PROFİL
4.7

16

oylama

İlk Yardım Eğitimi Sizler meslek gereği hasta, yaşlı ve engellilerin her türlü bakımıyla sorumlu olacaksınız. Kuşkusuz günlük bakım sırasında oluşabilecek …

Konuların Uzunluğu

36 dakika

Konu Sayısı

6

Yayıncı

İlk Yardım Eğitimi

Sizler meslek gereği hasta, yaşlı ve engellilerin her türlü bakımıyla sorumlu olacaksınız. Kuşkusuz günlük bakım sırasında oluşabilecek olumsuzlukları en aza indirmek için çalışma alanınız olan konutların güvenliğinden emin olmak ve ilk yardım öğrenmek sizler açısından öncelikli ve önemli bir konudur.Evde yaşlı, hasta ve engelli bakımında üzerinde durulması gereken en temel gereksinim kuşkusuz güvenlik önlemlerinin alınmasıdır. Bakım sürecinin daha kolay ve tehlikesiz gelişmesi, bakım sırasında oluşabilecek kazaların önceden önlenmesine yönelik tedbirlerin alınmasıyla başlar. Bu nedenle konut güvenliğini sağlayarak muhtemel kazaları en aza indirmek konusunda bilinçli olmalı ve çalışma ortamlarında alınması gereken tedbirleri yerine getirmelisiniz. Tüm katılımcılarımızı İlk Yardım Sertifika programına davet ediyoruz.

Bu Eğitim Kursu Size Ne Katacak?

Eğitim sonunda durum analizi yapabileceksiniz. Solunum hava yolunu açabilecek, suni solunum yapabileceksiniz. Temel yaşam desteği verebileceksiniz. Koruyucu pozisyona alabileceksiniz. Kazazedeyi tek başınıza ve yardımcılı taşıyabileceksiniz. İlk yardım ekibi gelene kadar kazazedeyi hayatta tutabilecek tedbirleri alabilecek, kaza nedeniyle oluşabilecek kalıcı hasarları en aza indirebilecek temel uygulamaları yapabileceksiniz.

İş İlanları / Olanakları

Özel sağlık kuruluşlarının ambulans servisleri ve iş yeri acil yardım ünitelerinde çalışırlar. Kazalar sonrası ilk yardım, kurtarma ve taşıma hizmetlerindeki yetersizlik nedeniyle meydana gelen can kaybı ve sakatlıklar göz önüne alındığında “Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği”nin önemi daha iyi anlaşılmaktadır.

İlk Yardım Sertifikası

Eğitim sonunda 10 sorudan oluşan 10 dakika süre sınırı bulunan online sınav uygulanmaktadır. Konuları tamamladıktan sonra sınav otomatik olarak karşınıza çıkmaktadır. Sertifika sınavını 100 üzerinden en az 60 alarak başarıyla tamamlayan kişilere İlk Yardım Belgesi (katılım sertifikası) verilmektedir. Hak edeceğiniz sertifikayı yukarıda sayılmış olan birçok sektör için iş başvurularınızda CV’nize ekleyebilir ve sertifikanızı bu interaktif eğitimi aldığınıza dair kanıt niteliğinde referans olarak kullanabilirsiniz. Sertifikanın geçerliliği hakkında bilgi edinmek için Destek sayfasında göz atmanızı öneririz.

Kurs Süresi

Bu uzaktan eğitim serbest zamanlı olarak 7 gün sürmektedir. Yani eğitime başladığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde dilediğiniz zaman sisteme giriş yaparak eğitiminizi durdurabilir, devam edebilir ve tamamlayabilirsiniz. Eğer 7 günden daha erken bir zamanda sınavı geçerek eğitimi tamamlarsanız kalan günleri beklemeden sertifikanız profilinize anında eklenecek ve sertifikanızı baskı halinde isteyebileceksiniz. Daha fazla bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için iletişim bölümünden veya canlı sohbetten bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Evet, tüm eğitimlerimiz ücretsizdir.  Eğitimlere katılabilmek için ücretsiz kayıt olmanız yeterlidir. Artık sitenin tüm eğitimlerine ücretsiz katılabilirsiniz. Kayıt olmak için “Kursa Katıl” butonuna tıklayınız.

