Online Başarı Sertifikası nedir?

Online Başarı Sertifikası, tamamlamış olduğunuz eğitim için hak ettiğiniz bir interaktif eğitim katılım sertifikasıdır. Sınav sonunda bu online sertifikayı satın almanız durumunda sertifika, profilinize eklenmektedir. Ayrıca sertifikanın imzalı, kaşeli halini Türkçe ve İngilizce dahil toplam 5 dilde PDF halini profilinizden indirebilirsiniz. Başvuracağınız kuruma bu sertifikayı mail yoluyla iletebilir, isterseniz çıktısını alabilirsiniz.

Sertifikayı nasıl alabilirim?

Katıldığınız eğitimin sınavını başarılıyla geçmeniz durumunda sertifikanızı baskı halinde alabilmeniz için gerekli seçenekler karşınıza çıkacaktır. Dilerseniz tamamladığınız eğitimlerin sertifikasını toplu olarak çok uyun fiyatlara alabilir veya sadece ilgilendiğiniz eğitimin sertifikasını alabilirsiniz. Sertifikanız Türkçe ve İngilizce olmak üzere 2 adet basılacak ve belirtmiş olduğunuz adresinize teslim edilmek üzere 1-3 iş günü içerisinde kargoya verilecektir.

Eğitim ve sınav ücreti yoktur, ancak sertifika ücretlidir:

Baskı Sertifika Fiyatlandırması

Kazandığınız sertifika(lar) için ücretlendirme, almaya karar verdiğiniz sertifika miktarına göre değişiklik gösterecektir. Eğer tek baskı sertifika alacaksanız fiyatı 679 TL’dir. Ancak iki ve daha fazla sertifika almak isterseniz ikinci sertifikanın maliyeti 479 TL, üçüncü ve daha fazla sertifikanın fiyatı 399 TL olarak artacaktır.

Örneğin toplamda 4 sertifika alacaksınız diyelim;

679 TL + 479 TL + 399 TL + 399 TL şeklinde hesaplanarak toplamda 1956 TL ödemeniz olacaktır. Eğer bu sertifikaları tek tek almak isteseydiniz hesaplamanız online sertifika başına 679 TL olacağından toplam ödemeniz 2716 TL olurdu.

Online Sertifika Fiyatlandırması

Kazandığınız sertifika(lar) için ücretlendirme, almaya karar verdiğiniz sertifika miktarına göre değişiklik gösterecektir. Eğer tek online sertifika alacaksanız fiyatı 429 TL’dir. Ancak iki ve daha fazla sertifika almak isterseniz ikinci sertifikanın maliyeti 249 TL, üçüncü ve daha fazla sertifikanın fiyatı 199 TL olarak artacaktır.

Örneğin toplamda 4 sertifika alacaksınız diyelim;

429 TL + 249 TL + 199 TL + 199 TL şeklinde hesaplanarak toplamda 1076 TL ödemeniz olacaktır. Eğer bu sertifikaları tek tek almak isteseydiniz hesaplamanız online sertifika başına 429 TL olacağından toplam ödemeniz 1716 TL olurdu.

Ödemeniz banka havalesi veya online kredi kartı ile olacaksa gönderim ücreti bulunmamaktadır.

Başarı Sertifikası'nın geçerliliği nedir?

Global Enstitü’deki ücretsiz eğitimlerin sonunda alacağınız Başarı Sertifikası, Katılım Sertifikası olarak tanınmaktadır. Doğal olarak Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Mesleki Yeterlilik Kurumu gibi kurumlardan alacağınız belgeyle aynı değeri taşımamaktadır. Devlet Kurumları,  genelde örgün eğitim uygular, denetim altında sınava tabii tutar ve ardından Kurs Bitirme Belgesi veya Eğitim Sertifikası verir.  Global Enstitü’den alacağınız Başarı Sertifikası ise, bir yetkilendirme belgesi değil ve işyeri açma gibi konularda kullanılamaz.

