Bu dersi almanız için giriş yapmanız gerekmektedir  →   GİRİŞ | KAYIT OL

Oyun ve Oyuncak Yapımı Eğitimi

Çocuk her şeyi oyunla öğrenir. Dünyayı oyunla keşfeder, gelecekteki kişilik temellerini ilgi ve yeteneklerini oyun yoluyla belirler. Oyun çocuğun tüm gelişim alanlarını destekleyen, çocuğa öğrenme ortamı sağlayan, onu eğlendiren ve hoşça vakit geçirmesini sağlayan evrensel bir dildir. Oyun çocuk için en iyi eğitim ve öğretim metodudur. Çünkü oyun kalıcı davranış değişiklikleri kazandırır. Erken çocukluk eğitimi verilen kurumlarda çocuğa eğitim vermenin en etkin yolu da oyundur. Çocukla iletişim kurmada, bilgi ve beceri kazandırmada oyundan faydalanılır. Tüm katılımcılarımızı Oyun ve Oyuncak Yapımı Sertifika programına davet ediyoruz.

Bu Eğitim Kursu Size Ne Katacak?

Eğitim sonunda oyun ve oyuncağın tanımı, önemi, çocuğun gelişimine etkileri, çocuğun gelişimine yönelik oyuncak çeşitlerini yapma ve uygulama becerisi kazanacaksınız. Edindiğiniz bilgileri ve uygulama deneyimlerini günlük yaşantınızda ve bölümle ilgili alanlarda kullanabileceksiniz.

İş İlanları / Olanakları

Oyuncak atölyelerinde, kreşlerde, eğlence ve etkinlik düzenleyen organizasyonlar ve kuruluşlar içinde  ihtiyaç kapsamındadır. Bu iş alanında kalifiyeli eleman bulunmasında eksiklik yaşanmaktadır.

Oyun ve Oyuncak Yapımı Sertifikası

Eğitim sonunda 10 sorudan oluşan 10 dakika süre sınırı bulunan online sınav uygulanmaktadır. Konuları tamamladıktan sonra sınav otomatik olarak karşınıza çıkmaktadır. Sertifika sınavını 100 üzerinden en az 60 alarak başarıyla tamamlayan kişilere Oyun ve Oyuncak Yapımı belgesi (katılım sertifikası) verilmektedir. Hak edeceğiniz sertifikayı yukarıda sayılmış olan birçok sektör için iş başvurularınızda CV’nize ekleyebilir ve sertifikanızı bu interaktif eğitimi aldığınıza dair kanıt niteliğinde referans olarak kullanabilirsiniz. Sertifikanın geçerliliği hakkında bilgi edinmek için Destek sayfasına göz atmanızı öneririz.

Kurs Süresi

Bu uzaktan eğitim serbest zamanlı olarak 7 gün sürmektedir. Yani eğitime başladığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde dilediğiniz zaman sisteme giriş yaparak eğitiminizi durdurabilir, devam edebilir ve tamamlayabilirsiniz. Eğer 7 günden daha erken bir zamanda sınavı geçerek eğitimi tamamlarsanız kalan günleri beklemeden sertifikanız profilinize anında eklenecek ve sertifikanızı baskı halinde isteyebileceksiniz.

Daha fazla bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için iletişim bölümünden veya canlı sohbetten bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Eğitim İşleyişi Hakkında

Sertifika Siparişi Hakkında

Ders Konuları

Oyun Albümü
Oyun Albümü Hazırlamada Yararlanılacak Kaynaklar 00:02:00
Oyun Albümü Hazırlama 00:06:00
Okul Öncesi Eğitim Kurumlarındaki Etkinliklede Oyun 00:02:00
Oyun Etkinlikleri
Oyun 00:10:00
Oyun Etkinliği Planlama 00:06:00
Özel Eğitim Gerektiren Çocuklar ve Oyun Etkinliği 00:03:00
Dolgu Oyuncaklar
Dolgu Oyuncaklar 00:04:00
Dolgu Oyuncak Hazırlama 00:14:00
Eğitici Oyuncaklar
Oyuncağın Tanımı 00:07:00
Eğitici Oyuncağı Hazırlama 00:04:00
Kuklalar
Kuklanın Tanımı ve Önemi 00:09:00
Kukla Hazırlama 00:12:00
Oyun ve Oyuncak Yapımı Sertifika Sınavı 00:10:00

Ders Yorumları

5

5
1 yıldız
  • 5 Yıldız1
  • 4 Yıldız0
  • 3 Yıldız0
  • 2 Yıldız0
  • 1 Yıldız0
  1. Teşekkürler

    5

    bu eğitimi ücretsiz sunduğunuz için teşekkürler, yararlı bilgiler edindim.


GLOBAL ENSTİTÜ'DEN SERTİFİKA ALANLAR
Daha fazlası için buraya tıklayınız
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for

Global Enstitü. Tüm Hakkı Saklıdır.