Bu dersi almanız için giriş yapmanız gerekmektedir  →   GİRİŞ | KAYIT OL

Adobe Photoshop Eğitimi

Günümüzde yaygın olarak kullanılan dijital fotoğraf teknolojisi beraberinde görüntü işleme programlarını da zorunlu hâle getirmiştir. Her geçen gün piyasaya yeni bir görüntü işleme programı sürülmektedir.Fotoğraf düzeltme fotoğrafın tarihi kadar eskidir. Daha önce düzeltme işlemleri film üzerinde elle yapılmaktaydı. Şubat 1990’da Adobe firması, PhotoShop 1.0’ı piyasaya sürmesi ile fotoğraflar düzenlemesi dijital ortama taşınmıştır. Günümüzde birçok fotoğraf düzenleme ve işleme programları bulunmaktadır. Ancak birkaç tanesi yaygın olarak kullanılmaktadır. En gelişmiş programlar her zaman en fazla tercih edilen programlardır. Bu işin liderliğini çıktığı günden beri kendini geliştirerek piyasaya kabul ettiren Adobe Photoshop sertifika programıdır. Aynı işi yapan daha kullanışlı programlar da mevcuttur. Hızla değişen ve gelişen modern toplumlarda, bu büyümeye paralel şekilde, değişen tüketim olgusu çok çeşitli ürünlerin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Bu durum insanların kararsızlığa düşmesine neden olmaktadır.

Bu Eğitim Kursu Size Ne Katacak?

Eğitimin genel amacı, görüntü işleme programının temel komutlarını eksiksiz analiz edebileceksiniz. Görüntü işleme programında fotoğrafın boyutunu ve çözünürlüğünü istenilen oranda ayarlayabileceksiniz. Görüntü işleme programında, işlem yapılacak doğru seçili alanı oluşturabileceksiniz.Görüntü işleme programında, fotoğrafın ton ve kontrast ayarını doğru yapabileceksiniz.

İş İlanları / Olanakları

Adobe Photoshop doğrudan ilişkisi olan iş seçenekleri şunlardır:

 • Animatör
 • Grafik Tasarımcı
 • Grafiker
 • Ressam
 • Yapım Tasarımcısı (tiyatro, televizyon, sinema)
 • Multimedya Uzmanı
 • Fotoğrafçı

Size en uygun iş hangisi ise onu seçin ve beklentilerinizi karşılayın.

Adobe Photoshop Sertifikası

Eğitim sonunda 10 sorudan oluşan 10 dakika süre sınırı bulunan online sınav uygulanmaktadır. Konuları tamamladıktan sonra sınav otomatik olarak karşınıza çıkmaktadır. Sertifika sınavını 100 üzerinden en az 60 alarak başarıyla tamamlayan kişilere Adobe Photoshop belgesi (katılım sertifikası) verilmektedir. Hak edeceğiniz sertifikayı yukarıda sayılmış olan birçok sektör için iş başvurularınızda CV’nize ekleyebilir ve sertifikanızı bu interaktif eğitimi aldığınıza dair kanıt niteliğinde referans olarak kullanabilirsiniz. Sertifikanın geçerliliği hakkında bilgi edinmek için Destek sayfasına göz atmanızı öneririz.

Kurs Süresi

Bu uzaktan eğitim serbest zamanlı olarak 7 gün sürmektedir. Yani eğitime başladığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde dilediğiniz zaman sisteme giriş yaparak eğitiminizi durdurabilir, devam edebilir ve tamamlayabilirsiniz. Eğer 7 günden daha erken bir zamanda sınavı geçerek eğitimi tamamlarsanız kalan günleri beklemeden sertifikanız profilinize anında eklenecek ve sertifikanızı baskı halinde isteyebileceksiniz.

Daha fazla bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için iletişim bölümünden veya canlı sohbetten bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Eğitim İşleyişi Hakkında

Sertifika Siparişi Hakkında

Ders Konuları

Arayüz 00:07:00
Bridge 00:04:00
Temeller 00:05:00
Seçimler 00:04:00
Katmanlar 00:03:00
Fotoğraf Düzeni 00:06:00
Fotoğraf Rötuşlamak 00:06:00
Boyamak 00:04:00
Yazı 00:05:00
Özel Efektler 00:06:00
Web İçin Çalışmak 00:06:00
Otomatikleştirmek 00:03:00
Adobe Photoshop Sertifika Sınavı 00:10:00

Ders Yorumları

4.5

4.5
6 yıldız
 • 5 Yıldız4
 • 4 Yıldız1
 • 3 Yıldız1
 • 2 Yıldız0
 • 1 Yıldız0
 1. Süre

  3

  Son soruyu işaretlerken süre bitti nasıl olacak ?

  • 5

   Merhabalar Görkem Bey,

   Eğer sınavı yetiştiremediyseniz eğitime tekrardan başlamanız gerekir. Herhangi bir ücret uygulanmadığı için rahatlıkla eğitimi tekrarlayabilirsiniz.

 2. Eğitim Ücretli :(

  5

  Online Sertifika 29₺ Baskı Sertifika 89₺
  Bence Online sertifika ücretsiz olmalıydı.

  • 5

   Merhabalar Mücahit Bey,

   Eğitim kesinlikle ücretsizdir. Söylediğiniz gibi online sertifika ve baskı sertifika ücretlidir ancak sertifika kodu ücretsizdir, dolayısıyla bu kodu CV’nizde ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Yalnızca sertifika alımında gider masrafları nedeniyle bir bedeli vardır.


GLOBAL ENSTİTÜ'DEN SERTİFİKA ALANLAR
Daha fazlası için buraya tıklayınız
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for

Global Enstitü. Tüm Hakkı Saklıdır.