İş Hayatında Ofsaytta Kalmamak İçin Yapmanız Gereken 6 Hamle

İçinde bulunduğumuz dünya kendi dinamikleri olan ve bu anlamda yaşamın devam ettiği bir mekanizma aslında. İş hayatı da tıpkı içinde bulunduğumuz dünya gibi kendi dinamikleri olan ve bu dinamikler ışığında ilerleyen bir organizma. Durum böyle olunca birey olarak ya bu dinamiklere uyum sağlarız ya da bu dinamikler içerisinde kendimize bir yer edinmek için çabalayıp dururuz gibi görünmekte.

Çalışma hayatında bazen ne yaparsak yapalım kendi istediğimiz şekle sokamayız hayatı. Bir yerinden tutmaya çalışsak da bir süre sonra elimizde kaldığına bile tanıklık ederiz. Böyle durumlar yaşandığında ya da yaşanmaması için kendi doğrularımızı ortaya koymalı ve bu doğrular ışığında hamle tarzı geliştirmeliyiz her zaman.

İş hayatında ofsayt pozisyonunda kalmamak için geliştireceğimiz bu tip hamleler bize gelecekte oldukça faydalı bir şekilde geri dönecektir emin olmalısınız. Şimdi gelin iş hayatında ofsaytta kalmamak için ne gibi taktiksel hamleler yapabiliriz? Bunlara bir göz atalım…

 

Kendi Disiplininiz Olsun

Çalışma hayatında mutlaka ama mutlaka kendi çalışma disiplininizin olması gerekmektedir. Bu disiplin çerçevesinde kendi iş akışınızı yönetebilir ve sorumluklarınızı yerine getirebilirsiniz.

Kendinize Özgü Davranın

Kendi disiplininiz olduğu gibi kendinize özgü davranışlarınız olmasını da kaçınılmaz bir hamle olarak bir kenara yazın.

Çalışma hayatında kendi duruşunuz ve kendinize özgü bir hareket tarzınız var ise korkmayın diyebiliriz.

Çalışma Hayatı Dinamiklerini Es Geçmeyin

Kendi disiplininiz ve kendinize özgü bir duruşunuz olduğu gibi çalışma hayatının dinamiklerini es geçmeyen ve gerektiğinde önemseyen bir tavrınız var ise son derece güvendesiniz demektir.

İletişim Ağınızı Kuvvetli Tutun

İş hayatında mutlaka iletişim becerilerinizin gelişmiş olması gerekmektedir.

Gerek yakın çalışma arkadaşlarınız ile gerek müşterileriniz ile gerekse üst düzey yöneticileriniz ile aranızdaki iletişimin oldukça sağlam olması her zaman avantajınızdır.

Çalışma Arkadaşlarınız İle İyi Geçinin

İş hayatında yine en dikkat etmeniz gereken olgulardan bir tanesi de çalışma arkadaşlarınız ile aranızın iyi olması gerektiğidir.

Ofsayt Çizgisine Yakalanmayın

Çalışma yaşantınızda ofsayt çizgisinin nerede çekildiğini fark ederseniz her zaman avantajlı konumda kendinizi bulabilirsiniz.

Kaynak:

https://girisimcikafasi.com/is-hayatinda-ofsaytta-kalmamak-icin-yapmaniz-gereken-6-hamle

18 Ekim 2018

0 responses on "İş Hayatında Ofsaytta Kalmamak İçin Yapmanız Gereken 6 Hamle"

Mesaj At

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global Enstitü. Tüm Hakkı Saklıdır.