5

1

oylama

Hukukun Temel İlkeleri Eğitimi Hukukun evrensel ilke ve esasları; demokratik hukuk toplumlarının vazgeçilemez ve devredilemez değerleri olup, herkes tarafından bilinmesi …

Öğrenci Sayısı

1113

Konuların Uzunluğu

1 saat, 16 dakika

Konu Sayısı

4

Yayıncı
Sertifika

Hukukun Temel İlkeleri Eğitimi

Hukukun evrensel ilke ve esasları; demokratik hukuk toplumlarının vazgeçilemez ve devredilemez değerleri olup, herkes tarafından bilinmesi gereken kanunun ve uygulamanın temel kaynaklarıdır. Bu ilke ve esaslar, insanlık tarihinin yüzyıllara yayılan çekişmeleri, kavgaları ve savaşları neticesinde 20. yüzyılın sonlarına doğru netleşmiş ve birçok uluslararası sözleşme ile anayasada yerini bulmuştur. Hukukun evrensel ilke ve esasları arasında altlık üstlük ilişkisi olmayıp, birbirine eşittir ve hepsi aynı önemi haizdir. Hukukun Temel İlkeleri eğitimiyle hukuk devleti ve hukukun üstünlüğü, adil yargılanma ve yargının bağımsızlığı konularını öğrenmiş olacaksınız.

Bu Eğitim Kursu Size Ne Katacak?

Bütün bilim dallarında olduğu gibi hukukta da kazanılan bilgiler, kullanılabilmelidir. Sadece bilmek yetmez. Bilginin somut olaya dayanması, doğru zamanda uygulanabilmesi gerekir. Hayatınızın hukuk kuralları çerçevesinde adil ve güvenli geçmesini sağlayacak bilgileri bu modülde bulabileceksiniz.

İş İlanları / Olanakları

Meslek veya alan seçimi bireyin yaşamındaki dönüm noktalarından biridir ve tesadüflere bırakılmaması gerekir. Seçilen meslek; bireyin yaşayacağı çevreyi, ilişkide bulunacağı insanları, ekonomik durumunu; kısaca yaşam tarzını etkileyecektir. Bu modül ile kazanacağınız bilgiler doğrultusunda kendinizi geliştirerek iş hayatında uygun mesleği seçmiş bulunuyorsunuz.

Hukukun Temel İlkeleri Sertifikası

Eğitim sonunda 10 sorudan oluşan 10 dakika süre sınırı bulunan online sınav uygulanmaktadır. Konuları tamamladıktan sonra sınav otomatik olarak karşınıza çıkmaktadır. Sertifika sınavını 100 üzerinden en az 60 alarak başarıyla tamamlayan kişilere Hukukun Temel İlkeleri Belgesi (katılım sertifikası) verilmektedir. Hak edeceğiniz sertifikayı yukarıda sayılmış olan birçok sektör için iş başvurularınızda CV’nize ekleyebilir ve sertifikanızı bu interaktif eğitimi aldığınıza dair kanıt niteliğinde referans olarak kullanabilirsiniz. Sertifikanın geçerliliği hakkında bilgi edinmek için Destek sayfasına göz atmanızı öneririz.

Kurs Süresi

Bu uzaktan eğitim serbest zamanlı olarak 7 gün sürmektedir. Yani eğitime başladığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde dilediğiniz zaman sisteme giriş yaparak eğitiminizi durdurabilir, devam edebilir ve tamamlayabilirsiniz. Eğer 7 günden daha erken bir zamanda sınavı geçerek eğitimi tamamlarsanız kalan günleri beklemeden sertifikanız profilinize anında eklenecek ve sertifikanızı baskı halinde isteyebileceksiniz. Daha fazla bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için iletişim bölümünden veya canlı sohbetten bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Eğitim Konuları

 • Hukuk Devleti ve Hukukun Üstünlüğü 00:30:00
 • Adil Yargılanma Hakkı 00:22:00
 • Yargının Bağımsızlığı 00:14:00
 • Hukukun Temel İlkeleri Sertifika Sınavı 00:10:00

Yorumlar

5

5
1 ratings
 • 5 yıldız1
 • 4 yıldız0
 • 3 yıldız0
 • 2 yıldız0
 • 1 yıldız0
 1. FATMA TUĞÇE KÖSE26 Temmuz 2020 at 11:35

  5

  Güzel bir eğitim olduğunu düşünüyorum. Teşekkür ederim.

En Popüler

Global Enstitü. Tüm Hakkı Saklıdır.