Anne ve Çocuk Sağlığı Eğitimi

Ülkemiz nüfusunun geniş br kısmı doğurganlık çağındaki kadınlar ve çocuklar oluşturmaktadır. Kadınların ve çocukların sağlık düzeyleri toplum sağlığının önemli bir etkenidir. Toplumda sağlıklı annelerin ve çocukların olabilmesi için başta kadınların kendi bedenlerini tanımaları, organlarının işleyiş şekillerini öğrenmeleri gerekir. Sağlıklı olmanın ana kurallarının bilinmesi ve pratiğe dökülmesi oldukça önemlidir. Annenin sağlıklı olması, sağlıklı hamilelik süreci geçirmesi hem kendi hem de doğacak çocuğunun sağlığını yakından ilgilendirmektedir. Bu nedenle sağlıklı nesiller yetiştirilmesinde anne ve çocuk sağlığı ayrılmaz bir bütündür. Tüm katılımcılarımızı bu online Anne ve Çocuk Sağlığı sertifika programına davet ediyoruz.

Bu Eğitim Size Ne Katacak?

Eğitimin genel amacı, anne çocuk sağlığının önemini, döllenme – gebelik konularını doğru olarak öğretmek, uygun ortam sağlandığında etkinliklerin nasıl hazırlandığını anlatmaktır. Genital sistem ve döllenmeyi öğrenmeye ilişkin etkinlik hazırlamak ve genelik konusunu öğrenmeye ilişkin etkinlik hazırlamak için bu eğitimi almanız gerekmektedir.

İş İlanları / Olanakları

Anne – baba eğitimi veren özel danışmanlık şirketlerinde, özel sektöre ait birçok rehabilitasyon merkezinde yardımcı öğretmen veya yönetici yardımcısı olarak çalışabilirler. Çocukların okulla ilgili problemlerine (uyumsuzluk, başarısızlık, isteksizlik, disiplin suçları gibi) çözüm arayabilirler. Üstün zeka veya zeka geriliği gibi az rastlanır durumlarda çocukların uyum problemlerini inceler, araştırır, çözüm üretmeye çalışırlar.

Anne ve Çocuk Sağlığı Sertifikası

Eğitim sonunda 10 sorudan oluşan 10 dakika süre sınırı bulunan online sınav uygulanmaktadır. Konuları tamamladıktan sonra sınav otomatik olarak karşınıza çıkmaktadır. Sertifika sınavını 100 üzerinden en az 60 alarak başarıyla tamamlayan kişilere Anne ve Çocuk Sağlığı Belgesi (katılım sertifikası) verilmektedir. Hak edeceğiniz sertifikayı yukarıda sayılmış olan birçok sektör için iş başvurularınızda CV’nize ekleyebilir ve sertifikanızı bu interaktif eğitimi aldığınıza dair kanıt niteliğinde referans olarak kullanabilirsiniz. Sertifikanın geçerliliği hakkında bilgi edinmek için Destek sayfasına göz atmanızı öneririz.

Kurs Süresi

Bu uzaktan eğitim serbest zamanlı olarak 7 gün sürmektedir. Yani eğitime başladığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde dilediğiniz zaman sisteme giriş yaparak eğitiminizi durdurabilir, devam edebilir ve tamamlayabilirsiniz. Eğer 7 günden daha erken bir zamanda sınavı geçerek eğitimi tamamlarsanız kalan günleri beklemeden sertifikanız profilinize anında eklenecek ve sertifikanızı baskı halinde isteyebileceksiniz.

Daha fazla bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için iletişim bölümünden veya canlı sohbetten bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Eğitim İşleyişi Hakkında

Sertifika Siparişi Hakkında

Ders Konuları

Aile Planlaması
Aile Planlamasının Tanımı, Önemi ve Nedenleri 00:03:00
Aile Planlaması Yönetimleri 00:05:00
Aile Planlaması Konusunda Yararlanılabilecek Kurumlar 00:00:40
Anne Ve Çocuk Sağlığı -1
Anne ve Çocuk Sağlığı 00:06:00
Gebelik 00:11:00
Anne Ve Çocuk Sağlığı -2
Doğum Öncesi, Doğum, Doğum Sonrası 00:17:00
Lohusalık Dönemi 00:04:00
Emziklilik Dönemi 00:03:00
Anne ve Çocuk Sağlığı Sertifika Sınavı 00:10:00

Ders Yorumları

5

5
1 yıldız
  • 5 Yıldız1
  • 4 Yıldız0
  • 3 Yıldız0
  • 2 Yıldız0
  • 1 Yıldız0
  1. Teşekkürler

    5

    Çok güzel bir eğitimdi, teşekkür ederim.


GLOBAL ENSTİTÜ'DEN SERTİFİKA ALANLAR
Daha fazlası için buraya tıklayınız
[authoravatars roles=sertifika avatar_size=80 user_link=bp_memberpage order=random limit=12]

Global Enstitü. Tüm Hakkı Saklıdır.