Piyasa Analizi Eğitimi

Dünyadaki nüfusun artması, insan ihtiyaçlarının çeşitlenmesi mevcut kaynakların giderek azalmasına neden olmuştur. Kaynaklardaki azalış insanoğlunu daha fazla düşünmeye itmiş, yeni buluşlar sayesinde üretim ve tüketim zincirine yeni halkalar eklenmiştir. Üretim ve tüketimin sistemli hale gelmesi ekonominin büyümesini sağlamaktır. Ülke ekonomisinin gelişmesi kaynaklarının zengin olmasına ve aldığı ekonomik kararların da bağımsız olmasına bağılıdır. Ülkemizin mimarı Atatürk, bunun farkına varmış ve cumhuriyetin kurulmasından sonra ekonomik sorunların çözümü için İzmir İktisat Kongresinde çeşitli kararlar almıştır. Bir ifadesinde “Zamanımız tamamen bir iktisat devrinden başka bir şey değildir.” diyerek ekonomik kalkınmanın önemini vurgulamıştır. Bu konuda meraklı ve duyarlı katılımcılarımızı Piyasa Analizi sertifika programına davet ediyoruz.

Bu Eğitim Kursu Size Ne Katacak?

Ekonomik sorunların çözümü için her vatandaşın da kaynakların etkin kullanılmasından, üretim ve tüketim faaliyetlerinin bilinçli yapılmasından biraz anlaması gerekmektedir. Alacağınız bu eğitim ile üretim, fiyat, tüketim, pazar ve ülkemizin geliri hakkında bilgi sahibi olacak ve ileriye dönük kararlarınızı bu bilgiler ışığında daha rahat alabileceksiniz. Ülkemizin bağımsız ve güçlü ekonomiye sahip olması sizlerin bilgi ve becerileri ile gerçekleşecektir.

İş İlanları / Olanakları

Pazar araştırma analisti, piyasaya sunulmuş ya da sunulacak olan herhangi bir ürün ya da hizmeti tüm detayları ile inceler. Bu nedenle de birçok farklı disiplinden yararlanması gerekir. Pazar araştırma analistlerinin başlıca görev ve sorumlulukları şöyle sıralanır;

 • Müşteri ve potansiyel müşterileri keşfetmek,
 • Markanın, ürünün ya da hizmetin son kullanıcılar ve satıcılar tarafından nasıl algılandığını tespit etmek,
 • Rakip analizi ve konumlandırma yapmak,
 • Anket, mülakat ve telefon görüşmesi gibi farklı yöntemlerle testler düzenlemek,
 • Testlerin geliştirilme sürecinde çalışmak,
 • Pazarlama unsurlarını değerlendirmek ve yeni öneriler geliştirmek,
 • Satın alma eğilimlerini takip etmek,
 • Piyasa tahminleri yapmak.

Piyasa Analizi Sertifikası

Eğitim sonunda 10 sorudan oluşan 10 dakika süre sınırı bulunan online sınav uygulanmaktadır. Konuları tamamladıktan sonra sınav otomatik olarak karşınıza çıkmaktadır. Sertifika sınavını 100 üzerinden en az 60 alarak başarıyla tamamlayan kişilere Piyasa Analizi Belgesi (katılım sertifikası) verilmektedir. Hak edeceğiniz sertifikayı yukarıda sayılmış olan birçok sektör için iş başvurularınızda CV’nize ekleyebilir ve sertifikanızı bu interaktif eğitimi aldığınıza dair kanıt niteliğinde referans olarak kullanabilirsiniz. Sertifikanın geçerliliği hakkında bilgi edinmek için Destek sayfasına göz atmanızı öneririz.

Kurs Süresi

Bu uzaktan eğitim serbest zamanlı olarak 7 gün sürmektedir. Yani eğitime başladığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde dilediğiniz zaman sisteme giriş yaparak eğitiminizi durdurabilir, devam edebilir ve tamamlayabilirsiniz. Eğer 7 günden daha erken bir zamanda sınavı geçerek eğitimi tamamlarsanız kalan günleri beklemeden sertifikanız profilinize anında eklenecek ve sertifikanızı baskı halinde isteyebileceksiniz.

Daha fazla bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için iletişim bölümünden veya canlı sohbetten bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Eğitim İşleyişi Hakkında

Sertifika Siparişi Hakkında

Ders Konuları

Fiyat 00:21:00
Para 00:23:00
Milli Gelir 00:12:00
Piyasa Analizi Sertifika Sınavı 00:10:00

Ders Yorumları

4.5

4.5
4 yıldız
 • 5 Yıldız3
 • 4 Yıldız0
 • 3 Yıldız1
 • 2 Yıldız0
 • 1 Yıldız0
 1. piyasa analizi

  5

  Güzel bir kurstu. İlk defa alıyorum ve alanım dışı fakat başarılı oldum.

 2. 5

  Baya yararlı bir ders çok bilgimin olmamasına ragmen anlaşılır olmuş

 3. Sınav tekrarı

  3

  Başarısız oldum %75 te kaldı tekrar sınava giremiyorum.

 4. 5

  Oldukça iyi dizayn edilmiş ders notları ve örnekler tam yerinde kullanılmış.Eğer iktisat dersi aldıysanız tabi sizin için çok daha rahat bir eğitim olacak.


GLOBAL ENSTİTÜ'DEN SERTİFİKA ALANLAR
Daha fazlası için buraya tıklayınız
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for

Global Enstitü. Tüm Hakkı Saklıdır.