Bu dersi almanız için giriş yapmanız gerekmektedir  →   GİRİŞ | KAYIT OL

Hipnoterapistlik Eğitimi

İç sıkıntısı, bunaltı, uygun bir nedeni olmayan korku olarak da tanımlanan anksiyete, bireylerin zihinsel ve fiziksel sağlığını etkileyen, yaşam kalitesini düşüren önemli bir bozukluktur. Her ne kadar günümüzde anksiyete bozukluğuna ilişkin pek çok terapi prosedürü geliştirilmiş olsa da bu alanda probleme daha sistemli yaklaşan etkin ve kalıcı sonuçlar alabilecek yaklaşımlara ihtiyaç vardır.Daha etkin, kalıcı ve kısa sürede sonuçlar alabilme amaçları psikoterapi yöntemlerinin gelişme, değişme ve çeşitlenme nedenleri arasında sayılabilir.Psikoterapiler hastalığa müdahale alternatifleri arasında kimyasallara göre daha doğal ve yapısal çözümler sunan ancak daha fazla emek isteyen yöntemlerdir. Psikoterapi eksik kaldığında ilaç tedavisine rağmen yaş ilerledikçe kaygı bozukluklarının kronikleşmiş hale gelmiş olması hastalarda gözlenebilen bir durumu yansıtmaktadır. Yaşam boyu toplumda görülme sıklığı %25’leri bulan ve adeta bir toplum sorunu haline gelmiş kaygı problemlerinin çözümüne bir katkısı olursa bu çalışma amacına ulaşmış sayılabilir. Hipnoterapistlik eğitimiyle beraber bu konularda çözüm üretmeyi öğreneceksiniz. Tüm katılımcılarımızı Hipnoterapistlik Sertifika programına davet ediyoruz.

Bu Eğitim Kursu Size Ne Katacak?

Eğitimin genel amacı,terapi önerilerinin psikoterapistlerce hangi yaygınlıkta kullanıldığı, varsayımlarının ne düzeyde paylaşıldığı etkinliği ve içeriği tam olarak bilinmemektedir. Bu nedenle bu eğitimde, anket ile ulaşılan nicel verilerin analizi ile AHP yaklaşımının kuramsal temelleri ve uygulama için önerdiği yöntemlerini öğreniceksiniz.

İş İlanları / Olanakları

Günümüzde her insanın belirli belirsiz sorunları vardır, bu bazen maddi bazen manevi olabilir. Ancak şu bir gerçek manevi düzen olmadan maddi düzenin fazla anlamı yoktur. Hipnoterapistlik bu insanlar için yol göstericidir. Birçok insan artık Hipnoterapistlik’e ihtiyaç duymaktadır ve bu meslek dalı oldukça geniş olup birçok yerde iş yapabilmektedir.

Hipnoterapistlik Sertifikası

Eğitim sonunda 10 sorudan oluşan 10 dakika süre sınırı bulunan online sınav uygulanmaktadır. Konuları tamamladıktan sonra sınav otomatik olarak karşınıza çıkmaktadır. Sertifika sınavını 100 üzerinden en az 60 alarak başarıyla tamamlayan kişilere Hipnoterapistlik Belgesi (katılım sertifikası) verilmektedir. Hak edeceğiniz sertifikayı yukarıda sayılmış olan birçok sektör için iş başvurularınızda CV’nize ekleyebilir ve sertifikanızı bu interaktif eğitimi aldığınıza dair kanıt niteliğinde referans olarak kullanabilirsiniz. Sertifikanın geçerliliği hakkında bilgi edinmek için Destek sayfasına göz atmanızı öneririz.

Kurs Süresi

Bu uzaktan eğitim serbest zamanlı olarak 7 gün sürmektedir. Yani eğitime başladığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde dilediğiniz zaman sisteme giriş yaparak eğitiminizi durdurabilir, devam edebilir ve tamamlayabilirsiniz. Eğer 7 günden daha erken bir zamanda sınavı geçerek eğitimi tamamlarsanız kalan günleri beklemeden sertifikanız profilinize anında eklenecek ve sertifikanızı baskı halinde isteyebileceksiniz.

Daha fazla bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için iletişim bölümünden veya canlı sohbetten bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Eğitim İşleyişi Hakkında

Sertifika Siparişi Hakkında

Ders Konuları

Kavramsal Çerçeve 00:35:00
Yöntem 00:13:00
Bulgular 00:08:00
Tartışma Sonuç Ve Öneriler 00:30:00
Hipnoterapistlik Sertifika Sınavı 00:10:00

Ders Yorumları

3

3
2 yıldız
 • 5 Yıldız1
 • 4 Yıldız0
 • 3 Yıldız0
 • 2 Yıldız0
 • 1 Yıldız1
 1. ✅👍

  5

  Psikoloji ve koçluk eğitimleri almış biri olarak Diğer eğitimlere de katılmak isterim teşekkürler global enstitü ✅

 2. 1

  Kitap gibi nasil ogrenicez boyle ilk dersi gordukten sonra vazgectim bunu almayi videolu anlatim olmazsa olmazki Ben yasam kocu dersimden cok keyif aldim bu boyle degildi . Sertifikami almak icin odeme yapamiyorum olmuyor ben sertifikami almak istiyorum maillerimede kimse cevap vermiyor 🙁kimse yardim etmiyor gercekten merak ediyorum diplamasini eline Alan yada maile gelen kisi varmi acaba kafamdaki soru isaretleri cogaldi


GLOBAL ENSTİTÜ'DEN SERTİFİKA ALANLAR
Daha fazlası için buraya tıklayınız
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for

Global Enstitü. Tüm Hakkı Saklıdır.