Ancak bu Başarı Sertifikası bir çok avantajının yanında sizin kişisel ve mesleki gelişiminizi kanıtlar niteliktedir. İş başvurularınızda CV’nize ekleyerek hedeflediğiniz meslek için size güçlü referans olacaktır. Öte yandan birçok özel eğitim kurumundan alacağınız sertifikalar da aynı geçerliliğe sahip olsa da, ücretleri oldukça pahalıdır. İş başvurularınızı inceleyen insan kaynakları departmanı, sertifikayı aldığınız kurumu önemsemekte ve Global Enstitü’yü bu alanda tanınan bir kurum olarak tercih etmektedir.

Sertifikalarımı nereden sorgulayabilirim?

Sertifikanızı bu sayfadan sorgulayabilirsiniz. Sorgulama esnasında hatayla karşılaşmanız durumunda sertifika kodunuzu elle girmeyi deneyiniz.

Eğitimlerde sınav yapılıyor mu? Geçme notu nedir?

Evet, katıldığınız eğitimin tüm konularını geçtiğinizde sınav otomatik olarak karşınıza çıkar. Sınavlar 10 sorudan oluşur ve 10 dakika içerisinde tamamlamanız gerekir. Geçme notu 100 üzerinden 60’tır, yani 6 soru ve daha fazla doğru yaptığınız takdirde sertifikanız profilinize eklenmektedir.

Yurtdışından katılım sağlanabiliyor mu?

Eğitimlerimize yurtdışından katılım sağlanabilmektedir. Ancak sertifika tercihinde bulunacak yabancı ülkelerdeki katılımcılarımız sadece online sertifika ve sınırsız sertifika seçeneğini değerlendirebilirler. Baskı sertifika için yurtdışı gönderimimiz şu an için bulunmamaktadır.

Yurtdışından online veya sınırsız sertifika almak isteyen katılımcılarımız ödemesini banka havalesi yoluyla yapabilirler. Kredi kartı ile ödeme seçeneğimiz yurtdışı için kapalı durumdadır.

Başarı Sertifikası Hakkında

Online Başarı Sertifikası, tamamlamış olduğunuz eğitim için hak ettiğiniz bir interaktif eğitim katılım sertifikasıdır. Eğitim sonunda bu online sertifika hesabınıza eklenir ve profilinizden görüntülenebilir.

Global Enstitü’deki ücretsiz eğitimlerin sonunda alacağınız Başarı Sertifikası, Katılım Sertifikası olarak tanınmaktadır. Doğal olarak E-Devlet’e tanımlanmaz, Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Mesleki Yeterlilik Kurumu gibi kurumlardan alacağınız belgeyle aynı değeri taşımamaktadır. Devlet Kurumları,  genelde örgün eğitim uygular, denetim altında sınava tabii tutar ve ardından Kurs Bitirme Belgesi veya Eğitim Sertifikası verir. Global Enstitü’den alacağınız Başarı Sertifikası ise, bir yetkilendirme belgesi değil ve işyeri açma gibi konularda kullanılamaz.

Ancak bu Başarı Sertifikası bir çok avantajının yanında sizin kişisel ve mesleki gelişiminizi kanıtlar niteliktedir. İş başvurularınızda CV’nize ekleyerek hedeflediğiniz meslek için size güçlü referans olacaktır. Öte yandan birçok özel eğitim kurumundan alacağınız sertifikalar da aynı geçerliliğe sahip olsa da, ücretleri oldukça pahalıdır. İş başvurularınızı inceleyen insan kaynakları departmanı, sertifikayı aldığınız kurumu önemsemekte ve Global Enstitü’yü bu alanda tanınan bir kurum olarak tercih etmektedir.

Eğitim katılımı ücretsiz mi?

Evet, tüm eğitimlerimiz ücretsizdir.

Eğitime nasıl katılabilirim?

Eğitimlere katılabilmek için öncelikle ücretsiz kayıt olmanız yeterlidir. Artık sitenin tüm eğitimlerine ücretsiz katılabilirsiniz.

Kaç eğitime ücretsiz katılabilirim?

