Gelecekteki Kariyerinizi Kanıtlamanız için 3 Yol

Bir işin geleceği çok hızlı değişiyor. Varolan işlerin modası geçtiğinde hemen yerine yeni bir şeyler oluşturuluyor. Sadece bir yıl önce yeni bir iş kolu olarak görülen meslekler artık eskimiş durumda. Bu nedenle günümüzde, esneklik ve değişimin kabulü büyük önem taşımaktadır. Gelecekteki kariyerinizi kanıtlamak ve gerektiğinde adapte edebilmeniz için yapabileceğiniz üç şey var.

Kendinize Yatırım Yapın

Sürekli öğrenmeyi ve gelişmeyi sürdürmek, sizi aranılan kişi yapar. Hem de gelecekte değişime uyum sağlamak için doğru zihniyete sahip olmanızı sağlar. Rutinin bir kısmını öğrenerek alışkanlık kazanırsınız ve beyniniz sürekli olarak yeni bilgileri öğrenmek için çaba gösterir. Bu şekilde, büyük bir değişiklik olduğunda sistem içinde kaybolup gitmezsiniz.

Yeni Beceriler Öğrenin

Gelecekte olduğu gibi şimdi de, size faydası olabilecek yeni beceriler öğrenmek için zaman ayırın. Sektörünüzdeki yenilikler hakkında bilgi sahibi olun. Gelecek beş yıl içinde nerede çalıştığınızı iş unvanı, pozisyonu ve çalıştığınız şirket açısından düşünün. Oradan, bu meslekler veya pozisyonlar ile ilgili en önemli becerileri öğrenmeyi önceliklendirin. Gelecekte neler olabileceğinin farkında olmak ve fırsatlara açık olmak sizin için çok faydalı olur.

Sektörünüzde güncel kalabilecek ve katı bir müfredata uymaktan ziyade neye ihtiyacınız olduğunu öğrenebilirsiniz. Şirketiniz gelişiminizin bir parçası olarak eğitim sunuyorsa, bundan tam olarak yararlanın.

Yapmak İstediğiniz İşi Oluşturun

Unvanlar ve roller değişiyor,  bunu kendi yararınıza kullanabilirsiniz. Mevcut görevinizden memnun  değilseniz kendinize başka bir rol oluşturun. Bunu, şirketinizden ayrılmadan yeteneklerinizi geliştirerek bile mümkün kılabilirsiniz.

Tüm şirketler buna uygun olmayacaktır, ancak bir olasılık olup olmadığını görmek için yöneticinize danışmanızda fayda var. İşinizde farklı bir pozisyonda neler yapabileceğinizi ve daha başarılı olacağınıza inandırırsanız o an olmasa bile sonrası için bir fırsat yaratmış olursunuz.

Kaynak:

https://girisimcikafasi.com/gelecekteki-kariyerinizi-kanitlamaniz-icin-3-yol

17 Ekim 2018

0 responses on "Gelecekteki Kariyerinizi Kanıtlamanız için 3 Yol"

Mesaj At

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


GLOBAL ENSTİTÜ'DEN SERTİFİKA ALANLAR
Daha fazlası için buraya tıklayınız
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for

Global Enstitü. Tüm Hakkı Saklıdır.