Bu dersi almanız için giriş yapmanız gerekmektedir  →   GİRİŞ | KAYIT OL

Uyum Güçlüğü Gösteren Çocuklar Eğitimi

Çocuk, doğduğu günden itibaren ailesi ve yakın çevresi ile iç içedir. Fiziksel temas, onay sözleri, nitelikli zaman geçirme, ödül ve cezanın doğru ve zamanında verilmesi, tutarlı davranışlar ve demokratik tutum çocukta istenilen davranışların ortaya çıkması için çok önemlidir. Tüm bu sayılanlar sevgi içinde olduğunda başarılı olur. Çünkü sevgi tüm kapıları açar ve çocuğa güven duygusu verir. Güven duygusu gelişmiş çocuk mutludur, diğer insanlarla iyi ilişkiler kurar ve devam ettirir. Kendisiyle ve çevresiyle barışıktır, kimseyi hataları için küçümsemez, eleştirmez, yenilikçi ve cesaretlidir. Bütün bu özellikleri onu başarıya ve mutluluğa götürür. Çocuklarda görülen uyum problemlerinin nedenleri incelendiğinde, sevgi yetersizliğinin önemli bir yer tuttuğu görülmektedir. Bunun yanı sıra kalıtım, bedensel hastalıklar, yanlış eğitim, çevre ve sosyoekonomik faktörler de uyumsuz davranışlara neden olmaktadır. Tüm katılımcılarımızı Uyum Güçlüğü Gösteren Çocuklar Sertifika programına davet ediyoruz.

Bu Eğitim Kursu Size Ne Katacak?

Eğitim sonunda uyum ve uyumsuzluk kavramları, uyumsuzluk nedenleri, çocukta uyum sorunları ve çözüm yolları hakkında bilgi edinecek ve öğrendiğiniz bilgileri kendiniz ve çevrenizde okul öncesi eğitim kurumlarında, özel eğitim merkezlerinde kullanabilecek ve bu konuda araştırma yapmaya yönelebileceksiniz.

İş İlanları / Olanakları

Anne-baba eğitimi veren özel danışmanlık şirketlerinde, özel sektöre ait birçok rehabilitasyon merkezinde yardımcı öğretmen veya yönetici yardımcısı olarak çalışabilirler. Çocukların okulla ilgili problemlerine (uyumsuzluk, başarısızlık, isteksizlik, disiplin suçları gibi) çözüm arayabilirler. Üstün zeka veya zeka geriliği gibi az rastlanır durumlarda çocukların uyum problemlerini inceler, araştırır, çözüm üretmeye çalışırlar.

Uyum Güçlüğü Gösteren Çocuklar Sertifikası

Eğitim sonunda 10 sorudan oluşan 10 dakika süre sınırı bulunan online sınav uygulanmaktadır. Konuları tamamladıktan sonra sınav otomatik olarak karşınıza çıkmaktadır. Sertifika sınavını 100 üzerinden en az 60 alarak başarıyla tamamlayan kişilere Uyum Güçlüğü Gösteren Çocuklar belgesi (katılım sertifikası) verilmektedir. Hak edeceğiniz sertifikayı yukarıda sayılmış olan birçok sektör için iş başvurularınızda CV’nize ekleyebilir ve sertifikanızı bu interaktif eğitimi aldığınıza dair kanıt niteliğinde referans olarak kullanabilirsiniz. Sertifikanın geçerliliği hakkında bilgi edinmek için Destek sayfasına göz atmanızı öneririz.

Kurs Süresi

Bu uzaktan eğitim serbest zamanlı olarak 7 gün sürmektedir. Yani eğitime başladığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde dilediğiniz zaman sisteme giriş yaparak eğitiminizi durdurabilir, devam edebilir ve tamamlayabilirsiniz. Eğer 7 günden daha erken bir zamanda sınavı geçerek eğitimi tamamlarsanız kalan günleri beklemeden sertifikanız profilinize anında eklenecek ve sertifikanızı baskı halinde isteyebileceksiniz.

Daha fazla bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için iletişim bölümünden veya canlı sohbetten bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Eğitim İşleyişi Hakkında

Sertifika Siparişi Hakkında

Ders Konuları

Uyumsuz Çocuklar-1 00:10:00
Uyumsuz Çocuklara Uygun Etkinlikler 00:05:00
Uyum Güçlüğü Gösteren Çocuklar Sertifika Sınavı 00:10:00

Ders Yorumları

4

4
2 yıldız
 • 5 Yıldız1
 • 4 Yıldız0
 • 3 Yıldız1
 • 2 Yıldız0
 • 1 Yıldız0
 1. Çok teşekkürler

  5

  çok beğendim, teşekkürler

 2. kesinlikle geliştirilmeli

  3

  Temelde baz alınan konuların yeterli olmadığını; ayrıca dersin anlatımının da fazlasıyla genel olduğunu ve uzmanlık gerektiren dilden uzak olduğunu düşünüyorum.


GLOBAL ENSTİTÜ'DEN SERTİFİKA ALANLAR
Daha fazlası için buraya tıklayınız
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for

Global Enstitü. Tüm Hakkı Saklıdır.