ÜCRETSİZ KATIL
  • AÇIK
  • 7 Gün
  • Rozet
  • 37 dakika
  • Eğitimdeki Konu Sayısı3

Motivasyon Koçluğu

Eğitim İşleyişi Hakkında

Sertifika Siparişi Hakkında

Motivasyon Koçluğu Eğitimi Hakkında

Motivasyon koçluğu çalışanların iyi çalışmasını destelemek üzere isteklendirme ve  örgütte verimli çalıştıkları takdirde çalışanları mutlu ve huzurlu kılacağına inandırma sürecidir. Kısaca motivasyon başta çalışma hayatı olmak üzere hayatın her dönemini kuşatan,istekleri,ihtiyaçları ve dürtüleri ilgilendiren,önemi inkar edilemez bir olgudur.

Bu Eğitim Size Ne Katacak?

Motivasyon koçluğu danışanın kendi belirlediği hedeflere, koçun desteğiyle ulaşması ve sorunlarının üstesinden tek başına gelmeyi öğrenmesidir. Koçluk bir gelişim sürecidir. Süreç boyunca danışan, kendisini daha iyi tanır, potansiyelini keşfeder ve hatalarından ders alarak yetkinliklerini geliştirir. Koçluk; mevcut durumundan, daha iyi bir duruma ulaşmak isteyen sağlıklı bireylerle yapılan bir çalışmadır. Koçluk; bu hizmeti alan danışanın, özel ve profesyonel yaşamında, gelişimi hedefleyen ve tümüyle güven ve gizlilik esasına dayanan bir süreçtir.

İş Olanakları

Günümüzde her insanın belirli belirsiz sorunları vardır, bu bazen maddi bazen manevi olabilir. Ancak şu bir gerçek manevi düzen olmadan maddi düzenin fazla anlamı yoktur.Motivasyon koçları bu insanlar için yol göstericidir. Birçok insan artık yaşam koçlarına ihtiyaç duymaktadır ve bu meslek dalı oldukça geniş olup birçok yerde iş yapabilmektedirler.

Sınav ve Sertifika

Eğitim sonunda 10 sorudan oluşan 10 dakika süre sınırı bulunan online sınav uygulanmaktadır. Konuları tamamladıktan sonra sınav otomatik olarak karşınıza çıkmaktadır. Sertifika sınavını 100 üzerinden en az 60 alarak başarıyla tamamlayan kişilere Motivasyon Koçluğu Başarı Sertifikası (katılım sertifikası) verilmektedir. Hak edeceğiniz sertifikayı yukarıda sayılmış olan birçok sektör için iş başvurularınızda CV’nize ekleyebilir ve sertifikanızı bu interaktif eğitimi aldığınıza dair kanıt niteliğinde referans olarak kullanabilirsiniz. Sertifikanın geçerliliği hakkında bilgi edinmek için Destek sayfasına göz atmanızı öneririz.

Kurs Süresi

Bu uzaktan eğitim serbest zamanlı olarak 7 gün sürmektedir. Yani eğitime başladığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde dilediğiniz zaman sisteme giriş yaparak eğitiminizi durdurabilir, devam edebilir ve tamamlayabilirsiniz. Eğer 7 günden daha erken bir zamanda sınavı geçerek eğitimi tamamlarsanız kalan günleri beklemeden sertifikanız profilinize anında eklenecek ve sertifikanızı baskı halinde isteyebileceksiniz.

Daha fazla bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için iletişim bölümünden veya canlı sohbetten bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Sistem İşleyişi Hakkında

Nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki video serimize göz atın. Global Enstitü'ye kayıt olmak ve ücretsiz eğitimlerden faydalanmak için bu video serisi size rehberlik edecek.

Ders Konuları

Motivasyon Kavramı 00:08:00
Motivasyon Teorileri 00:07:00
Motivasyon Araçları AÇIK 00:12:00
Motivasyon Koçluğu Sertifika Sınavı 00:10:00
1624 KAYITLI ÖĞRENCİ

Ders Yorumları

5

5
1 yıldız
  • 5 Yıldız0
  • 4 Yıldız0
  • 3 Yıldız0
  • 2 Yıldız0
  • 1 Yıldız0

Bu derse henüz yorum yapılmadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.

Global Enstitü. Tüm Hakkı Saklıdır.