Startup’ların Başarıya Ulaşması için Başarıyla Hazırlanmaları Gerekir

Girişimciler daima bir sonraki kilometre taşını takip eder.

Büyük bir şirketin, şirketinize ilgi göstermesi heyecan vericidir. Ancak, potansiyel bir alıcının etkisi altına girmek stresli olabilir.

Şimdi en önemli olanlar da dahil olmak üzere bazı temel soruları yanıtlamanız gerekiyor: Ürününüzün ölçüsü nedir?

Her zaman yapabileceğini söylediğiniz şeyleri gerçekten yapabilir misiniz? Ürününüzün muhteşem bir satış gücü ile bir Cisco’ya veya bir Microsoft’a düştüğünü hayal edin.

Potansiyel sorunlardan kurtulmak çok daha iyidir. Satın alan şirketler, ürününüzün bazı önemli yönlerini incelemeye eğilimlidir ve bu, özel ilgi göstermeniz gereken yerler anlamına gelir.

Veri Tasarımı

Modern bir uygulamada, her şey veri ve işlem veritabanınızın ölçeklenebilirliğine bağlıdır. Elastik bulut altyapısı veri mimarisini daha basit hale getirdi, ancak yine de en öncelikli konulardan biri. Potansiyel bir satın alıcı, bugün 1.000 müşteriye hizmet veriyorsanız, 10.000 veya 100.000 müşteriye kısa sürede atlayabileceğinizi görmek isteyecektir.

Bulutta yeni veritabanı sunucularını hızla dönüştürebilseniz bile, iletişim kuramıyorlarsa sorun yaşarsınız. Bir tanesi yerine on tane veritabanı sunucusu çalıştırmak kadar kolay değil. Bir uygulamanın  tasarım ile uyum içinde çalışması için hepsine hala ihtiyacınız var. Sunucular arasında verileri kullanışlı hale getirmek genellikle ek çaba gerektirir. Bu alandaki eksiklikler, siz ölçekleyene kadar görünmez . Başlangıçta kapasite oluşturmadıysanız ileriki süreçte eklemek çok zordur.

Arayüzü Gözden Kaçırmayın

Ölçeklenebilirlik sadece yazılım ile ilgili değildir. Talebin ne zaman başlayacağını asla bilemezsiniz, bu nedenle uygulamanın her seviyesinde, şu anda sahip olduğunuzdan daha büyük hacimli siparişler için tasarım yapmanız gerekir. Sadece bireysel hizmetler değil, hizmetler arasındaki mesajlaşma. Mevcut trafik seviyenizi tahmin ederseniz, büyük fırsatlar için asla hazır olmayacaksınız. Organik büyüme için ölçeklendirmeye hazır değilseniz, edinmek için de hazır olmazsınız.

Kaynak:

https://girisimcikafasi.com/startuplarin-basariya-ulasmasi-icin-basariyla-hazirlanmalari-gerekir

10 Ekim 2018

0 responses on "Startup'ların Başarıya Ulaşması için Başarıyla Hazırlanmaları Gerekir"

Mesaj At

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


GLOBAL ENSTİTÜ'DEN SERTİFİKA ALANLAR
Daha fazlası için buraya tıklayınız
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for

Global Enstitü. Tüm Hakkı Saklıdır.