2.7

3

oylama

Küresel Isınma ve Etkileri Eğitimi Küresel ısınma; insanlar tarafından atmosfere salınan gazların sera etkisi yaratması sonucunda Dünya yüzeyinin ve okyanusların …

Öğrenci Sayısı

853

Konuların Uzunluğu

1 saat, 19 dakika

Konu Sayısı

5

Yayıncı
Sertifika

Küresel Isınma ve Etkileri Eğitimi

Küresel ısınma; insanlar tarafından atmosfere salınan gazların sera etkisi yaratması sonucunda Dünya yüzeyinin ve okyanusların sıcaklığının artmasıdır. Bu olay son 50 yıldır iyice saptanabilir duruma gelmiştir ve önem kazanmıştır. Dünya’nın iklim sisteminde değişikliklere neden olan küresel ısınmanın etkileri en yüksek zirvelerden okyanus derinliklerine, ekvatordan kutuplara kadar dünyanın her yerinde hissedilir duruma gelmiştir. Küresel Isınma ve Etkileri sertifika programına katılarak dünyamızın hangi tehlikelerle karşı karşıya olduğuna daha yakından göz atın.

Bu Eğitim Kursu Size Ne Katacak?

Küresel ısınmaya bağlı olarak dünyanın bazı bölgelerinde kasırgalar, seller ve taşkınların şiddeti ve sıklığı artarken bazı bölgelerde uzun süreli şiddetli kuraklıklar ve çölleşme etkili olmaktadır. Bu değişikliklere dayanamayan bitki ve hayvan türleri de ya azalmakta ya da tamamen yok olmaktadır. Bu eğitim ile küresel ısınmanın nedenlerini ve canlılar, iklim ve ülkemiz üzerindeki etkilerini doğru araştırmaya yönelik etkinlikler hazırlayıp uygulayabileceksiniz.

İş İlanları / Olanakları

Küresel ısınma insan sağlını da doğrudan etkilemektedir. Bilim adamları iklim değişikliklerinin kalp, solunum yolu, bulaşıcı, alerjik ve bazı hastalıkları tetikleyebileceği görüşünde birleşmektedir. Bu konularda bilgi sahibi ve küresel ısınmayla mücadele halinde olmak sizi hem mesleğinizde hem yaşantınızda daha saygın bir birey haline getirecektir.

Küresel Isınma ve Etkileri Sertifikası

Eğitim sonunda 10 sorudan oluşan 10 dakika süre sınırı bulunan online sınav uygulanmaktadır. Konuları tamamladıktan sonra sınav otomatik olarak karşınıza çıkmaktadır. Sertifika sınavını 100 üzerinden en az 60 alarak başarıyla tamamlayan kişilere Küresel Isınma ve Etkileri Belgesi (katılım sertifikası) verilmektedir. Hak edeceğiniz sertifikayı yukarıda sayılmış olan birçok sektör için iş başvurularınızda CV’nize ekleyebilir ve sertifikanızı bu interaktif eğitimi aldığınıza dair kanıt niteliğinde referans olarak kullanabilirsiniz. Sertifikanın geçerliliği hakkında bilgi edinmek için Destek sayfasına göz atmanızı öneririz.

Kurs Süresi

Bu uzaktan eğitim serbest zamanlı olarak 7 gün sürmektedir. Yani eğitime başladığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde dilediğiniz zaman sisteme giriş yaparak eğitiminizi durdurabilir, devam edebilir ve tamamlayabilirsiniz. Eğer 7 günden daha erken bir zamanda sınavı geçerek eğitimi tamamlarsanız kalan günleri beklemeden sertifikanız profilinize anında eklenecek ve sertifikanızı baskı halinde isteyebileceksiniz. Daha fazla bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için iletişim bölümünden veya canlı sohbetten bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Eğitim Konuları

 • Küresel Isınmanın Nedenleri 00:20:00
 • Küresel Isınmanın Canlılar Üzerindeki Etkileri 00:13:00
 • Küresel Isınmanın İklim Üzerindeki Etkileri 00:19:00
 • Küresel Isınmanın Türkiye Üzerindeki Etkileri 00:17:00
 • Küresel Isınma ve Etkileri Sertifika Sınavı 00:10:00

Yorumlar

2.7

2.7
3 ratings
 • 5 yıldız0
 • 4 yıldız0
 • 3 yıldız2
 • 2 yıldız1
 • 1 yıldız0
 1. Kifayət Günəşli16 Mart 2021 at 08:57

  sınaq

  3

  Salam. Sınaq mövzuya aid deyil. Xahiş edirəm nəzərdən keçirəsiniz.

 2. Bilge Küçük24 Şubat 2021 at 23:02

  3

  Küresel ısınmanın hızla çoğaldığını görüyoruz. Bu konuda ciddi çalışmalar yapılması gerekiyor.

 3. Minel Özacar14 Mart 2021 at 15:31

  2

  sınavı düzeltin lütfen alakasız bir konu

En Popüler

Global Enstitü. Tüm Hakkı Saklıdır.