Eğitimler içeriğinin yoğunluğuna bağlı olarak farklı sürelerle kısıtlanmıştır. Seçtiğiniz eğitimin süresini kendi sayfasından görebilirsiniz. Belirtilen süre içerisinde dilediğiniz zaman sisteme giriş yaparak eğitiminizi durdurabilir, devam edebilir ve tamamlayabilirsiniz. Eğer belirtilen süreden daha erken bir zamanda sınavı geçerek eğitimi tamamlarsanız kalan günleri beklemeden sertifikanız profilinize anında eklenecek ve sertifikanızı baskı halinde isteyebileceksiniz.

Sertifika kodu eğitim sonunda başarılı olmanız durumunda sistem tarafından adınıza özel olarak atanan bir koddur. Bu kod ile eğitime katılımınız ve başarınız kanıtlanabilir. Ayrıca sertifika kodunu CV’nizde ve kariyer platformlarında kullanabilirsiniz. Sertifika kodunuzu web sitemizden rahatlıkla adınıza ait olduğunu sorgulayabilirsiniz.

Katıldığınız eğitimin sınavını başarıyla geçmeniz durumunda sertifikanızı baskı halinde alabilmeniz için gerekli seçenekler karşınıza çıkacaktır. Dilerseniz tamamladığınız eğitimlerin sertifikasını toplu olarak çok uygun fiyatlara alabilir veya sadece ilgilendiğiniz eğitimin sertifikasını alabilirsiniz. Sertifikanız Türkçe ve İngilizce olmak üzere 2 adet basılacak ve belirtmiş olduğunuz adresinize teslim edilmek üzere 1-3 iş günü içerisinde kargoya verilecektir.

Eğitim ve sınav ücreti yoktur, ancak sertifika ücretlidir:

Baskı Sertifika Fiyatlandırması

Kazandığınız sertifika(lar) için ücretlendirme, almaya karar verdiğiniz sertifika miktarına göre değişiklik gösterecektir. Eğer tek baskı sertifika alacaksanız fiyatı 249 TLdir. Ancak iki ve daha fazla sertifika almak isterseniz ikinci sertifikanın maliyeti 199 TL, üçüncü ve daha fazla sertifikanın fiyatı 149 TL olarak artacaktır.

Örneğin toplamda 4 sertifika alacaksınız diyelim;
149 TL + 129 TL + 99 TL + 99 TL şeklinde hesaplanarak toplamda 476 TL ödemeniz olacaktır. Eğer bu sertifikaları tek tek almak isteseydiniz hesaplamanız online sertifika başına 149 TL olacağından toplam ödemeniz 596 TL olurdu.

Online Sertifika Fiyatlandırması

Kazandığınız sertifika(lar) için ücretlendirme, almaya karar verdiğiniz sertifika miktarına göre değişiklik gösterecektir. Eğer tek online sertifika alacaksanız fiyatı 69 TLdir. Ancak iki ve daha fazla sertifika almak isterseniz ikinci sertifikanın maliyeti 49 TL, üçüncü ve daha fazla sertifikanın fiyatı 39 TL olarak artacaktır.

Örneğin toplamda 4 sertifika alacaksınız diyelim;
69 TL + 49 TL + 39 TL + 39 TL şeklinde hesaplanarak toplamda 196 TL ödemeniz olacaktır. Eğer bu sertifikaları tek tek almak isteseydiniz hesaplamanız online sertifika başına 99 TL olacağından toplam ödemeniz 276 TL olurdu.

Bu seçenek ile dilediğiniz tüm eğitimlerdeki sertifikalarınıza anında ulaşabilir, gönderim süresini beklemeden sertifikalarınızın Türkçe ve İngilizce halini PDF (Online Sertifika) olarak indirebilirsiniz. Sınırsız sertifika seçeneğiyle üyeliğinizi yükseltmek için bu sayfadan işlem yapabilirsiniz.

Sertifika alabilmek için öncelikle sınavı en az 6 doğru yaparak geçmelisiniz. Sınavı başarıyla geçtikten sonra sertifika alabilmeniz için gerekli seçenekler karşınıza çıkacaktır.

Sınav Ayrıntıları:

 • Sınavda başarılı olmak ve sertifika kazanmak için 10 sorudan en az 6 doğru yapmanız gerekmektedir.
 • Sınav süresi 10 dakikadır.
 • Sınavda başarılı olmanız durumunda sertifika kodu kazanacak ve profilinize otomatik olarak eklenecektir.
 • Dilerseniz bu sertifikayı baskı halinde talep edebileceksiniz.
 • Sınavda başarısız olmanız durumunda herhangi bir ücret ödemeden tekrardan katılabilirsiniz.

