Nezaket ve Görgü Kuralları Sertifikalı Eğitimi

Toplum içerisindeki bireyler birbirlerine ihtiyaç duyarlar. Bu ihtiyaç, bireylerin aralarından iletişim kurmasını gerektirir. Bu iletişimde, insanların kılık kıyafetlerini, davranışlarını toplum kurallarına göre şekillendirmesi önemli bir gerekliliktir. Nezaket ülkenin uygarlık seviyesinin de bir göstergesidir. Bu kurallar bireylerin kaba ve bencil düşüncelerden kurtularak diğerlerine karşı davranışlarının hizaya çekmesini ve insanların aralarında gelişen ilişkilerin daha sağlıklı bir düzeye getirmesini mümkün kılar. Görgü kuralları, diğer bireylere karşı saygı gösterilmesi ve duygularına önem verilmesidir. Bu eğitim toplumda uyulması gereken nezaket kurallarını yaşam biçimi haline getirmenizi hedeflemektedir. Tüm katılımcılarımızı Nezaket ve Görgü Kuralları Sertifika programına davet ediyoruz.

Bu Eğitim Kursu Size Ne Katacak?

Bu eğitimi başarıyla tamamladığınızda kazanacağınız bilgilerle yüz yüze iletişiminiz daha güçlü hale gelecek, ziyaretlerde ve hediyeleşmede dikkat edilmesi gereken kuralları öğrenecek, görgü kurallarına göre giyinme, resmi ve özel yemeklerde uyulması gereken nezaket kurallarını öğreneceksiniz. Bu eğitim ile yerine ve zamanına göre davranma becerileri kazanarak psikolojik olarak daha huzurlu, özgüveni yüksek ve saygı duyulan bir insan olmanız amaçlanmaktadır.

İş İlanları / Olanakları

Bu eğitimin amacı mesleki gelişimden çok kişisel gelişiminizdir. Bu nedenle kazanacağınız beceriler tüm iş yerlerinde ihtiyaç duyulan ekip çalışmasına yatkın, güler yüzlü, temiz, düzenli ve uyumluk konusunda hanenize yazılacak artı puanı getirecektir. Ayrıca iş görüşmenizde de ilk intiba yaratma şansınız yükselecektir.

Nezaket ve Görgü Kuralları Sertifikası

Bu eğitim sonunda 10 sorudan oluşan 10 dakika süre sınırı bulunan online sınav uygulanmaktadır. Konuları tamamladıktan sonra sınav otomatik olarak karşınıza çıkmaktadır. Sertifika sınavını 100 üzerinden en az 60 alarak başarıyla tamamlayan kişilere Nezaket ve Görgü Kuralları Belgesi (katılım sertifikası) verilmektedir. Hak edeceğiniz sertifikayı yukarıda sayılmış olan birçok sektör için iş başvurularınızda CV’nize ekleyebilir ve sertifikanızı bu interaktif eğitimi aldığınıza dair kanıt niteliğinde referans olarak kullanabilirsiniz. Sertifikanın geçerliliği hakkında bilgi edinmek için Destek sayfasına göz atmanızı öneririz.

Kurs Süresi

Bu eğitim serbest zamanlı olarak 7 gün sürmektedir. Yani eğitime başladığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde dilediğiniz zaman sisteme giriş yaparak eğitiminizi durdurabilir, devam edebilir ve tamamlayabilirsiniz. Eğer 7 günden daha erken bir zamanda sınavı geçerek eğitimi tamamlarsanız kalan günleri beklemeden sertifikanız profilinize anında eklenecek ve sertifikanızı baskı halinde isteyebileceksiniz.

Daha fazla bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için iletişim bölümünden veya canlı sohbetten bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Eğitim İşleyişi Hakkında

Sertifika Siparişi Hakkında

Ders Konuları

Yüz Yüze İletişimde Görgü Kuralları 00:12:00
Hediyeleşmede Görgü Kuralları 00:12:00
Ziyaretlerde Görgü Kuralları 00:15:00
Kılık – Kıyafette Görgü Kuralları 00:26:00
Davetler 00:15:00
Sofrada Görgü Kuralları 00:32:00
Nezaket ve Görgü Kuralları Sertifika Sınavı 00:10:00

Ders Yorumları

4.8

4.8
4 yıldız
 • 5 Yıldız3
 • 4 Yıldız1
 • 3 Yıldız0
 • 2 Yıldız0
 • 1 Yıldız0
 1. Kelimelerin Bağlamsal Anlamı

  4

  ‘Bayan’ kelimesi cinsiyeti değil, toplumsal cinsiyeti ifade eden ve kadına yüklenmiş tüm toplumsal rollerin-beklentilerin yansıması olan bir kelimedir. Eğer cinsiyet ayrımını vurgulamak isterseniz KADIN-ERKEK kavramlarını kullanınız.

 2. herkesin alması gereken bir ders

  5

  tüm okullarda ders olarak işlense keşke , eskiden bu şekilde bir ders varmış ne güzel

 3. Çok iyi

  5

  Verilen eğitim gerçekten çok güzeldi. Akılda kalıcı maddelerle pekiştirmeyi kolaylaştırmışlar. Ellerine sağlık…

 4. 5

  Bildiğim saydığım aslında birçok eksiğim olduğunu farkına vardığım bir eğitim oldu.
  Çok teşekkürler.


GLOBAL ENSTİTÜ'DEN SERTİFİKA ALANLAR
Daha fazlası için buraya tıklayınız
[authoravatars roles=sertifika avatar_size=80 user_link=bp_memberpage order=random limit=12]

Global Enstitü. Tüm Hakkı Saklıdır.