak başarıyla tamamlayan kişilere Genel Muhasebe Belgesi (katılım sertifikası) verilmektedir. Hak edeceğiniz sertifikayı yukarıda sayılmış olan birçok sektör için iş başvurularınızda CV’nize ekleyebilir ve sertifikanızı bu interaktif eğitimi aldığınıza dair kanıt niteliğinde referans olarak kullanabilirsiniz. Sertifikanın geçerliliği hakkında bilgi edinmek için Destek sayfasına göz atmanızı öneririz.

Kurs Süresi

Bu uzaktan eğitim serbest zamanlı olarak 7 gün sürmektedir. Yani eğitime başladığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde dilediğiniz zaman sisteme giriş yaparak eğitiminizi durdurabilir, devam edebilir ve tamamlayabilirsiniz. Eğer 7 günden daha erken bir zamanda sınavı geçerek eğitimi tamamlarsanız kalan günleri beklemeden sertifikanız profilinize anında eklenecek ve sertifikanızı baskı halinde isteyebileceksiniz.

Daha fazla bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için iletişim bölümünden veya canlı sohbetten bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Eğitim İşleyişi Hakkında

Sertifika Siparişi Hakkında

Ders Konuları

Muhasebe Giriş 00:04:00
Menfaat Sahipleri ve Vekalet Teorisi 00:01:00
Finansal Raporlama Krizleri 00:00:20
Muhasebe – Ekonomi İlişkisi 00:00:40
Muhasebenin Temel Kavramları 00:02:00
Genel Kabul Görmüş Muhasebe İlkeleri 00:03:00
Finansal Raporlar 00:07:00
Hesap 00:04:00
Muhasebe Süreci 00:05:00
Muhasebe Denetimi 00:05:00
Finansal Yönetim 00:07:00
Genel Muhasebe Sertifika Sınavı 00:10:00

Ders Yorumları

4.5

4.5
2 yıldız
  • 5 Yıldız1
  • 4 Yıldız1
  • 3 Yıldız0
  • 2 Yıldız0
  • 1 Yıldız0
  1. 4

    Güncel bilgi ve tecrübeleri test etmek ve uygulamalrda dikkat edeceğimiz konuları genel bir birgilendirme bence güzel bir içerikti.


GLOBAL ENSTİTÜ'DEN SERTİFİKA ALANLAR
Daha fazlası için buraya tıklayınız
Profil fotoğrafı
Profil fotoğrafı
Profil fotoğrafı
Profil fotoğrafı
Profil fotoğrafı
Profil fotoğrafı
Profil fotoğrafı
Profil fotoğrafı
Profil fotoğrafı
Profil fotoğrafı
Profil fotoğrafı
Profil fotoğrafı

Global Enstitü. Tüm Hakkı Saklıdır.