ÜCRETSİZ KATIL
 • AÇIK
 • 7 Gün
 • Rozet
 • 45 dakika
 • Eğitimdeki Konu Sayısı7

Eğitim İşleyişi Hakkında

Sertifika Siparişi Hakkında

Yaşam Koçluğu Eğitimi Hakkında

Yaşam Koçluğu profesyonel koç tarafından bireye verilen bir hizmettir. Birey yaşam Koçuyla bir hedefe ulaşmak, bir problemi çözmek veya kendi yaşamlarında bir değişiklik yapmak için çalışırlar. Koçluk; istenen performansa ulaşmak için, koç (coach) ve danışan (coache) arasında kurulan planlı bir gelişim ilişkisidir. Yaşam koçu, danışanına akıllı sorular sorarak, danışanının farkındalığını geliştirir. Koçluk seansları esnasında danışanının itirazlarını iyi çözümler. Koçluk seansları danışanın gösterdiği dirençleri ustalıkla çözer.

Bu Eğitim Size Ne Katacak?

Yaşam Koçluğu, danışanın kendi belirlediği hedeflere, koçun desteğiyle ulaşması ve sorunlarının üstesinden tek başına gelmeyi öğrenmesidir. Koçluk bir gelişim sürecidir. Süreç boyunca danışan, kendisini daha iyi tanır, potansiyelini keşfeder ve hatalarından ders alarak yetkinliklerini geliştirir. Koçluk; mevcut durumundan, daha iyi bir duruma ulaşmak isteyen sağlıklı bireylerle yapılan bir çalışmadır. Koçluk; bu hizmeti alan danışanın, özel ve profesyonel yaşamında, gelişimi hedefleyen ve tümüyle güven ve gizlilik esasına dayanan bir süreçtir. Bu eğitim ile koçluk temel kuramlarını, koçluk ilişkisini, 50 güçlü soruyla doğru soruları sormanın önemini, duyusal keskinlik, gizli dil kalıplarını öğrenerek uygulamaya  bir adım önde başlayabilirsiniz.

İş Olanakları

Günümüzde her insanın belirli belirsiz sorunları vardır, bu bazen maddi bazen manevi olabilir. Ancak şu bir gerçek manevi düzen olmadan maddi düzenin fazla anlamı yoktur. Yaşam koçları bu insanlar için yol göstericidir. Birçok insan artık yaşam koçlarına ihtiyaç duymaktadır ve bu meslek dalı oldukça geniş olup birçok yerde iş yapabilmektedirler.

Sınav ve Sertifika

Eğitim sonunda 10 sorudan oluşan 10 dakika süre sınırı bulunan online sınav uygulanmaktadır. Konuları tamamladıktan sonra sınav otomatik olarak karşınıza çıkmaktadır. Sertifika sınavını 100 üzerinden en az 60 alarak başarıyla tamamlayan kişilere Yaşam Koçluğu Başarı Sertifikası (katılım sertifikası) verilmektedir. Hak edeceğiniz sertifikayı yukarıda sayılmış olan birçok sektör için iş başvurularınızda CV’nize ekleyebilir ve sertifikanızı bu interaktif eğitimi aldığınıza dair kanıt niteliğinde referans olarak kullanabilirsiniz. Sertifikanın geçerliliği hakkında bilgi edinmek için Destek sayfasında göz atmanızı öneririz.

Kurs Süresi

Bu uzaktan eğitim serbest zamanlı olarak 7 gün sürmektedir. Yani eğitime başladığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde dilediğiniz zaman sisteme giriş yaparak eğitiminizi durdurabilir, devam edebilir ve tamamlayabilirsiniz. Eğer 7 günden daha erken bir zamanda sınavı geçerek eğitimi tamamlarsanız kalan günleri beklemeden sertifikanız profilinize anında eklenecek ve sertifikanızı baskı halinde isteyebileceksiniz.

Daha fazla bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için iletişim bölümünden veya canlı sohbetten bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Sistem İşleyişi Hakkında

Nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki video serimize göz atın. Global Enstitü'ye kayıt olmak ve ücretsiz eğitimlerden faydalanmak için bu video serisi size rehberlik edecek.

Ders Konuları

Koçluk ve Temel Kuramları 00:02:00
Koçluk İlişkisi 00:04:00
Doğru Sorular Sormanın Önemi 00:04:00
Duyusal keskinlik 00:04:00
50 Güçlü Soru 00:05:00
Gizli Dil Kalıpları 00:10:00
Koçluğa Başlama 00:06:00
Yaşam Koçluğu Sertifika Sınavı 00:10:00
2899 KAYITLI ÖĞRENCİ

Ders Yorumları

4.5

4.5
13 yıldız
 • 5 Yıldız10
 • 4 Yıldız2
 • 3 Yıldız0
 • 2 Yıldız0
 • 1 Yıldız1
 1. Koç ve danisan

  5

  Koç ve danışan iletişimi ile ilgili oldukça etkili bir anlatim

 2. Gayet verimli bir eğitim

  5

  Teşekkürler

 3. Ders Kalitesi

  4

  Koçluk seanslarından örnek videolar olsaydı okuduklarımız daha somut hale gelebilirdi.

 4. Gizel bir anlatım

  5

  Keyıf aldım

 5. Yaşam Koçluğu Seansları

  5

  Yaşam Koçluğu eğitimine başladım ve çok mutluyum. Seansa katılmış biri olarak örneklerde verebilirim. Ayrıca seans yapabiliyorum. Bana ulaşabilirsiniz..

 6. Dersin ilk kısmı güzel anlatım

  5

  Güzel anlatım için Teşekkürler

 7. Yaşam koçumuyuz

  5

  Bu sertifikayı aldığımızda yaşam koçluğu yapabiliyormuyuz?

 8. Yaşam koçu yolunda

  5

  Merhaba yardıma ihtiyacı olanlara bı nebze olsun yardımcı olmak isterim

 9. Beğendim

  5

  Gayet güzel anlatım

 10. Uygulama güzel görünüyor. İnşallah başarılı oluruz.

  5

  Bu eğitimle bilgilerimi pekiştirip daha etkin olmayı planlıyorum.
  Faydalı olan arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim.

 11. Sertifika

  5

  Yaşam koçu sertifikami şu an almayıp bir kac eğitime daha bakıp hepsini beraber düşünüyorum.Şayet sadece bu konuda kalırsam sizden talep edeceğim.Verdiğiniz eğitime teşekkür ederim.

 12. YAŞAM KOÇ U NASIL BİRİ OLMALIDIR?

  EMPATİ KURABİLEN,SAĞDUYU VE GERÇEKÇİLİĞİ EŞ ZAMANLI KONTROL EDEBİLEN KİŞİ OLMALIDIR.(YAŞAM KOÇU)

 13. VASAT BİLE FAZLA GELİR

  1

  DEMEK BÖYLE KOLAY PARA KAZANILIYOR İLGİNÇ

 14. ders

  4

  dersleri slayt olarak verebilirmisiniz.eğitmenin bize anlatması daha akılda kalır daha kolay öğreniriz

Global Enstitü. Tüm Hakkı Saklıdır.