PROFİL
4.8

10

oylama

Müşteri İlişkileri Eğitimi Müşteri ilişkileri kelimesi, sözlük anlamı dışında bir tür satış süreci ifadesidir. Ancak satıcı ve müşteri arasındaki bir …

Konuların Uzunluğu

1 saat, 5 dakika

Konu Sayısı

7

Yayıncı

Müşteri İlişkileri Eğitimi

Müşteri ilişkileri kelimesi, sözlük anlamı dışında bir tür satış süreci ifadesidir. Ancak satıcı ve müşteri arasındaki bir defalık satış veya ilişki anlamına gelmez. Örneğin beyaz eşya mağazasından aldığınız buzdolabı alımı bu terimle ifade edilmez. En az birden fazla kez iletişime geçerek yapılan alış verişler, veya belirli bir süreyle peryodik olarak irtibatta kalınması gereken durumlar, hatta tedarikçi ve müşteri arasında etkileşim olması gerken alış veriş ve süreci kapsar. Örneğin, bir hastanın uzun süreli diş tedavisi alması ve bu tedavinin takibini gerektiren konular müşteri ilişkisine örnek verilebilir. Bir defalığına cafe’den aldığınız kahve yine müşteri ilişkisi ile tanımlanmaz. Ancak müşteri o kafeye geri döner, beğendiği kahveyi tekrar sipariş eder vu bu durum, kafenin atmosferinden, kahvenin yapılış şeklini beğenmesinden ya da hizmet veren personele olan memnuniyetinden kaynaklanıyorsa müşteri ilişkileri tanımı yapmak daha uygun olacaktır. Müşteri İlişkileri Yönetimi sertifika programı ile müşterilerinizle nasıl iletişim kurulacağına bir göz atalım.

Bu Eğitim Kursu Size Ne Katacak?

Bu eğitimde müşteri, müşteri memnuniyeti ve müşteri sadakati kavramları açıklanmış olup ayrıca müşteri memnuniyeti oluşum süreci, müşteri memnuniyeti oluşturma yolları, müşteri memnuniyetinin işletmeler için önemi ve müşteri memnuniyetsizliği konularından bahsedilmiştir. Daha sonra müşteri sadakatinin önemine, müşteri sadakat düzeylerine, müşteri sadakatini etkileyen unsurlara, müşteri sadakati programlarına ve müşteri sadakatinin işletmeler için önemine yer verilmiştir.

İş İlanları / Olanakları

İş hayatınızda size fayda sağlayacak hususlar olan, müşteriyi elde tutma kavramına yer verme, müşteriyi elde tutma modellerinden, müşteriyi elde tutmanın işletmeler için öneminden ve müşteriyi elde tutma stratejilerinden bahsedilerek müşteri memnuniyetinin müşteri sadakatine etkisine ve müşteriyi elde tutmanın müşteri sadakatine etkileri işlenmiştir.

Müşteri İlişkileri Yönetimi Sertifikası

Eğitim sonunda 10 sorudan oluşan 10 dakika süre sınırı bulunan online sınav uygulanmaktadır. Konuları tamamladıktan sonra sınav otomatik olarak karşınıza çıkmaktadır. Sertifika sınavını 100 üzerinden en az 60 alarak başarıyla tamamlayan kişilere Müşteri İlişkileri Yönetimi belgesi (katılım sertifikası) verilmektedir. Hak edeceğiniz sertifikayı yukarıda sayılmış olan birçok sektör için iş başvurularınızda CV’nize ekleyebilir ve sertifikanızı bu interaktif eğitimi aldığınıza dair kanıt niteliğinde referans olarak kullanabilirsiniz. Sertifikanın geçerliliği hakkında bilgi edinmek için Destek sayfasına göz atmanızı öneririz.

Kurs Süresi

Bu uzaktan eğitim serbest zamanlı olarak 7 gün sürmektedir. Yani eğitime başladığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde dilediğiniz zaman sisteme giriş yaparak eğitiminizi durdurabilir, devam edebilir ve tamamlayabilirsiniz. Eğer 7 günden daha erken bir zamanda sınavı geçerek eğitimi tamamlarsanız kalan günleri beklemeden sertifikanız profilinize anında eklenecek ve sertifikanızı baskı halinde isteyebileceksiniz. Daha fazla bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için iletişim bölümünden veya canlı sohbetten bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Evet, tüm eğitimlerimiz ücretsizdir.  Eğitimlere katılabilmek için ücretsiz kayıt olmanız yeterlidir. Artık sitenin tüm eğitimlerine ücretsiz katılabilirsiniz. Kayıt olmak için “Kursa Katıl” butonuna tıklayınız.

