İşitme Engelliler Eğitimi

İşitme Engelliler varlığı insanlık tarihi kadar eski olmakla beraber çağdaş anlamda eğitimleri yenidir. Anlayış ve uygulama olarak değişik aşamalardan geçmiş olan özel eğitim,son yıllarda genel eğitimin ayrılmaz bir parçası olarak kabul görmektedir. Günümüzde engelli çocukların eğitimine verilen önem giderek artmaktadır. Toplumumuzda işitme engeline sahip bireyler göz ardı edilmemektedir.Her insan gibi engellilerinde hayatın her alanında kimseye muhtaç olmadan varlıklarını sürdürmesi en doğal haklarıdır. İşitme engelinden dolayı, özel eğitime ihtiyacı olan çocuklar için uygun eğitim ortamlarının düzenlenmesi ve yaygınlaştırılması,kaynaştırma eğitiminden yararlanılması ve mesleki eğitim ile topluma kazanılması gerekir. Tüm katılımcılarımızı İşitme Engelliler Sertifika programına davet ediyoruz.

Bu Eğitim Kursu Size Ne Katacak?

Bu eğitim ile işitme engellileri tanıyarak, işitme engellilerin özelliklerine uygun etkinlik hazırlayabilmek için yeni bilgi ve beceriler kazanacaksınız. İşitme engelli çocukların gelişim özelliklerini öğrenerek, bu alandaki gelişimlerine etkili olarak yardım edebileceksiniz. İşitme engellileri tanıyarak, işitme engellilerin özelliklerine uygun etkinlik hazırlayabilmek ve uygulayabilmek için yeni bilgi ve beceriler kazanacaksınız.

İş İlanları / Olanakları

Rehabilitasyon merkezleri, hastane, ev, özel gereksinimli bireylerin devam ettikleri diğer eğitim ve gündüzlü/yatılı bakım kurumlarında görev yapar. İşitme Engellilerde bizzat hizmet alan bireylerle çalışacağı zaman bireyin bulunduğu ortam, ev, okul ya da hastane çalışma ortamını oluşturur. Hizmet sunduğu kişiler, bu kişilerin hizmet aldığı diğer uzmanlık alanlarından olan uzmanlar, doktor, hemşire, psikolog vb. ile bir ekip çalışması içinde çalışmalarını yürütür.

İşitme Engelliler Sertifikası

Eğitim sonunda 10 sorudan oluşan 10 dakika süre sınırı bulunan online sınav uygulanmaktadır. Konuları tamamladıktan sonra sınav otomatik olarak karşınıza çıkmaktadır. Sertifika sınavını 100 üzerinden en az 60 alarak başarıyla tamamlayan kişilere İşitme Engelliler belgesi (katılım sertifikası) verilmektedir. Hak edeceğiniz sertifikayı yukarıda sayılmış olan birçok sektör için iş başvurularınızda CV’nize ekleyebilir ve sertifikanızı bu interaktif eğitimi aldığınıza dair kanıt niteliğinde referans olarak kullanabilirsiniz. Sertifikanın geçerliliği hakkında bilgi edinmek için Destek sayfasına göz atmanızı öneririz.

Kurs Süresi

Bu uzaktan eğitim serbest zamanlı olarak 7 gün sürmektedir. Yani eğitime başladığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde dilediğiniz zaman sisteme giriş yaparak eğitiminizi durdurabilir, devam edebilir ve tamamlayabilirsiniz. Eğer 7 günden daha erken bir zamanda sınavı geçerek eğitimi tamamlarsanız kalan günleri beklemeden sertifikanız profilinize anında eklenecek ve sertifikanızı baskı halinde isteyebileceksiniz.

Daha fazla bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için iletişim bölümünden veya canlı sohbetten bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Eğitim İşleyişi Hakkında

Sertifika Siparişi Hakkında

Ders Konuları

İşitme Engelliler 00:08:00
İşitme Engellilerin Özeliklerine Uygun Etkinlikler 00:03:00
İşitme Engelliler Sertifika Sınavı 00:10:00

Ders Yorumları

5

5
1 yıldız
  • 5 Yıldız1
  • 4 Yıldız0
  • 3 Yıldız0
  • 2 Yıldız0
  • 1 Yıldız0
  1. Teşekkürler

    5

    Yararlı ve herkesin alması gereken bir eğitim.


GLOBAL ENSTİTÜ'DEN SERTİFİKA ALANLAR
Daha fazlası için buraya tıklayınız
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for

Global Enstitü. Tüm Hakkı Saklıdır.