Sekreterlik Eğitimi

Sekreterlik sözcüğü Latincedeki “sır” anlamına gelen “secret” sözcüğünden gelmektedir. “Sırlara sahip olan, gizli ve sırları en iyi saklayan” anlamındadır. İngilizcede “Secretary” sır saklayan kişi olarak kullanılır, Fransızcada ise “secretaire” “güven” anlamında kullanılmıştır. Günümüzde sekreter yazışma yapan, telefonlara bakan kişi olmaktan çıkmıştır. Sekreterler Birliği sekreteri “Mükemmel ofis becerilerine sahip, doğrudan yönlendirilmeden kendiliğinden sorumluluk alabilen, inisiyatif ve yargı kullanabilen, verilen yeki çerçevesinde kararlar alabilen kişi” olarak tanımlamıştır. Sekreterlik bölümü dersleri alan katılımcılarımızı bu online Sekreterlik uzaktan eğitimine davet ediyoruz.

Sekreterlik Kursu Size Ne Katacak?

Sekreterlik mesleğinin temeli çok uzun yıllar öncesine dayanmasına rağmen, anlamı ve işlerliği teknolojinin ilerlemesiyle birlikte tamamen değişmiştir.Mesleğinin gereklerini tam olarak yerine getiren sekreter, yöneticinin sağ koludur. Artık yöneticiler sadece yazı yazan, yazışma yapan, dosyalama yapan sekreterden çok kendisine işiyle ilgili her konuda yardımcı olan, kendisini temsil edebilen, güvenebileceği sekreter aramaktadır.Sekreterlik mesleğini sınıflandırabileceksiniz.Sekreterlik mesleğinin kisişel ve mesleki niteliklerini belirleyebileceksiniz.Mesleğe uygun çalışma ortamı (repertuvar) hazırlayabileceksiniz. Ayrıca Ofis makinelerini kullanarak kurum politikasına uygun
sekreterlik bilgisini kullanabileceksiniz.

Sekreterlik İş İlanları / Olanakları

Sekreterlik sertifika programına katılan öğrenciler iş alanı oldukça geniş olup, özel sektöre ait pek çok kurum ve kuruluşda, üniversitelerde, vakıflarda, derneklerde çalışabilmektedirler. İşletmelerin çağdaş işletmecilik anlayışı ile yönetilmesi ihtiyacının giderek daha fazla hissedilmesi, bu alanda eğitilmiş insan gücüne duyulan gereksinimi artırmaktadır.

Sekreterlik Sertifikası

Eğitim sonunda 10 sorudan oluşan 10 dakika süre sınırı bulunan online sınav uygulanmaktadır. Konuları tamamladıktan sonra sınav otomatik olarak karşınıza çıkmaktadır. Sertifika sınavını 100 üzerinden en az 60 alarak başarıyla tamamlayan kişilere Sekreterlik Belgesi (katılım sertifikası) verilmektedir. Hak edeceğiniz sertifikayı yukarıda sayılmış olan birçok sektör için iş başvurularınızda CV’nize ekleyebilir ve sertifikanızı bu interaktif eğitimi aldığınıza dair kanıt niteliğinde referans olarak kullanabilirsiniz. Sertifikanın geçerliliği hakkında bilgi edinmek için Destek sayfasına göz atmanızı öneririz.

Kurs Süresi

Bu uzaktan eğitim serbest zamanlı olarak 7 gün sürmektedir. Yani eğitime başladığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde dilediğiniz zaman sisteme giriş yaparak eğitiminizi durdurabilir, devam edebilir ve tamamlayabilirsiniz. Eğer 7 günden daha erken bir zamanda sınavı geçerek eğitimi tamamlarsanız kalan günleri beklemeden sertifikanız profilinize anında eklenecek ve sertifikanızı baskı halinde isteyebileceksiniz.

Daha fazla bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için iletişim bölümünden veya canlı sohbetten bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Eğitim İşleyişi Hakkında

Sertifika Siparişi Hakkında

Ders Konuları

Sekreter İlgili Genel Bilgiler 00:09:00
Sekreterin Nitelikleri 00:17:00
Sekreterlik Sertifika Sınavı 00:10:00

Ders Yorumları

5

5
4 yıldız
 • 5 Yıldız4
 • 4 Yıldız0
 • 3 Yıldız0
 • 2 Yıldız0
 • 1 Yıldız0
 1. sekreterya

  5

  harika bir deneyim

 2. Aldığımız selfitika iş hayatında bize faydası olacak mı gerçekliği varmı ben sekreterlik selfitikasi kazandım

  5

  Beğendim


GLOBAL ENSTİTÜ'DEN SERTİFİKA ALANLAR
Daha fazlası için buraya tıklayınız
Profil fotoğrafı
Profil fotoğrafı
Profil fotoğrafı
Profil fotoğrafı
Profil fotoğrafı
Profil fotoğrafı
Profil fotoğrafı
Profil fotoğrafı
Profil fotoğrafı
Profil fotoğrafı
Profil fotoğrafı
Profil fotoğrafı

Global Enstitü. Tüm Hakkı Saklıdır.