Telefonla İletişim Eğitimi

İletişim denilince akla ilk gelen şeylerden biri “telefon”dur. Telefon birbirinden uzak iki yer arasında konuşmayı sağlayan önemli bir iletişim aracıdır. Dünyada yaklaşık olarak 1 milyar adet telefon hattı olduğunu düşünürsek, telefonun insan yaşamında nasıl önemli bir yer işgal ettiğini daha kolay anlayabiliriz. Tüm katılımcılarımızı Telefonla İletişim Sertifika programına davet ediyoruz.

Bu Eğitim Kursu Size Ne Katacak?

Bu eğitim ile, telefonu etkin kullanma ve konuşmada dikkat edilecek kurallar, telefonda not alma (dikte) teknikleri, dijital santrallerin önemi ve özellikleri, telefon aktarma kuralları, form kullanma gerekliliği, fihrist ve kartvizit kullanma gibi konularda bilgi birikimine sahip olacaksınız. Bu bilgiler sayesinde tam olmayan bir iletişim ortamında, tam bir iletişim kurabilme becerisini kazanacaksınız. Gelişen teknolojiye uyum sağlayarak kendinizi mesleki olarak geliştirecek, iş hayatında ve günlük yaşantımızda iletişim sağlamanın ne kadar önemli olduğunu öğreneceksiniz.

İş İlanları / Olanakları

Bir sıralama yaparsak radyolarda spikerlik, kurumsal iletişim departmanında, reklam sektöründe, müşteri ilişkileri bölümünde ,satış bölümünde, pazarlama bölümünde,arka tarafta tasarımcı, metin yazarlığı halkla ilişkilerde, şirketlerin kurumsal iletişim departmanında, hastanelerde sağlık iletişim üzerine çalışabilir televizyonlarda muhabir, spikerlik, sosyal medya müşteri temsilcisi, E-pazarlama ve saymakla bitmez. Ama önemli olan sizin sevmeniz ve yapabilmeniz.

Telefonla İletişim Sertifikası

Eğitim sonunda 10 sorudan oluşan 10 dakika süre sınırı bulunan online sınav uygulanmaktadır. Konuları tamamladıktan sonra sınav otomatik olarak karşınıza çıkmaktadır. Sertifika sınavını 100 üzerinden en az 60 alarak başarıyla tamamlayan kişilere Telefonla İletişim belgesi (katılım sertifikası) verilmektedir. Hak edeceğiniz sertifikayı yukarıda sayılmış olan birçok sektör için iş başvurularınızda CV’nize ekleyebilir ve sertifikanızı bu interaktif eğitimi aldığınıza dair kanıt niteliğinde referans olarak kullanabilirsiniz. Sertifikanın geçerliliği hakkında bilgi edinmek için Destek sayfasına göz atmanızı öneririz.

Kurs Süresi

Bu uzaktan eğitim serbest zamanlı olarak 7 gün sürmektedir. Yani eğitime başladığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde dilediğiniz zaman sisteme giriş yaparak eğitiminizi durdurabilir, devam edebilir ve tamamlayabilirsiniz. Eğer 7 günden daha erken bir zamanda sınavı geçerek eğitimi tamamlarsanız kalan günleri beklemeden sertifikanız profilinize anında eklenecek ve sertifikanızı baskı halinde isteyebileceksiniz.

Daha fazla bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için iletişim bölümünden veya canlı sohbetten bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Eğitim İşleyişi Hakkında

Sertifika Siparişi Hakkında

Ders Konuları

İletişimde Telefon 00:08:00
Telefon Görüşmeler 00:09:00
Günümüz Telefon Santralleri 00:07:00
Telekonferans Sistemi 00:02:00
Kartvizitlik Malzeme Ve Fihrist 00:03:00
Telefonla İletişim Sertifika Sınavı 00:10:00

Ders Yorumları

4.7

4.7
3 yıldız
 • 5 Yıldız2
 • 4 Yıldız1
 • 3 Yıldız0
 • 2 Yıldız0
 • 1 Yıldız0
 1. Teşekkürler

  5

  Teşekkürler

 2. Kolay ve etkili

  5

  Ana kurallarin verildigi kolay ve etkili bir egitim oldugunu dusunuyorum. Ucretsiz erisim sagladiginiz icin tesekkurler.


GLOBAL ENSTİTÜ'DEN SERTİFİKA ALANLAR
Daha fazlası için buraya tıklayınız
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for

Global Enstitü. Tüm Hakkı Saklıdır.