Mobbing Sertifikalı Eğitimi Hakkında

Mobbing, bir grup veya kişinin başka birine psikolojik olarak taciz etmesi olayıdır. İşyerinde psikolojik taciz, baskı, psikolojik şiddet, taciz anlamlarına gelse de en uygun ifadeyi yıldırma olarak görebiliriz. Özellikle işyerlerinde gücü eline almış kişinin ya da kişilerin, başkalarına psikolojik olarak sistematik yollarla baskı uygulaması psikolojik baskıya karşı bir bilinçlendirme gereği doğurmuş ve Mobbing eğitimleri verilmeye başlanmıştır. Tüm katılımcılarımızı Mobbing Sertifika programına davet ediyoruz.

İşyerinde psikolojik taciz, kişinin kendisine karşı kuşkusunu arttırmasının yanında, insanın benlik duygusunu ve mesleki bütünlüğünü zarara uğratır. Psikolojik baskıya uğrayan kişi kendine olan güveni kaybeder, paranoya ve kafa karışıklığı yaşar. Öfke, korku, utanç, endişe ve huzursuzluk durumlarını yaşamaya başlar. Bu kavram psikolojik bir taciz olarak ele alındığı zaman, psikolojik savunma yöntemleri kazanmak büyük önem taşımaktadır. Böylece uğranılan psikolojik saldırıya karşı direnç kazanabilir, iş yaşamının dışına atılmaktan kendimizi kurtarabiliriz.

Bu Eğitim ile Kursu Size Ne Katacak?

Bu eğitim ile psikolojik tacizi oluşturan faktörleri ve neyin psikolojik tacizi oluşturmayacağını öğreneceğiz. İş yerinde çatışma, şiddet ve kabalık gibi başlıca psikolojik tacize sebep olan kavramları inceleyeceğiz. Psikolojik tacizin bireysel, örgütsel ve toplumsal etkilerini yakından inceleyerek bireye ve çevresine olan zararlarını öğreneceğiz. Son olarak hukuki olarak neler yapabileceğimizi ve Mobbing’ karşı bize tanınan hakları ele alacağız.

İş İlanları / Olanakları

İş yerinde psikolojik tacize uğradığını hisseden veya çevresinde bunun etkisini görüyorsa bu eğitimimize katılmanızı öneriyoruz. Diğer yandan çalışma hayatına girmiş / girecek olan tüm bireylerin bu eğitime katılarak gerekli psikolojik tedbirleri alması, hukuki olarak haklarını bilmesi ve ilerden büyük sorunlar yaşamaması için bu eğitim oldukça önem taşımaktadır.

Mobbing Sertifikası

Mobbing eğitimi sonunda 10 sorudan oluşan 10 dakika süre sınırı bulunan online sınav uygulanmaktadır. Konuları tamamladıktan sonra sınav otomatik olarak karşınıza çıkmaktadır. Sertifika sınavını 100 üzerinden en az 60 alarak başarıyla tamamlayan kişilere Mobbing Belgesi (katılım sertifikası) verilmektedir. Hak edeceğiniz sertifikayı yukarıda sayılmış olan birçok sektör için iş başvurularınızda CV’nize ekleyebilir ve sertifikanızı bu interaktif eğitimi aldığınıza dair kanıt niteliğinde referans olarak kullanabilirsiniz. Sertifikanın geçerliliği hakkında bilgi edinmek için Destek sayfasına göz atmanızı öneririz.

Kurs Süresi

Mobbing uzaktan eğitimi serbest zamanlı olarak 7 gün sürmektedir. Yani eğitime başladığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde dilediğiniz zaman sisteme giriş yaparak eğitiminizi durdurabilir, devam edebilir ve tamamlayabilirsiniz. Eğer 7 günden daha erken bir zamanda sınavı geçerek eğitimi tamamlarsanız kalan günleri beklemeden sertifikanız profilinize anında eklenecek ve sertifikanızı baskı halinde isteyebileceksiniz.

Daha fazla bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için iletişim bölümünden veya canlı sohbetten bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Eğitim İşleyişi Hakkında

Sertifika Siparişi Hakkında

Ders Konuları

Mobbing’e Giriş 00:14:00
Mobbing ile İlgili Kavramlar 00:06:00
Mobbing’in Nedenleri 00:06:00
Mobbing’i Oluşturan Koşullar ve Belirtileri 00:03:00
Mobbing’in Etkileri 00:10:00
Mobbing’in Maliyeti 00:03:00
Hukuki Açıdan Mobbing 00:17:00
Mobbing Sertifika Sınavı 00:10:00

Ders Yorumları

5

5
1 yıldız
 • 5 Yıldız1
 • 4 Yıldız0
 • 3 Yıldız0
 • 2 Yıldız0
 • 1 Yıldız0
 1. goksal.yahsi@gmail.com23 Ağustos 2019 at 00:01Cevapla

  harika

  5

  harijka bir ders


GLOBAL ENSTİTÜ'DEN SERTİFİKA ALANLAR
Daha fazlası için buraya tıklayınız
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for

Global Enstitü. Tüm Hakkı Saklıdır.