Vücut Geliştirme ve Fitness Eğitimi

Vücut Geliştirme ve Fitness, genel olarak ülkemizde body building sporu ile özdeşleştirilir. Kelimenin anlamını tam olarak bilmeyen kişiler ise, çok farklı bir spor dalı olduğunu düşünür. Aslına bakarsanız fitness kelimesi, bu iki kavramı da tam olarak karşılamaz. Fitness sağlıklı olmak, formda olmak anlamlarını içerir. Bundan dolayı, sağlık ve zinde olmak adına yapılacak olan çok çeşitli spor dallarını, bünyesinde barındırır. Spor dilinde, vücut geliştirme sporunu tanımlayacak olursak, aletli veya aletsiz olarak yapılan, insan vücudunda bulunan kasların tümünün ya da bir kısmının çalıştırılmasına yönelik çalışmalardır diyebiliriz. Fiziksel olarak, vücudun güçlendirilmesi mantığına dayanan bu spor çeşidi, kişilerin tercihlerine göre farklı mekanlarda ve farklı yöntemlerle uygulanabilir. Spor dallarının neredeyse hemen hepsinde kullanılan egzersiz yöntemleri, fitness çalışmaları esnasında da kolayca görülebilir. Tüm katılımcılarımızı Vücut Geliştirme ve Fitness Sertifika programına davet ediyoruz.

Bu Eğitim Kursu Size Ne Katacak?

İster amatörce ister profesyonelce ilgilenin, hangi tür spor yaparsanız yapın,  kişisel performansınız, formunuz ve sağlığınız için en önemli ve temel bir spor branşı olan Vücut Geliştirme ve Fitness Ücretsiz Sertifikalı Eğitim ile, spora ve sportif aktivitelere bakış açınız tamamen değişecek ve yaşam kaliteniz yükselecektir. Bu eğitim sonunda yaşam standartlarınızı yükseltecek, sağlıklı ve kalite bir hayat sürdüreceksiniz.

İş İlanları / Olanakları

Fitness eğitmeni; fitness derslerinin disiplinle yapılan bir spor olduğunu insanlara empoze etmelidir. İnsanlara en kısa zamanda en iyi sonuçları alması için çaba sarf etmelidir. İnsanlara bir takım pozitif düşünceleri sunmalıdır. Örneğin; insanlar yaşlandığı için değil sporu bırakıyor, aslında bunu öyle değilde egzersizleri yapmadığı için yaşlandığını tatlı bir dil ile sunmalıdır. Eğitmenin onca özelliğinde bahsederken akıllara takılan soruları da es geçmemeli.

Vücut Geliştirme ve Fitness Sertifikası

Eğitim sonunda 10 sorudan oluşan 10 dakika süre sınırı bulunan online sınav uygulanmaktadır. Konuları tamamladıktan sonra sınav otomatik olarak karşınıza çıkmaktadır. Sertifika sınavını 100 üzerinden en az 60 alarak başarıyla tamamlayan kişilere Vücut Geliştirme ve Fitness Belgesi (katılım sertifikası) verilmektedir. Hak edeceğiniz sertifikayı yukarıda sayılmış olan birçok sektör için iş başvurularınızda CV’nize ekleyebilir ve sertifikanızı bu interaktif eğitimi aldığınıza dair kanıt niteliğinde referans olarak kullanabilirsiniz. Sertifikanın geçerliliği hakkında bilgi edinmek için Destek sayfasına göz atmanızı öneririz.

Kurs Süresi

Bu uzaktan eğitim serbest zamanlı olarak 7 gün sürmektedir. Yani eğitime başladığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde dilediğiniz zaman sisteme giriş yaparak eğitiminizi durdurabilir, devam edebilir ve tamamlayabilirsiniz. Eğer 7 günden daha erken bir zamanda sınavı geçerek eğitimi tamamlarsanız kalan günleri beklemeden sertifikanız profilinize anında eklenecek ve sertifikanızı baskı halinde isteyebileceksiniz.

Daha fazla bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için iletişim bölümünden veya canlı sohbetten bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Eğitim İşleyişi Hakkında

Sertifika Siparişi Hakkında

Ders Konuları

Ağırlık Antrenmanı Temelleri 00:03:21
Kas Sistemi 00:06:06
Müsküloskeletal Kas iskelet Sistemine Giriş 00:06:04
Kas Kasılmaları 00:02:23
Makineler ve Serbest Ağırlıklar 00:04:13
Ağırlık Antrenmanı ve Sakatlanma Riski 00:07:29
Ağırlık Antrenmanının Safhaları 00:05:02
Egzersiz Teknikleri Detayları 00:24:03
Temel Ağırlık Antrenmanı Egzersizleri 00:05:33
Verimli ve Güvenli Ağırlık Antrenmanı İçin Önemli İpuçları 00:04:14
Vücut Geliştirme ve Fitness Sertifika Sınavı 00:10:00

Ders Yorumları

3.9

3.9
10 yıldız
 • 5 Yıldız6
 • 4 Yıldız1
 • 3 Yıldız1
 • 2 Yıldız0
 • 1 Yıldız2
 1. 90 Aldım

  4

  Ders çok öğretici ve yararlıydı bence herkesin bilmesini gereken bilgiler spor hocaları için teşekkür ederiz 🙂

 2. Sertifika il iligili

  5

  Bu Sertifika bakanlıktan onaylımı

 3. TEŞEKKÜRLER

  5

  gerçekten gerek kariyerim gerek içeriği ile insanlara eğitim verme hizmetinde bulunmuşsunuz TEŞEKKÜRLER

 4. GÜZEL

  5

  BEKLENTİLERİMİN ÜZERİNDE TEŞEKKÜRLER

 5. Fena değil

  3

  Spor akademisi mezunu birisi olarak keyifle izledim. Spesifik ısınma değiş de özel ısınma olarak anlatılsa ne olurdu yani. Daha anlaşılır olabilir bir çok insanın faydalanması için.

 6. GÜZEL

  5

  Bence temel düzey için gayet yeterli bir eğitim kararsız kalanlara kesinlikle tavsiye ederim.

 7. Sertifika ücreti

  5

  Sertifika ücreti ne kadar arkadaşlar. Bilen alan lüften paylaşabilir mi

 8. sinavvvv

  1

  sınavına giremiyorum dersi bitirdimm

 9. sinavvvv

  1

  sınavına giremiyorum dersi bitirdimm


GLOBAL ENSTİTÜ'DEN SERTİFİKA ALANLAR
Daha fazlası için buraya tıklayınız
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for

Global Enstitü. Tüm Hakkı Saklıdır.