4.8

52

oylama

Yaşam Koçluğu Eğitimi Yaşam Koçluğu profesyonel koç tarafından bireye verilen bir hizmettir. Birey yaşam Koçuyla bir hedefe ulaşmak, bir problemi …

Öğrenci Sayısı

13464

Konuların Uzunluğu

2 saat, 21 dakika

Konu Sayısı

11

Yayıncı
Sertifika

Yaşam Koçluğu Eğitimi

Yaşam Koçluğu profesyonel koç tarafından bireye verilen bir hizmettir. Birey yaşam Koçuyla bir hedefe ulaşmak, bir problemi çözmek veya kendi yaşamlarında bir değişiklik yapmak için çalışırlar. Koçluk; istenen performansa ulaşmak için, koç (coach) ve danışan (coache) arasında kurulan planlı bir gelişim ilişkisidir. Yaşam koçu, danışanına akıllı sorular sorarak, danışanının farkındalığını geliştirir. Koçluk seansları esnasında danışanının itirazlarını iyi çözümler. Koçluk seansları danışanın gösterdiği dirençleri ustalıkla çözer. Tüm katılımcılarımızı Yaşam Koçluğu Sertifika programına davet ediyoruz.

Bu Eğitim Kursu Size Ne Katacak?

Yaşam Koçluğu, danışanın kendi belirlediği hedeflere, koçun desteğiyle ulaşması ve sorunlarının üstesinden tek başına gelmeyi öğrenmesidir. Koçluk bir gelişim sürecidir. Süreç boyunca danışan, kendisini daha iyi tanır, potansiyelini keşfeder ve hatalarından ders alarak yetkinliklerini geliştirir. Koçluk; mevcut durumundan, daha iyi bir duruma ulaşmak isteyen sağlıklı bireylerle yapılan bir çalışmadır. Koçluk; bu hizmeti alan danışanın, özel ve profesyonel yaşamında, gelişimi hedefleyen ve tümüyle güven ve gizlilik esasına dayanan bir süreçtir. Bu eğitim ile koçluk temel kuramlarını, koçluk ilişkisini, 50 güçlü soruyla doğru soruları sormanın önemini, duyusal keskinlik, gizli dil kalıplarını öğrenerek uygulamaya  bir adım önde başlayabilirsiniz.

İş İlanları / Olanakları

Günümüzde her insanın belirli belirsiz sorunları vardır, bu bazen maddi bazen manevi olabilir. Ancak şu bir gerçek manevi düzen olmadan maddi düzenin fazla anlamı yoktur. Yaşam koçları bu insanlar için yol göstericidir. Birçok insan artık yaşam koçlarına ihtiyaç duymaktadır ve bu meslek dalı oldukça geniş olup birçok yerde iş yapabilmektedirler.

Yaşam Koçluğu Sertifikası

Eğitim sonunda 10 sorudan oluşan 10 dakika süre sınırı bulunan online sınav uygulanmaktadır. Konuları tamamladıktan sonra sınav otomatik olarak karşınıza çıkmaktadır. Sertifika sınavını 100 üzerinden en az 60 alarak başarıyla tamamlayan kişilere Yaşam Koçluğu Belgesi (katılım sertifikası) verilmektedir. Hak edeceğiniz sertifikayı yukarıda sayılmış olan birçok sektör için iş başvurularınızda CV’nize ekleyebilir ve sertifikanızı bu interaktif eğitimi aldığınıza dair kanıt niteliğinde referans olarak kullanabilirsiniz. Sertifikanın geçerliliği hakkında bilgi edinmek için Destek sayfasında göz atmanızı öneririz.

Kurs Süresi

Bu uzaktan eğitim serbest zamanlı olarak 7 gün sürmektedir. Yani eğitime başladığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde dilediğiniz zaman sisteme giriş yaparak eğitiminizi durdurabilir, devam edebilir ve tamamlayabilirsiniz. Eğer 7 günden daha erken bir zamanda sınavı geçerek eğitimi tamamlarsanız kalan günleri beklemeden sertifikanız profilinize anında eklenecek ve sertifikanızı baskı halinde isteyebileceksiniz. Daha fazla bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için iletişim bölümünden veya canlı sohbetten bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Eğitim Konuları

 • Koçluk ve Temel Kuramları 00:07:14
 • Koçluk İlişkisi 00:19:41
 • Doğru Sorular Sormanın Önemi 00:17:24
 • Duyusal keskinlik 00:05:06
 • 50 Güçlü Soru 00:16:46
 • Eylem Planı 00:09:07
 • Gizli Dil Kalıpları 00:28:15
 • Beden Dili 00:07:18
 • Görünüş ve Mesafe 00:06:44
 • Koçluğa Başlama 00:13:44
 • Yaşam Koçluğu Sertifika Sınavı 00:10:00

Yorumlar

4.8

4.8
52 ratings
 • 5 yıldız45
 • 4 yıldız6
 • 3 yıldız1
 • 2 yıldız0
 • 1 yıldız0
 1. aysecon97@gmail.com30 Ocak 2021 at 16:12

  eğitim

  5

  gayet açıklayıcı

 2. Şeyda Bilgin3 Ocak 2021 at 15:47

  Yasam koclugu

  5

  Egitimi çok begendim
  Özellikle video olmasi çok etkiliyor
  Teşekkürler

 3. emrealtayofficial@gmail.com26 Eylül 2020 at 16:35

  harika

  5

  harika içerik

 4. dilaykaya854@gmail.com23 Eylül 2020 at 04:13

  yaşam koçluğu

  5

  verimli bir eğitim olduğunu düşünüyorum

 5. efsane

  5

  hayat bakış acinizi değiştirecek öncelikle kendimizi geliştirecek ve ihtiyacı olan insanlara yardim eli uzatabileceginiz bi program

 6. 5

  Uzun zaman önce koçluk eğitimimi başka bir kurumdan almıştım. Hatırlatma ve farklı bir göz olması için online koçluk eğitiminize katıldım. Gerçekten içselleştirebilirse diğer izleyenler , bu eğitimle tam anlamıyla koçluğun tüm inceliklerine kavuşabileceklerini düşünüyorum. Sizede bu hizmet için çok teşekkür ederim.

 7. EĞİTİM

  5

  Eğitim videonuz gayet güzel di. Bana çok şey kattığına inanıyorum. Eğitimlerinizi takip edeceğim.

 8. cok tesekkurler

  5

  cok memnin kaldim

 9. Cok tesekkur ederim🙏

  5

  Emegi gecen herkese cokk tesekkurrr ederimm. Sertifikami simdi aldim cokkkk mutluyum .

 10. Hatice AŞÇI17 Nisan 2020 at 19:48

  ....

  5

  …..

En Popüler

Global Enstitü. Tüm Hakkı Saklıdır.