Temel Psikoloji Eğitimi

Psikoloji psyche (nefes, ruh, zihin) ve logos (düzenli söz, bilgi) kelimelerinin birleşmesinden meydana gelmiştir. Psikoloji, organizmanın davranışlarını ve bu davranışlarla ilgili psikolojik, sosyal ve biyolojik süreçleri inceleyen pozitif bir bilimdir. İnsan, sürekli olarak öğrenme ihtiyacı hisseder.Psikoloji, farklı kültür ve ülkelerde yaşanan toplumsal değişimin birey üzerindeki etkilerini ve kültürel farklılıkları inceler. Öğrenme ve bellek konularındaki araştırmalarda kaydedilen gelişmeler, psikoloji biliminin önemini daha da artırmaktadır.  Temel Psikoloji sertifikalı eğitimi size hem iş dünyasında iyi bir referans olacak, hem de bilginize bilgi katacak. Tüm katılımcılarımızı Temel Psikoloji Sertifika programına davet ediyoruz.

Bu Eğitim Kursu Size Ne Katacak?

İnsan, yalnızca çevresini ve dış dünyayı değil, kendisi ile ilgili olayları da merak eder.”insan nedir?” sorusuna cevap arar. Bu sorunun cevabını bildiğini zanneder. Oysa insan hakkında bilgimiz, bildiğimizi sandığımızdan daha azdır.Tıbbi müdahalelerin yapıldığı tüm alanlarda gerekli araç gereç ve ortam sağlandığında psikolojinin etkilerini ayırt edebileceksiniz Siz de bu eğitimin sonunda kendiniz ve çevreniz hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

İş İlanları / Olanakları

Psikologlar, genellikle özel hastanelerde, özel danışmanlık merkezi ve kliniklerde, endüstri işletmelerinde personel seçimi, ergonometri, pazar araştırmaları birimlerinde, kreş ve özel anasınıflarda, araştırma şirketlerinde, reklamcılık sektöründe, halkla ilişkiler biriminde, şirketlerin insan kaynakları departmanında, spor kulüplerinde kendilerine yer bulurlar.

Temel Psikoloji Sertifikası

Eğitim sonunda 10 sorudan oluşan 10 dakika süre sınırı bulunan online sınav uygulanmaktadır. Konuları tamamladıktan sonra sınav otomatik olarak karşınıza çıkmaktadır. Sertifika sınavını 100 üzerinden en az 60 alarak başarıyla tamamlayan kişilere Temel Psikoloji Belgesi (katılım sertifikası) verilmektedir. Hak edeceğiniz sertifikayı yukarıda sayılmış olan birçok sektör için iş başvurularınızda CV’nize ekleyebilir ve sertifikanızı bu interaktif eğitimi aldığınıza dair kanıt niteliğinde referans olarak kullanabilirsiniz. Sertifikanın geçerliliği hakkında bilgi edinmek için Destek sayfasına göz atmanızı öneririz.

Kurs Süresi

Bu uzaktan eğitim serbest zamanlı olarak 7 gün sürmektedir. Yani eğitime başladığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde dilediğiniz zaman sisteme giriş yaparak eğitiminizi durdurabilir, devam edebilir ve tamamlayabilirsiniz. Eğer 7 günden daha erken bir zamanda sınavı geçerek eğitimi tamamlarsanız kalan günleri beklemeden sertifikanız profilinize anında eklenecek ve sertifikanızı baskı halinde isteyebileceksiniz.

Daha fazla bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için iletişim bölümünden veya canlı sohbetten bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Eğitim İşleyişi Hakkında

Sertifika Siparişi Hakkında

Ders Konuları

Psikoloji 00:07:00
Sağlık Psikolojisinin Çalışma Alanları 00:03:00
Organizma ve Çevre 00:07:00
Algı (Perception, İdrak) 00:06:00
Bilinç 00:06:00
Öğrenme ve Bellek 00:09:00
Temel Psikoloji Sertifika Sınavı 00:10:00

Ders Yorumları

5

5
2 yıldız
  • 5 Yıldız2
  • 4 Yıldız0
  • 3 Yıldız0
  • 2 Yıldız0
  • 1 Yıldız0

GLOBAL ENSTİTÜ'DEN SERTİFİKA ALANLAR
Daha fazlası için buraya tıklayınız
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for

Global Enstitü. Tüm Hakkı Saklıdır.