Klasik Masaj Teknikleri Eğitimi

Klasik Masaj Teknikleri, en eski kültürlerinden günümüz modern toplumlarına uzanan rahatlatıcı, tedavi edici, birebir olarak elle uygulanan sistemli manevraların bütünüdür. Güzellik ve saç bakım hizmetleri içinde masaj, estetik amaçlı uygulanmakta ve her gecen gün bu uygulamalar önem kazanmaktadır. Bu nedenle nitelikli, güvenilir, güler yüzlü kalifiye elemanlar olarak yetişmeniz amacı ile bu öğrenim materyalini hazırlamış bulunuyoruz. Tüm katılımcılarımızı Klasik Masaj Teknikleri Sertifika programına davet ediyoruz.

Bu Eğitim Kursu Size Ne Katacak?

Bu eğitim ile masajın tarihi, tanımı, önemi, çeşitleri, temel amaçları, masajın etki alanları, masajın uygulanamayacağı durumları; ikinci kısımda masaj odasının hazırlanmasını; üçüncü kısımda müşterinin hazırlanması ve pozisyonlama klasik masaj tekniklerini ele aldık. Hazırlanan öğrenim faaliyetleri sonunda masaj tekniklerini öğrenerek genel vücut masajı için ön hazırlıklarınızı yapabileceksiniz.

İş İlanları / Olanakları

 • Güzellik salonları ve merkezlerinde
 • Masaj salonları ve merkezlerinde
 • Kaplıca ve banyo tesislerinde
 • Termal otellerde
 • SPA, thalosso terapi ve bakım merkezlerinde
 • Spor merkezleri ve salonlarında
 • Kozmetik satış noktaları
 • Kozmetik imalatçılarında
 • Kamu kurum kuruluşları içerisindeki kuaför ve güzellik salonları vb. yerlerde

Terapist olmanın ilk kuralı bilgili ve eğitimli olmanın yanı sıra, ahlaki kurallara önem veren bir terapist olmaktır. Mesleğini seven ve saygı duyan, etkili bir biçimde hastasıyla iletişim kurabilen, sağlığına zarar verecek tüm olumsuz davranışlardan kaçınan, hastasının ihtiyaçlarını tespit edip gerekli rahatlamayı sağlayabilecek kapasiteye sahip olabilirsiniz.

Klasik Masaj Teknikleri Sertifikası

Eğitim sonunda 10 sorudan oluşan 10 dakika süre sınırı bulunan online sınav uygulanmaktadır. Konuları tamamladıktan sonra sınav otomatik olarak karşınıza çıkmaktadır. Sertifika sınavını 100 üzerinden en az 60 alarak başarıyla tamamlayan kişilere Klasik Masaj Teknikleri Belgesi (katılım sertifikası) verilmektedir. Hak edeceğiniz sertifikayı yukarıda sayılmış olan birçok sektör için iş başvurularınızda CV’nize ekleyebilir ve sertifikanızı bu interaktif eğitimi aldığınıza dair kanıt niteliğinde referans olarak kullanabilirsiniz. Sertifikanın geçerliliği hakkında bilgi edinmek için Destek sayfasına göz atmanızı öneririz.

Kurs Süresi

Bu uzaktan eğitim serbest zamanlı olarak 7 gün sürmektedir. Yani eğitime başladığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde dilediğiniz zaman sisteme giriş yaparak eğitiminizi durdurabilir, devam edebilir ve tamamlayabilirsiniz. Eğer 7 günden daha erken bir zamanda sınavı geçerek eğitimi tamamlarsanız kalan günleri beklemeden sertifikanız profilinize anında eklenecek ve sertifikanızı baskı halinde isteyebileceksiniz.

Daha fazla bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için iletişim bölümünden veya canlı sohbetten bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Eğitim İşleyişi Hakkında

Sertifika Siparişi Hakkında

Ders Konuları

Masajın Planlanması 00:05:00
Masaj Odası 00:02:00
Müşterinin Hazırlanması 00:02:00
Masaja Hazırlık 00:02:00
Masajda Kullanılan Kaydırıcı Ürünler 00:02:00
Eflöraj (Sıvazlama) 00:02:00
Friksiyon (Dairesel Hareketler) 00:02:00
Petrisaj (Yoğurma) 00:02:00
Presyon (Baskılama) 00:01:00
Perküsyon (Vurma) 00:01:00
Vibrasyon (Titreme) 00:00:40
Klasik Masaj Teknikleri Sertifika Sınavı 00:10:00

Ders Yorumları

4.6

4.6
5 yıldız
 • 5 Yıldız3
 • 4 Yıldız2
 • 3 Yıldız0
 • 2 Yıldız0
 • 1 Yıldız0
 1. masaj

  5

  harika teknikler geliştirdim ve daha iyi dersleri öğrenmek için kendimi geliştirdim

 2. SERTİFİKA

  4

  Sertifika paralı haberiniz olsun.

  • 5

   Eğitim sonunda sertifika kodu ücretsizdir, ancak sertifika almak isterseniz gider masrafları nedeniyle ücretlidir. Konu hakkında detayları Destek sayfamızdan okuyabilirsiniz.
   İlgi ve katılımınızdan dolayı çok teşekkür ederiz.

 3. Klasik Masaj

  4

  Faydalı bir eğitim oldu. Teşekkürler…


GLOBAL ENSTİTÜ'DEN SERTİFİKA ALANLAR
Daha fazlası için buraya tıklayınız
[authoravatars roles=sertifika avatar_size=80 user_link=bp_memberpage order=random limit=12]

Global Enstitü. Tüm Hakkı Saklıdır.