Sponsorluk Sertifikalı Eğitimi

Sponsorluk terimini işittiğimiz zaman önce bu kelimeyi anlamaya çalışırız. Türkiye’de son zamanlarda gündeme gelmeye başlayan bu terim, şirketler ve kişiler tarafından anlam kazandırılmayı bekleyen bir kavramdır. Gelişmiş ülkelerde sponsorluğun değerini önceden anlamış ve uygulamış firmalar ve halkla ilişkiler birimleri alanlarında önemli kazanımlar elde etmişlerdir, bu da sponsorluk eğitiminin önemini göstermektedir.. Firmaların imaj kazanmasında ve akıllara yerleşmesinde kullanılan en etkili halkla ilişkiler aracıdır. Sponsorluk sertifikalı uzaktan eğitimi ile, Türkiye’de yeni yeni ortaya çıkan sponsorluğun tarihsel gelişimini, bağış ile aralarındaki benzerlik ve farklılıklarını, firmaların sponsor olma tercihlerini, sponsor türleriyle birlikte reklamcılık, halkla ilişkiler ve pazarlama ile olan ilişkilerinin nasıl olduğunu öğreneceksiniz. Tüm katılımcılarımızı Sponsorluk Sertifika programına davet ediyoruz.

Bu Eğitim Kursu Size Ne Katacak?

Bu eğitim ile başarılı bir sponsor çalışmasından önce uygulanması gereken doğru adımların neler olduğunu, yasal konuları, anlaşmaların iki taraf için de hangi şartlar sunduğunu, sponsorluğun uygulanmasında nasıl stratejik adımlar atıldığını ve elde edilen sonuçların nasıl işleneceğini öğreneceksiniz.

İş İlanları / Olanakları

Sponsor bulmak ne kadar zorsa doğru yere sponsor olmakta o kadar zordur, Bu iki arasındaki ilişkiyi ve dengeyi kurabilecek, iletişim ve ikna gücü kuvvetli kişiler hemen hemen her sektörde iş bulabilmekte ve oldukça iyi pozisyonda çalışarak iyi kazançlar elde edebilmektedir. Bu eğitimi almış kişiler sponsor arayan veya imaj oluşturmak için doğru sponsorluğu uygulamak isteyen kuruluşlara danışmanlık hizmeti de verebilirler.

Sponsorluk Sertifikası

Eğitim sonunda 10 sorudan oluşan 10 dakika süre sınırı bulunan online sınav uygulanmaktadır. Konuları tamamladıktan sonra sınav otomatik olarak karşınıza çıkmaktadır. Sertifika sınavını 100 üzerinden en az 60 alarak başarıyla tamamlayan kişilere Sponsorluk Belgesi (katılım sertifikası) verilmektedir. Hak edeceğiniz sertifikayı yukarıda sayılmış olan birçok sektör için iş başvurularınızda CV’nize ekleyebilir ve sertifikanızı bu interaktif eğitimi aldığınıza dair kanıt niteliğinde referans olarak kullanabilirsiniz. Sertifikanın geçerliliği hakkında bilgi edinmek için Destek sayfasına göz atmanızı öneririz.

Kurs Süresi

Sponsorluk uzaktan eğitimi serbest zamanlı olarak 7 gün sürmektedir. Yani eğitime başladığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde dilediğiniz zaman sisteme giriş yaparak eğitiminizi durdurabilir, devam edebilir ve tamamlayabilirsiniz. Eğer 7 günden daha erken bir zamanda sınavı geçerek eğitimi tamamlarsanız kalan günleri beklemeden sertifikanız profilinize anında eklenecek ve sertifikanızı baskı halinde isteyebileceksiniz.

Daha fazla bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için iletişim bölümünden veya canlı sohbetten bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Eğitim İşleyişi Hakkında

Sertifika Siparişi Hakkında

Ders Konuları

Sponsorluğun Tanımı ve İlişkili Olduğu Alanlar 00:08:00
Sponsorluk Yapılmasının Nedenleri 00:03:00
Sponsorluğun Amaçları 00:07:00
Sponsorluk Türleri 00:43:00
Sponsorluk Politikasının Hedeflerinin Belirlenmesi 00:14:00
Sponsorluk Faaliyetinin Uygulanması 00:01:00
Sponsorluk Faaliyetinin Değerlendirilmesi 00:02:00
Sponsorluk Sertifika Sınavı 00:10:00

Ders Yorumları

5

5
1 yıldız
  • 5 Yıldız1
  • 4 Yıldız0
  • 3 Yıldız0
  • 2 Yıldız0
  • 1 Yıldız0
  1. sponsorluk

    5

    sponsorluk hakkında güzel bilgiler vardı, teşekkürler.


GLOBAL ENSTİTÜ'DEN SERTİFİKA ALANLAR
Daha fazlası için buraya tıklayınız
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for

Global Enstitü. Tüm Hakkı Saklıdır.