Eğitimler içeriğinin yoğunluğuna bağlı olarak farklı sürelerle kısıtlanmıştır. Seçtiğiniz eğitimin süresini kendi sayfasından görebilirsiniz. Belirtilen süre içerisinde dilediğiniz zaman sisteme giriş yaparak eğitiminizi durdurabilir, devam edebilir ve tamamlayabilirsiniz. Eğer belirtilen süreden daha erken bir zamanda sınavı geçerek eğitimi tamamlarsanız kalan günleri beklemeden sertifikanız profilinize anında eklenecek ve sertifikanızı baskı halinde isteyebileceksiniz.

Sertifika kodu eğitim sonunda başarılı olmanız durumunda sistem tarafından adınıza özel olarak atanan bir koddur. Bu kod ile eğitime katılımınız ve başarınız kanıtlanabilir. Ayrıca sertifika kodunu CV’nizde ve kariyer platformlarında kullanabilirsiniz. Sertifika kodunuzu web sitemizden rahatlıkla adınıza ait olduğunu sorgulayabilirsiniz.

Katıldığınız eğitimin sınavını başarıyla geçmeniz durumunda sertifikanızı baskı halinde alabilmeniz için gerekli seçenekler karşınıza çıkacaktır. Dilerseniz tamamladığınız eğitimlerin sertifikasını toplu olarak çok uygun fiyatlara alabilir veya sadece ilgilendiğiniz eğitimin sertifikasını alabilirsiniz. Sertifikanız Türkçe ve İngilizce olmak üzere 2 adet basılacak ve belirtmiş olduğunuz adresinize teslim edilmek üzere 1-3 iş günü içerisinde kargoya verilecektir.

Eğitim ve sınav ücreti yoktur, ancak sertifika ücretlidir:

Baskı Sertifika Fiyatlandırması

Kazandığınız sertifika(lar) için ücretlendirme, almaya karar verdiğiniz sertifika miktarına göre değişiklik gösterecektir. Eğer tek baskı sertifika alacaksanız fiyatı 249 TLdir. Ancak iki ve daha fazla sertifika almak isterseniz ikinci sertifikanın maliyeti 199 TL, üçüncü ve daha fazla sertifikanın fiyatı 149 TL olarak artacaktır.

Örneğin toplamda 4 sertifika alacaksınız diyelim;
149 TL + 129 TL + 99 TL + 99 TL şeklinde hesaplanarak toplamda 476 TL ödemeniz olacaktır. Eğer bu sertifikaları tek tek almak isteseydiniz hesaplamanız online sertifika başına 149 TL olacağından toplam ödemeniz 596 TL olurdu.

Online Sertifika Fiyatlandırması

Kazandığınız sertifika(lar) için ücretlendirme, almaya karar verdiğiniz sertifika miktarına göre değişiklik gösterecektir. Eğer tek online sertifika alacaksanız fiyatı 69 TLdir. Ancak iki ve daha fazla sertifika almak isterseniz ikinci sertifikanın maliyeti 49 TL, üçüncü ve daha fazla sertifikanın fiyatı 39 TL olarak artacaktır.

Örneğin toplamda 4 sertifika alacaksınız diyelim;
69 TL + 49 TL + 39 TL + 39 TL şeklinde hesaplanarak toplamda 196 TL ödemeniz olacaktır. Eğer bu sertifikaları tek tek almak isteseydiniz hesaplamanız online sertifika başına 99 TL olacağından toplam ödemeniz 276 TL olurdu.

Bu seçenek ile dilediğiniz tüm eğitimlerdeki sertifikalarınıza anında ulaşabilir, gönderim süresini beklemeden sertifikalarınızın Türkçe ve İngilizce halini PDF (Online Sertifika) olarak indirebilirsiniz. Sınırsız sertifika seçeneğiyle üyeliğinizi yükseltmek için bu sayfadan işlem yapabilirsiniz.

