4.8

5

oylama

İnsan Hakları Eğitimi İnsanlar arasında ırk, din, renk, yaş, cinsiyet ayırımı yapmadan sevgi, saygı, dostluk duygularını geliştirmek, insanın insan olmak …

Öğrenci Sayısı

1512

Konuların Uzunluğu

50 dakika

Konu Sayısı

3

Yayıncı
Sertifika

İnsan Hakları Eğitimi

İnsanlar arasında ırk, din, renk, yaş, cinsiyet ayırımı yapmadan sevgi, saygı, dostluk duygularını geliştirmek, insanın insan olmak haysiyeti ile sahip olması gereken hakların hepsine “ İnsan Hakları” denir. İnsan hakları, kişiyi kendi özüyle yaşatacak kurallardır. İnsanın insana hükmetmesi, onu ezmesi insan onuruna yakışmayan ve kabul edilemeyecek bir davranıştır. Bu tür ayırımların yapıldığı toplumlarda kavga, çatışma, isyan eksik olmamıştır. İnsanlar arasında hak, eşitlik, adalet, özgürlük düşüncesi yaygınlaştıkça bu konuyla ilgili mücadeleler de artmıştır. Tüm katılımcılarımızı İnsan Hakları eğitimine davet ediyoruz.

Bu Eğitim Kursu Size Ne Katacak?

Bu eğitimde insan hakları ve insan haklarının korunduğu sözleşmeler yer almıştır. Ayrıca insan haklarının ihlalinde hakkı çiğnenen kişinin bireysel olarak gerek ülkesindeki yasal haklarını, gerekse Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine müracaat hakkının tanınmış olmasıdır. Bu bilgi ve beceriler ile sosyolojik yönden gelişmenizi sağlayacak, ne istediğini bilen, mesleğini kendi seçen, seçtiği meslekte de bilinçli ve başarılı bireyler olacaksınız.

İş İlanları / Olanakları

İnsan hakları savunucuları insan haklarıyla ilgili herhangi bir duyarlılığı gündeme alabilirler. Örneğin, yargısız infaz, işkence, keyfi tutuklama ve gözaltı, ayrımcılık, işsizlik sorunları, zorla yerinden etme, sağlık hizmetlerine erişim, engelli hakları, zehirli atıklar ve çevreye etkileri… Kimi durumlarda da belirli nüfus kesimlerinin hakları ön plandadır. Örneğin, kadınlar, çocuklar, engelliler, yerli halklar, LGBTİ bireyler, mülteciler, azınlıklar, dini azınlıkların haklarının savunusu da söz konusu olabilir. İnsan hakları savunucuları dünyanın her yerinde çalışma yürütürler. Ancak insan hakları savunucularının çoğunluğu kendi topluluklarında ve ülkelerinde insan haklarına saygıyı sağlamak üzere yerel veya ulusal ölçekte çalışmalarını sürdürüyor.

İnsan Hakları Sertifikası

Eğitim sonunda 10 sorudan oluşan 10 dakika süre sınırı bulunan online sınav uygulanmaktadır. Konuları tamamladıktan sonra sınav otomatik olarak karşınıza çıkmaktadır. Sertifika sınavını 100 üzerinden en az 60 alarak başarıyla tamamlayan kişilere İnsan Hakları Belgesi (katılım sertifikası) verilmektedir. Hak edeceğiniz sertifikayı yukarıda sayılmış olan birçok sektör için iş başvurularınızda CV’nize ekleyebilir ve sertifikanızı bu interaktif eğitimi aldığınıza dair kanıt niteliğinde referans olarak kullanabilirsiniz. Sertifikanın geçerliliği hakkında bilgi edinmek için Destek sayfasına göz atmanızı öneririz.

Kurs Süresi

Bu uzaktan eğitim serbest zamanlı olarak 7 gün sürmektedir. Yani eğitime başladığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde dilediğiniz zaman sisteme giriş yaparak eğitiminizi durdurabilir, devam edebilir ve tamamlayabilirsiniz. Eğer 7 günden daha erken bir zamanda sınavı geçerek eğitimi tamamlarsanız kalan günleri beklemeden sertifikanız profilinize anında eklenecek ve sertifikanızı baskı halinde isteyebileceksiniz. Daha fazla bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için iletişim bölümünden veya canlı sohbetten bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Eğitim Konuları

 • İnsan Hakları 00:20:00
 • İnsan Haklarının Korunması ve İhmali 00:20:00
 • İnsan Hakları Sertifika Sınavı 00:10:00

Yorumlar

4.8

4.8
5 ratings
 • 5 yıldız4
 • 4 yıldız1
 • 3 yıldız0
 • 2 yıldız0
 • 1 yıldız0
 1. 5

  Oldukça verimli bir eğitim.Teşekkürler

 2. FATMA TUĞÇE KÖSE26 Temmuz 2020 at 11:57

  5

  Bildiklerimi tekrar ettiğim verimli bir kurs oldu, teşekkürler.

 3. Doğukan Toker21 Haziran 2020 at 00:11

  Çok iyi

  5

  Yani İnsan Haklarının sürecini, sınıflandırılması vb. şeyleri yüzeysel de değil detaylı da olmamakla beraber çok anlaşılır bir şekilde açıklamışlar. Ellerine sağlık

 4. 5

  çok bilgi verici bir program olmuş okurken çok zevk aldım 🙂 emeğinize sağlık.

 5. 4

  Daha önce okulda görmüş oldugum konuları tekrarlamış oldum.Animsayamadigim konuları hatirlamamı sağladı için faydalı bir kurs oldu.

En Popüler

Global Enstitü. Tüm Hakkı Saklıdır.