Hijyen ve İş Hijyeni Eğitimi

Temel ihtiyaçlarımızın başında gelen iş hijyeni, sağlıklı bir yaşam sürdürebilmemiz için çok önemlidir. Beslenmenin önemi sağlığımız ve dolayısıyla da yaşamımız üzerinde olan etkileri düşünüldüğünde çok fazladır.Sağlıklı ve güvenilir üretimin yapılmasında hijyen ve sanitasyonun önemini kavramış bilinçli bireylerin çalıştırılması ve periyodik aralıklarla personele hijyen eğitimlerinin verilmesi gereklidir. Bireylerin aldıkları eğitimler sadece iş ortamında kalmamalı ve bir yaşam biçimi olmalıdır. Personel Hijyeni modülünde alacağınız bilgileri uyguladığınızda ve yaşam tarzına dönüştürdüğünüzde gıda sektöründe tercih edilen ve aranılan nitelikli elemanlar olacaksınız. Eğitim alan bireyler olarak farkınızı göstererek çevrenizdekilere örnek olmalısınız. Tüm katılımcılarımızı Hijyen ve İş Hijyeni Sertifika programına davet ediyoruz.

Bu Eğitim Kursu Size Ne Katacak?

Temizlik kurallarına uygun olarak kişisel bakımı yapabileceksiniz. İşletme standartlarına uygun olarak iş kıyafetini giyebileceksiniz.Türk Gıda Mevzuatı’na uygun olarak periyodik sağlık kontrollerini yaptırabileceksiniz. Türk Gıda Kodeksi ve sanitasyon kurallarına uygun olarak işletmeye giriş ve çıkışları yapabileceksiniz. Türk Gıda Kodeksi’ne uygun olarak işletmelerde tuvaletler ve el yıkama alanlarında sanitasyon kurallarını uygulayabileceksiniz.Bu eğitimi mevcut durumda çalışmakta olan, Hijyen ve İş Hijyeni konusunda bilgi sahibi olmayan herkesin alması önerilmektedir. Günümüzdeki işyerleri bu eğitimi almış kişileri tecrübeli saymaktadır ve önemli bir eleman olduğu için sıkça tercih sebebidir.

İş İlanları / Olanakları

Mutfakta hijyen ve sanitasyon kurallarına uygun yiyecekler hazırlayıp servise hazır hale getirebileceksiniz. Mutfakta hijyen ve sanitasyon kurallarını uygulayarak güvenli çalışma ortamı hazırlayacaksınız. Mutfakta hijyen ve sanitasyon kurallarını uygulayarak ekipman hijyenini sağlayacaksınız. Mutfak ortamında gıda güvenliği ile ilgili mevzuat ve sistemlere uygun olarak üretim yapabileceksiniz.

Hijyen ve İş Hijyeni Sertifikası

Eğitim sonunda 10 sorudan oluşan 10 dakika süre sınırı bulunan online sınav uygulanmaktadır. Konuları tamamladıktan sonra sınav otomatik olarak karşınıza çıkmaktadır. Sertifika sınavını 100 üzerinden en az 60 alarak başarıyla tamamlayan kişilere Hijyen ve İş Hijyeni Belgesi (katılım sertifikası) verilmektedir. Hak edeceğiniz sertifikayı yukarıda sayılmış olan birçok sektör için iş başvurularınızda CV’nize ekleyebilir ve sertifikanızı bu interaktif eğitimi aldığınıza dair kanıt niteliğinde referans olarak kullanabilirsiniz. Sertifikanın geçerliliği hakkında bilgi edinmek için Destek sayfasına göz atmanızı öneririz.

Kurs Süresi

Bu uzaktan eğitim serbest zamanlı olarak 7 gün sürmektedir. Yani eğitime başladığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde dilediğiniz zaman sisteme giriş yaparak eğitiminizi durdurabilir, devam edebilir ve tamamlayabilirsiniz. Eğer 7 günden daha erken bir zamanda sınavı geçerek eğitimi tamamlarsanız kalan günleri beklemeden sertifikanız profilinize anında eklenecek ve sertifikanızı baskı halinde isteyebileceksiniz.

Daha fazla bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için iletişim bölümünden veya canlı sohbetten bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Eğitim İşleyişi Hakkında

Sertifika Siparişi Hakkında

Ders Konuları

Yiyecek HİJYENİ 00:15:00
Çalışma Ortamı Hijyeni 00:15:00
Ekipman Hijyeni 00:14:00
Gıda Güvenlği İle İlgili Mevzuatı Ve Sistemler 00:09:00
Hijyen ve İş Hijyeni Sertifika Sınavı 00:10:00

Ders Yorumları

4.3

4.3
3 yıldız
 • 5 Yıldız1
 • 4 Yıldız2
 • 3 Yıldız0
 • 2 Yıldız0
 • 1 Yıldız0
 1. Teşekkürler

  5

  Verimli bir eğitim olduğunu düşünüyorum, hijyen hakkında yararlı bilgiler edindim.

 2. Eğitim ve Sınav soruları arasında ilişki yok.

  4

  Eğitimde geçen konular güzel, bilgilendirici ancak sınav sorunlarının neredeyse tamamı konu içeriğinden farklıydı.

 3. 4

  Faydaı ve temel bilgiler.


GLOBAL ENSTİTÜ'DEN SERTİFİKA ALANLAR
Daha fazlası için buraya tıklayınız
[authoravatars roles=sertifika avatar_size=80 user_link=bp_memberpage order=random limit=12]

Global Enstitü. Tüm Hakkı Saklıdır.