Sertifika alabilmek için öncelikle sınavı en az 6 doğru yaparak geçmelisiniz. Sınavı başarıyla geçtikten sonra sertifika alabilmeniz için gerekli seçenekler karşınıza çıkacaktır.

Sınav Ayrıntıları:

 • Sınavda başarılı olmak ve sertifika kazanmak için 10 sorudan en az 6 doğru yapmanız gerekmektedir.
 • Sınav süresi 10 dakikadır.
 • Sınavda başarılı olmanız durumunda sertifika kodu kazanacak ve profilinize otomatik olarak eklenecektir.
 • Dilerseniz bu sertifikayı baskı halinde talep edebileceksiniz.
 • Sınavda başarısız olmanız durumunda herhangi bir ücret ödemeden tekrardan katılabilirsiniz.

Online sertifika (PDF) alımlarında ödemeler online olarak kredi kartı veya bankas havalesiyle mümkündür. Ancak baskı sertifikalarınız için ek bir seçenek olarak kapıda ödeme yöntemi bulunmaktadır. Eğer baskı sertifikanızı kredi kartı veya banka havalesi yöntemleriyle satın alırsanız kargo ücretsiz şekilde gönderim sağlanmaktadır. Ancak kapıda ödemeler için önlem olarak +20 TL kapıda ödemeli kargo bedeli tahsis edilmektedir.

Hayır, sertifika almadan da tüm eğitimlere ücretsiz katılabilirsiniz. Ayrıca eğitim sonunda sınavda başarılı olursanız ücretsiz sertifika kodu edineceğinizi de hatırlatmak isteriz. 


KARİYERİNİZE GÜÇ KATIN

CV'nize güç katacak uluslararası geçerli sertifikanızı alın.

Eğitim Konuları

Eğitim

İnteraktif Eğitim Paketleri
ÜCRETSİZ Bütün Eğitimler Dahil
 • Online Eğitim
 • Online Sınav
 • Sertifika Kodu
Ücretsiz

Dijital Sertifika

İnteraktif Eğitim Paketleri
199
69₺ Bütün Eğitimler Dahil
 • Türkçe & İngilizce
 • PDF Formatı
 • Sorgulanabilir

Baskı Sertifika

İnteraktif Eğitim Paketleri
499
149₺ Bütün Eğitimler Dahil
 • Türkçe & İngilizce
 • Kapıda Ödeme
 • Islak İmza & Kaşe

Üyelik Yükselt

Sertifikalarınızı Anında Alın
699
349₺ Sınırsız Erişim
 • Online sertifikalarda geçerli
 • Türkçe & İngilizce PDF
 • Otomatik anında teslim
Kampanya

Yorumlar

4.8

4.8
10 ratings
 • 5 yıldız8
 • 4 yıldız2
 • 3 yıldız0
 • 2 yıldız0
 • 1 yıldız0
 1. Güzel

  5

  Baya iyi bir içerik

 2. Orhan İNALHAN8 Mayıs 2021 at 03:45

  Güzel eğitim

  5

  Kısa öz ve videolu eğimi daha akılda kalıcı olur

 3. Başarılı

  5

  Çok faydalı kesinlikle herkes faydalanmalı

 4. ücret

  5

  tüm sertifikaları almak iyi olacak fakat ücretler yüksek

 5. Ilyas Özçam5 Mayıs 2021 at 18:23

  teşekkürler

  5

  paylaşım için teşekkür ederiz

 6. Canan Sarıyar4 Mayıs 2021 at 23:43

  Etkili iletişim

  5

  Harika bir eğitimdi teşekkürler ☺️

 7. Cemal Tellioğlu4 Mayıs 2021 at 15:04

  Müşteri ilişkileri önemi

  5

  Bana olan katkısı büyük ölçüde olmuş olup ,Emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ederim

 8. Abdulkadir Deryol3 Mayıs 2021 at 18:46

  harika

  5

  eğitimler bir harika global

 9. Sümeyye KOCA9 Mayıs 2021 at 21:47

  Güzel

  4

  Online kurslar için teşekkürler ama sürekli sayfa donuyor.

 10. İdeal

  4

  Tamamlayıcı değil

Global Enstitü. Tüm Hakkı Saklıdır.