Dilediğiniz eğitime sınırsız bir şekilde katılabilirsiniz. Ücretsiz üye olmanız yeterlidir.

Uzaktan eğitimle örgün eğitim arasındaki farklar

Uzaktan eğitimle örgün eğitim arasında çeşitli farklılıklar bulunur. Her ikisininde belirli avantajı bulunmaktadır. Uzaktan eğitimi kendi başınıza bireysel olarak alacağınız için;

 • Zaman özgürlüğünüz bulunmaktadır.
 • Odaklanmayı arttırmaktadır.
 • Sınırsız tekrar olanağı sunmaktadır.
 • Birebir eğitim kadar etkili olanaklar sağlamaktadır.
 • Genelde insanların kişisel ve mesleki gelişimlerine daha katkılı olmaktadır.

Eğitimler ne kadar sürüyor?

Eğitimler içeriğinin yoğunluğuna bağlı olarak farklı sürelerle kısıtlanmıştır. Seçtiğiniz eğitimin süresini kendi sayfasından görebilirsiniz. Belirtilen süre içerisinde dilediğiniz zaman sisteme giriş yaparak eğitiminizi durdurabilir, devam edebilir ve tamamlayabilirsiniz. Eğer belirtilen süreden daha erken bir zamanda sınavı geçerek eğitimi tamamlarsanız kalan günleri beklemeden sertifikanız profilinize anında eklenecek ve sertifikanızı baskı halinde isteyebileceksiniz.

Sınav ve Sertifika Hakkında

Sınav ve Sertifika

Sertifika alabilmek için öncelikle sınavı en az 6 doğru yaparak geçmelisiniz. Sınavı başarıyla geçtikten sonra sertifika alabilmeniz için gerekli seçenekler karşınıza çıkacaktır.

Sınav Ayrıntıları:

 • Sınavda başarılı olmak ve sertifika kazanmak için 10 sorudan en az 6 doğru yapmanız gerekmektedir.
 • Sınav süresi 10 dakikadır.
 • Sınavda başarılı olmanız durumunda sertifika kodu kazanacak ve profilinize otomatik olarak eklenecektir.
 • Dilerseniz bu sertifikayı baskı halinde talep edebileceksiniz.
 • Sınavda başarısız olmanız durumunda herhangi bir ücret ödemeden tekrardan katılabilirsiniz.

Sertifika Baskı ve PDF Ücreti:

Kazandığınız sertifika(lar) için ücretlendirme, almaya karar verdiğiniz sertifika miktarına göre değişiklik gösterecektir. Eğer tek sertifika alacaksanız fiyatı imzalı – kaşeli baskı için 679 TL’dir. PDF formatında sertifika için ise 429 TL’dir. Ancak iki ve daha fazla sertifika almak isterseniz ikinci ve sonraki artışlarda sertifikanın fiyatı daha uygun hale gelmektedir.

Örneğin toplamda 4 sertifika alacaksınız diyelim;
Baskı sertifikalar için, 679 TL + 479 TL + 399 TL + 399 TL = 1956 TL toplam ödemeniz olacaktır.
Online sertifikalar için, 429 TL + 249 TL + 199 TL + 199 TL = 1076 TL toplam ödemeniz olacaktır.

 • Baskı sertifika siparişlerinde 75 TL ek kargo bedeli uygulanmaktadır.

Global Enstitü'ye Nasıl Kayıt Olunur?

Eğitim ve Sertifika Alma Süreci

Sınav Sonuçları Nasıl Görüntülenir?

Sınav Rozeti Nasıl Görüntülenir?

Sertifika Siparişi Nasıl Oluşturulur?

Sipariş Durumu Nasıl Görüntülenir?

Sertifikalarımı Nasıl Görebilirim?

Sertifika Sorgulama Nasıl Yapılır?

İsmimi Nasıl Düzenleyebilirim?

Profil Fotoğrafı Nasıl Değiştirilir?

Global Enstitü. Tüm Hakkı Saklıdır.