Sahne Makyajı Eğitimi

Sahne sanatçısının hazırladığı programın içeriğine uygun şekilde, sahne ışığı altında yüz hatlarını ve mimiklerini belirginleştiren, renk ve ışık uyumlu bir makyaj sanatıdır. Sahne makyajının normal makyaj teknikleri ile farkı ışıkların yoğun olması nedeni ile renk geçişlerinin daha dikkatli yapılmasıdır. Çünkü; objektif gözümüzün gördüğünden daha net ve ayrıntılı gördüğümüz için ufak bir pürüzü bile ilk bakışta fark edebiliriz. Sinema, TV, tiyatroda farklı karakterler yaratmak için sakal bıyık peruk ve postişlerin ayrı bir yeri vardır. Günümüzde artık takma saçlar, postişler çıt çıt ve kaynak saçlar günlük yaşamın vazgeçilmezleridir. Özellikle sakal ve bıyık uygulamaları ile canlandırılacak karakterin inandırıcılığını artırmaktadır. Tüm katılımcılarımızı Sahne Makyajı Sertifika programına davet ediyoruz.

Bu Eğitim Kursu Size Ne Katacak?

Hazır sakal bıyık ve peruk uygulamasını tekniğine uygun uygulayabileceksiniz. Krep ile sakal bıyık uygulamasını tekniğine uygun uygulayabileceksiniz. Aydınlatma ve gölgelendirme yardımıyla yaşlandırma makyajını tekniğine uygun olarak uygulayabileceksiniz.Latex ile yaşlandırma makyajını tekniğine uygun olarak  uygulayabileceksiniz. Kesici, delici, ezici alet yara makyajlarını tekniğine uygun uygulayabileceksiniz.

İş İlanları / Olanakları

Güzellik salonlarında, kuaför salonlarında, cilt bakım salonlarında, mankenlik ajanslarında, sinema ve televizyon stüdyolarında, büyük otellerde, kozmetik sanayiinde,Sinema, TV, tiyatroda güzellik malzemesi satan ve pazarlayan işyerlerinde çalışma olanakları vardır.

Sahne Makyajı Sertifikası

Eğitim sonunda 10 sorudan oluşan 10 dakika süre sınırı bulunan online sınav uygulanmaktadır. Konuları tamamladıktan sonra sınav otomatik olarak karşınıza çıkmaktadır. Sertifika sınavını 100 üzerinden en az 60 alarak başarıyla tamamlayan kişilere Sahne Makyajı belgesi (katılım sertifikası) verilmektedir. Hak edeceğiniz sertifikayı yukarıda sayılmış olan birçok sektör için iş başvurularınızda CV’nize ekleyebilir ve sertifikanızı bu interaktif eğitimi aldığınıza dair kanıt niteliğinde referans olarak kullanabilirsiniz. Sertifikanın geçerliliği hakkında bilgi edinmek için Destek sayfasına göz atmanızı öneririz.

Kurs Süresi

Bu uzaktan eğitim serbest zamanlı olarak 7 gün sürmektedir. Yani eğitime başladığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde dilediğiniz zaman sisteme giriş yaparak eğitiminizi durdurabilir, devam edebilir ve tamamlayabilirsiniz. Eğer 7 günden daha erken bir zamanda sınavı geçerek eğitimi tamamlarsanız kalan günleri beklemeden sertifikanız profilinize anında eklenecek ve sertifikanızı baskı halinde isteyebileceksiniz.

Daha fazla bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için iletişim bölümünden veya canlı sohbetten bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Eğitim İşleyişi Hakkında

Sertifika Siparişi Hakkında

Ders Konuları

Tiyatro Makyajı 00:06:00
Klasik Opera ve Bale Karakter Makyajı 00:02:00
Sahne Makyajı Sertifika Sınavı 00:10:00

Ders Yorumları

5

5
1 yıldız
  • 5 Yıldız1
  • 4 Yıldız0
  • 3 Yıldız0
  • 2 Yıldız0
  • 1 Yıldız0
  1. Çok teşekkürler

    5

    Eşimle birlikte oldukça faydalı bulduk bu eğitimi.


GLOBAL ENSTİTÜ'DEN SERTİFİKA ALANLAR
Daha fazlası için buraya tıklayınız
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for

Global Enstitü. Tüm Hakkı Saklıdır.