İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi

İş kazaları ve meslek hastalıkları hem insani ve toplumsal açıdan, hem finansal bakımdan oldukça önemli bir sorundur. Uluslararası Çalışma Örgütünün (ILO – International Labour Organization) araştırmalarına göre kazaların sadece %2’si korunması mümkün olmayan, %98’i ise önlenebilir olan kazalardır. İş dünyasında, atölye, laboratuvar veya çalışılan ortamda , uygulama sırasında meydana gelebilecek iş kazaları ile karşılaşılmaması ve çalışılan ortamda istemeyerek oluşan olumsuzluklarda fert olarak yasal sorumluluğun farkında olunması için İş Sağlığı ve Güvenliği eğitiminin başarıyla tamamlanması önem taşımaktadır. İş Sağlığı ve Güvenliği bölümü dersleri alan katılımcılarımızı bu online İş Sağlığı ve Güvenliği uzaktan eğitimine davet ediyoruz.

İş Sağlığı ve Güvenliği Kursu Size Ne Katacak?

İş Sağlığı ve Güvenliği sertifika programının amacı iş ortamında meydana gelebilecek kaza, yaralanma ve yangınlara karşı alınacak önlemler hakkında, bu kazaların oluşması durumunda gerekli iş ve işlemlerle ilgili detaylı bilgi ve becerileri kazandırmaktır. Bu eğitimle birlikte çalıştığınız yerde güvenliği riske eden etkenleri ortaya çıkarıp gereken güvenlik tedbirleri alabileceksiniz. Kaza, yaralanma ve yangınlara karşı gerekli tedbirleri alabilecek, meslek hastalıklarının sebeplerini ve önlemlerin nasıl alınabileceğini öğrenecek, iş kazalarından sonra yapılması gereken iş ve işlemleri yürütebileceksiniz.

İş Sağlığı ve Güvenliği İş İlanları / Olanakları

Bu eğitimi mevcut durumda çalışmakta olan, iş sağlığı ve güvenliği konusunda bilgi sahibi olmayan herkesin alması önerilmektedir. Günümüzdeki işyerleri bu eğitimi almış kişileri tecrübeli saymaktadır ve önemli bir eleman olduğu için sıkça tercih sebebidir.

İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifikası

Eğitim sonunda 10 sorudan oluşan 10 dakika süre sınırı bulunan online sınav uygulanmaktadır. Konuları tamamladıktan sonra sınav otomatik olarak karşınıza çıkmaktadır. Sertifika sınavını 100 üzerinden en az 60 alarak başarıyla tamamlayan kişilere İş Sağlığı ve Güvenliği Belgesi (katılım sertifikası) verilmektedir. Hak edeceğiniz sertifikayı yukarıda sayılmış olan birçok sektör için iş başvurularınızda CV’nize ekleyebilir ve sertifikanızı bu interaktif eğitimi aldığınıza dair kanıt niteliğinde referans olarak kullanabilirsiniz. Sertifikanın geçerliliği hakkında bilgi edinmek için Destek sayfasında göz atmanızı öneririz.

Kurs Süresi

Bu uzaktan eğitim serbest zamanlı olarak 7 gün sürmektedir. Yani eğitime başladığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde dilediğiniz zaman sisteme giriş yaparak eğitiminizi durdurabilir, devam edebilir ve tamamlayabilirsiniz. Eğer 7 günden daha erken bir zamanda sınavı geçerek eğitimi tamamlarsanız kalan günleri beklemeden sertifikanız profilinize anında eklenecek ve sertifikanızı baskı halinde isteyebileceksiniz.

Daha fazla bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için iletişim bölümünden veya canlı sohbetten bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Eğitim İşleyişi Hakkında

Sertifika Siparişi Hakkında

Ders Konuları

İş Sağlığı ve Güvenliği ile İlgili Kavramlar 00:05:39
İş Sağlığı ve Güvenliğinin Amacı ve Önemi 00:04:32
İş Yerlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Organizasyonu 00:13:13
İş Sağlığı ve Güvenliği ile İlgili Risk Faktörleri 00:31:00
İş Sağlığı ve Güvenliği Risklerinden Korunma 00:26:57
Yardımlaşma 00:01:28
Meslek Hastalıklarının Sebepleri ve Alınacak Önlemler 00:11:57
Haklarımızı Koruma 00:01:44
İş Yerinde Kaza, Yaralanma ve Yangınlara Karşı Önlemler 00:24:50
İş Kazası Sonrası Yapılması Gerekenler 00:05:35
İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifika Sınavı 00:10:00

Ders Yorumları

3.6

3.6
18 yıldız
 • 5 Yıldız9
 • 4 Yıldız1
 • 3 Yıldız2
 • 2 Yıldız4
 • 1 Yıldız2
 1. Lütfen cevap!!

  3

  Eğitim sonunda İş sağlığı ve güvenliği sertifikası almaya hak kazandım. Bu sertifika şantiye alanlarındaki iş güvenlğinde çalışmaya yeterli midir? Lütfen cevap.

 2. İş güvenliği

  5

  Çok açıklayıcı

 3. Sertifika

  2

  Merhabalar sertifikayı almaya hak kazandınız diyor nasıl alacağım acaba

 4. iş sağlığı

  5

  benim için yararlı oldu, teşekkür ederim

 5. İş sağlığı ve güvenliği

  2

  Gerçekten sertifikayı alan var mı acaba 😊

 6. Sınıf

  2

  Bu eğitim sınıf olarak b sınıf düzeyi ve c sınıf düzeyi mi

 7. Sorumsuzluk

  1

  Is sagligi ve Guvenligi egitimini tamamladim 23 temmuz tarihinde odemeyi yaptim o gunden beri kimse haber vermedi ne sertifika basildi ne kargoya verildi belki 10 mesaj attim anca 1 ine cevap verdiler 30 unda kargoya verilecek diye verilmedi belge acil lazimdi biraktim artik istemiyorum sertifikayi parami geri iade edin ayip ya!

 8. Sertifikam Gelmedi.

  1

  Bu eğitimi bitirip sertifika almaya hak kazandım, ikinci günün geçmesine rağmen sertifikam henüz mailime iletilmedi, ayrıca karşınızda kimseyi bulamıyorsunuz, dikkatli olun derim.

 9. cevap acill

  2

  Ya benim burdan bugün akşama kadar iş sağlığı eğitimi sertifikası almam lazımmış ama nasıl alacağım konusunda bi fikrim yok yardımcı olur musunuz lütfen acil

 10. Yeniden kayit

  4

  Sınav gününü kaçırdıM tekrar katılım nasıl sağlanacak acaba


GLOBAL ENSTİTÜ'DEN SERTİFİKA ALANLAR
Daha fazlası için buraya tıklayınız
Profil fotoğrafı
Profil fotoğrafı
Profil fotoğrafı
Profil fotoğrafı
Profil fotoğrafı
Profil fotoğrafı
Profil fotoğrafı
Profil fotoğrafı
Profil fotoğrafı
Profil fotoğrafı
Profil fotoğrafı
Profil fotoğrafı

Global Enstitü. Tüm Hakkı Saklıdır.