Spor Fotoğrafçılığı Eğitimi

Spor gazeteciliği, bir alan olarak yazılı basındaki yerini almıştır. Bu tür gazetecilikte fotoğraf, yazılı metnin önüne geçmiş ve foto muhabiri önemli bir konuma oturmuştur. Bu konum aynı zamanda foto muhabirine daha büyük bir sorumluluk yüklemiş, “an”ı yakalama zorunluluğunu getirmiştir. Foto muhabiri olarak çektiğiniz fotoğrafın haberle birlikte değerlendirileceğini bilmelisiniz. Çünkü akşam stadyumda veya televizyonda müsabakayı izleyen taraftar sabahleyin detayları görmek, varsa perde arkası haber ve görüntüleri bir de sizin gazetenizden okumak isteyebilir. Muhabir olarak okuyucunun bu talebine cevap verecek fotoğraflar çekmek zorunda olduğunuzu unutmamalısınız. Tüm katılımcılarımızı Spor Fotoğrafçılığı sertifika programına davet ediyoruz.

Bu Eğitim Kursu Size Ne Katacak?

Günümüz spor basınının genel çalışma kuralı daha çok foto muhabirinin, takip ettiği müsabaka ile ilgili haberi hem görüntülemek hem de haberini yazmak şeklindedir. Mevcut uygulamayı göz önünde bulundurarak bu eğitimde size önce temel spor bilgisi, ardından spor basın tarihi ile spor fotoğrafçılığının nitelikleri, çalışma koşulları ve gazetelerin spor servislerini tanıtmaya çalıştık. İkinci bölümde muhtemel haber kaynakları; üçüncü bölümde ise bir müsabakada foto muhabiri olarak en iyi kareyi yakalayabilmek için dikkat etmemiz gereken kuralları anlatmaya çalıştık. Sözümüzü fotoğrafçıların selamıyla bitirelim “ Işığınız Bol Olsun!”

İş İlanları / Olanakları

Profesyonel fotoğrafçıların bir kısmı serbest meslek sahibidir. Diğer kısmı ise kreatif ajanslar, yayıncılar, fotoğraf ajansları veya eğitim ve kamu sektörleri de dahil olmak üzere çeşitli işverenlere hizmet verir.

Spor Fotoğrafçılığı Sertifikası

Eğitim sonunda 10 sorudan oluşan 10 dakika süre sınırı bulunan online sınav uygulanmaktadır. Konuları tamamladıktan sonra sınav otomatik olarak karşınıza çıkmaktadır. Sertifika sınavını 100 üzerinden en az 60 alarak başarıyla tamamlayan kişilere Spor Fotoğrafçılığı Belgesi (katılım sertifikası) verilmektedir. Hak edeceğiniz sertifikayı yukarıda sayılmış olan birçok sektör için iş başvurularınızda CV’nize ekleyebilir ve sertifikanızı bu interaktif eğitimi aldığınıza dair kanıt niteliğinde referans olarak kullanabilirsiniz. Sertifikanın geçerliliği hakkında bilgi edinmek için Destek sayfasına göz atmanızı öneririz.

Kurs Süresi

Bu uzaktan eğitim serbest zamanlı olarak 7 gün sürmektedir. Yani eğitime başladığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde dilediğiniz zaman sisteme giriş yaparak eğitiminizi durdurabilir, devam edebilir ve tamamlayabilirsiniz. Eğer 7 günden daha erken bir zamanda sınavı geçerek eğitimi tamamlarsanız kalan günleri beklemeden sertifikanız profilinize anında eklenecek ve sertifikanızı baskı halinde isteyebileceksiniz.

Daha fazla bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için iletişim bölümünden veya canlı sohbetten bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Eğitim İşleyişi Hakkında

Sertifika Siparişi Hakkında

Ders Konuları

Temel Spor Bilgisi ve Spor Fotoğrafçılığı 00:26:00
Spor Gündemi Araçları ve Kaynakları 00:14:00
Spor Fotoğrafı Çekimi 00:17:00
Spor Fotoğrafçılığı Sertifika Sınavı 00:10:00

Ders Yorumları

YOK

yıldız
  • 5 Yıldız0
  • 4 Yıldız0
  • 3 Yıldız0
  • 2 Yıldız0
  • 1 Yıldız0

Bu derse henüz yorum yapılmadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.


GLOBAL ENSTİTÜ'DEN SERTİFİKA ALANLAR
Daha fazlası için buraya tıklayınız
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for

Global Enstitü. Tüm Hakkı Saklıdır.