Marka Yönetimi Eğitimi Hakkında

Kurumsallaşma sürecine girmiş olan firmaların ticari hayatın içinde modern bir ara yüze kavuşması için olmazsa olmaz şartlarından birisi markalaşmadır. Günümüzde birçok firma piyasa şartlarında sağlam bir yer edinmek için marka yönetimine ihtiyaç duymaktadır. Marka yönetimi aslında temel olarak güven ilişkisi temelinde geliştirilen uzun bir süreçtir. Vizyonumuz, kalite politikamız, logomuz veya sloganımız… Her birini baz alan ama esas olarak mevcut müşterilerin zihninde kalıcı bir etki yaratan ve firmanın rakipleri arasından ayırt edilmesine yardımcı olan bir tür pazarlama ve iletişim yöntemidir. Tüm katılımcılarımızı Marka Yönetimi Sertifika programına davet ediyoruz.

Bu Eğitim Kursu Size Ne Katacak?

Eğitim sonunda fikirden markaya giden süreci en şekilde öğrenip uluslararası standartlara kavuşarak ticaret hayatlarında güçlenmesi hedeflenmektedir. Marka yönetimi eğitimi bir markadan sorumlu herkesin marka oluşturmak ve onu markalaştırmak için neler yapması gerektiğini teorik ve pratik bilgilerle gösterir. Markalaşmaya dair genel bir bakış açısı geliştirebileceksiniz.

İş İlanları / Olanakları

* Marka uzmanları marka”nın uzun ömürlü olması için çalışır
* Marka değerini arttırmaya yönelik çalışmalar gerçekleştirir
* Marka bilinirliğini arttırmaya yönelik çalışmalar gerçekleştirir
* Marka vaadini oluşturur
* Marka mesajı ve algısını yönetir
* Marka için prestij çalışmaları gerçekleştirir
* Pazarlama kampanyaları yönetir
* Halkla ilişkilerin markayla uyumlu olmasını sağlar
* Tüketicide güven oluşturur
* Markanın tercih edilmesini sağlar
* Rekabette markayı farklılaştırır

Yukarıda başlık olarak verdiğimiz konular marka uzmanlarının işleri arasındadır. Marka uzmanları bunları yönetmek ve yapmakla sorumludur.

Marka Yönetimi Sertifikası

Eğitim sonunda 10 sorudan oluşan 10 dakika süre sınırı bulunan online sınav uygulanmaktadır. Konuları tamamladıktan sonra sınav otomatik olarak karşınıza çıkmaktadır. Sertifika sınavını 100 üzerinden en az 60 alarak başarıyla tamamlayan kişilere Marka Yönetimi Belgesi (katılım sertifikası) verilmektedir. Hak edeceğiniz sertifikayı yukarıda sayılmış olan birçok sektör için iş başvurularınızda CV’nize ekleyebilir ve sertifikanızı bu interaktif eğitimi aldığınıza dair kanıt niteliğinde referans olarak kullanabilirsiniz. Sertifikanın geçerliliği hakkında bilgi edinmek için Destek sayfasında göz atmanızı öneririz.

Kurs Süresi

Bu uzaktan eğitim serbest zamanlı olarak 7 gün sürmektedir. Yani eğitime başladığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde dilediğiniz zaman sisteme giriş yaparak eğitiminizi durdurabilir, devam edebilir ve tamamlayabilirsiniz. Eğer 7 günden daha erken bir zamanda sınavı geçerek eğitimi tamamlarsanız kalan günleri beklemeden sertifikanız profilinize anında eklenecek ve sertifikanızı baskı halinde isteyebileceksiniz.

Daha fazla bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için iletişim bölümünden veya canlı sohbetten bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Eğitim İşleyişi Hakkında

Sertifika Siparişi Hakkında

Ders Konuları

Marka Nedir? 00:05:00
Markanın Kısa Tarihi 00:09:00
Markanın Kişiliği 00:07:00
Markalaşmanın Önemi ve Marka Değeri 00:24:00
Marka Yönetimi Nedir? 00:07:00
Marka Yönetimi Nasıl Yapılır? 00:18:00
Marka Stratejileri 00:20:00
Dünya Markaları Örnekleri 00:00:00
Marka Yönetimi Sertifika Sınavı 00:10:00

Ders Yorumları

4.7

4.7
3 yıldız
 • 5 Yıldız2
 • 4 Yıldız1
 • 3 Yıldız0
 • 2 Yıldız0
 • 1 Yıldız0
 1. Sınav sonucum açıklanmıyor

  4

  Dersi tamamladım, sınava girdim fakat sonucunu öğrenemiyorum. Mesaj attım geri bildirim bekliyorum. Onun dışında faydalı bilgiler içeriyor.

  • 5

   Merhabalar,

   Sınav sonuçlarınızı görmek için, ekranın sağ yukarıda bulunan isminize tıklayın, açılan seçeneklerden “Sınav Sonuçlarım” kısmına tıklayarak bilgilerinize erişebilirsiniz.
   Eğitimi yararlı bulmanıza çok sevindik, ilgi ve katılımınızdan dolayı teşekkür ederiz.

 2. Yararli

  5

  Benim için çok yararlı bir eğitim oldu


GLOBAL ENSTİTÜ'DEN SERTİFİKA ALANLAR
Daha fazlası için buraya tıklayınız
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for

Global Enstitü. Tüm Hakkı Saklıdır.