Online sertifika (PDF) alımlarında ödemeler online olarak kredi kartı veya bankas havalesiyle mümkündür. Ancak baskı sertifikalarınız için ek bir seçenek olarak kapıda ödeme yöntemi bulunmaktadır. Eğer baskı sertifikanızı kredi kartı veya banka havalesi yöntemleriyle satın alırsanız kargo ücretsiz şekilde gönderim sağlanmaktadır. Ancak kapıda ödemeler için önlem olarak +20 TL kapıda ödemeli kargo bedeli tahsis edilmektedir.

Hayır, sertifika almadan da tüm eğitimlere ücretsiz katılabilirsiniz. Ayrıca eğitim sonunda sınavda başarılı olursanız ücretsiz sertifika kodu edineceğinizi de hatırlatmak isteriz. 


KARİYERİNİZE GÜÇ KATIN

CV'nize güç katacak uluslararası geçerli sertifikanızı alın.

Eğitim Konuları

Eğitim

İnteraktif Eğitim Paketleri
ÜCRETSİZ Bütün Eğitimler Dahil
 • Online Eğitim
 • Online Sınav
 • Sertifika Kodu
Ücretsiz

Dijital Sertifika

İnteraktif Eğitim Paketleri
199
69₺ Bütün Eğitimler Dahil
 • Türkçe & İngilizce
 • PDF Formatı
 • Sorgulanabilir

Baskı Sertifika

İnteraktif Eğitim Paketleri
499
149₺ Bütün Eğitimler Dahil
 • Türkçe & İngilizce
 • Kapıda Ödeme
 • Islak İmza & Kaşe

Üyelik Yükselt

Sertifikalarınızı Anında Alın
699
349₺ Sınırsız Erişim
 • Online sertifikalarda geçerli
 • Türkçe & İngilizce PDF
 • Otomatik anında teslim
Kampanya

Yorumlar

4.7

4.7
16 ratings
 • 5 yıldız14
 • 4 yıldız1
 • 3 yıldız0
 • 2 yıldız0
 • 1 yıldız1
 1. Haşim AĞCA4 Mart 2021 at 12:30

  ilk yardım kursu

  5

  Basit ve oldukça yararlı. Haşim AĞCA

 2. 5

  Merhaba arkadaşlar… Dersi tamamladım, sertifikamı eve sipariş ettim. İngilizce olarak da yolluyorlar değil mi? Yani iki adet mi geliyor, hem Türkçe hem İngilizce?

 3. sibelnuryildiz04@gmail.com17 Aralık 2020 at 21:43

  5

  Merhaba, bu sertifika üniversite ilk yardım da geçerli midir acaba?

 4. Sertifika

  5

  Mrb.sinavi kazandiktan sonra sertifikami nasıl ala bilirim

 5. ilaydae981@gmail.com4 Ağustos 2020 at 16:38

  Harika

  5

  Çok güzel bilgiler öğrendim harikaaaa

 6. i.aydogdu88@gmail.com20 Haziran 2020 at 12:12

  durum analizi yardım asamasında en önemli maddedir

  5

  durum analizi yapılacak müdahaleyi ön görmemizi sağlar ve en etkili yardım yöntemimizi belirler

 7. 5

  çok faydalı ve yararlıydı.

 8. Hüseyin Cüneyt Sandıkçı24 Nisan 2020 at 01:37

  İlk Yardım

  5

  Faydalı bir eğitim oldu. Ama bu tarz eğitimleri görsel ve video olarak desteklemek daha iyi olacaktır. Tek eksiği bu. Onun dışında kısa, net ve doyurucu bilgilerle süslenmiş bir eğitimdi. Teşekkürler…

 9. Hasan gazi yılmaz22 Şubat 2020 at 11:01

  İlk yardım sertifikası

  5

  Merhaba Bu sertifika iş başvurusunda istenen ilk yardım sertifikası yerine geçermi?
  Yoksa sağlık bakanlığı onaylımı gerekli.

 10. BEYZA BETÜL UZUN12 Mayıs 2019 at 23:08

  ilk yardım

  5

  ilk yardım bence her insn oğlunun bilmesi gereken bir yardımdır. ben şahsen hasta ve yaşlı hzmetleri okuyoruum bize bunun eğitimini okulumuz da da verdiler lakin sertifika almakta istedim herkes almalı diye düşünüuorum.

Global Enstitü. Tüm Hakkı Saklıdır.