Halk Oyunları Eğitimi

Turizm sektöründe yer alan konaklama işletmelerinde eğlence hizmetleri önemli bir fonksiyon kazanmıştır. Bu bölümün iyi bir hizmet vermesi, animatörlüğü meslek edinmiş kişilerin başarılı olmasına bağlıdır.Alacağınız bu eğitim ile eğlence hizmetleri alanında, ülkemizin folklorik değerlerinden biri olan Türk halk oyunlarını yapabilme bilgi ve becerisini kazanabileceksiniz. Bu bilgi ve beceriler sayesinde kültürümüzün bir parçası olan Türk halk oyunlarını yerli, yabancı tüm insanlara doğru olarak aktarabileceksiniz. Böylece kültürümüze de sahip çıkmış olacaksınız. Tüm katılımcılarımızı Halk Oyunları Sertifika programına davet ediyoruz.

Bu Eğitim Kursu Size Ne Katacak?

Eğitim sonunda eğlence hizmetleri departmanında, gösterilerde Türk halk oyunlarının temel kural ve adımlarını kullanılabileceksiniz. Eğlence hizmetleri departmanında gösterilerde sergilenecek Türk halk oyunlarına ait örneklemeler hazırlayabileceksiniz. Halk oyunlarının eğlence hizmetleri alanındaki yeri ve önemini öğrenecek,animatörlük mesleğinde daha da ilerleyebileceksiniz. Bu eğitimde Türk halk oyunlarını tanımak, bilgi sahibi olmak dışında, halk oyunlarınısahneye uyarlayacak ve örnekleme yapabileceksiniz.

İş İlanları / Olanakları

Kültürel organizasyonlarda, etkinlik düzeyen kuruluşların özel günlerinde, dans topluluklarında, özel tiyatrolar gibi yerlerde kişilerin iş imkanı bulabilme ihtimali yüksektir. Günümüzde, hızlı yozlaştırılan kültürümüze sahip çıkabilmek için, folklorün (halk bilimi) bir alt dalı olan halk oyunları konusunda doğru bilgiye sahip, becerikli ve işini seven insanlara ihtiyacı vardır.

Halk Oyunları Sertifikası

Eğitim sonunda 10 sorudan oluşan 10 dakika süre sınırı bulunan online sınav uygulanmaktadır. Konuları tamamladıktan sonra sınav otomatik olarak karşınıza çıkmaktadır. Sertifika sınavını 100 üzerinden en az 60 alarak başarıyla tamamlayan kişilere Halk Oyunları belgesi (katılım sertifikası) verilmektedir. Hak edeceğiniz sertifikayı yukarıda sayılmış olan birçok sektör için iş başvurularınızda CV’nize ekleyebilir ve sertifikanızı bu interaktif eğitimi aldığınıza dair kanıt niteliğinde referans olarak kullanabilirsiniz. Sertifikanın geçerliliği hakkında bilgi edinmek için Destek sayfasına göz atmanızı öneririz.

Kurs Süresi

Bu uzaktan eğitim serbest zamanlı olarak 7 gün sürmektedir. Yani eğitime başladığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde dilediğiniz zaman sisteme giriş yaparak eğitiminizi durdurabilir, devam edebilir ve tamamlayabilirsiniz. Eğer 7 günden daha erken bir zamanda sınavı geçerek eğitimi tamamlarsanız kalan günleri beklemeden sertifikanız profilinize anında eklenecek ve sertifikanızı baskı halinde isteyebileceksiniz.

Daha fazla bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için iletişim bölümünden veya canlı sohbetten bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Eğitim İşleyişi Hakkında

Sertifika Siparişi Hakkında

Ders Konuları

Halk Oyunları 00:08:00
Halk Oyunları Örneklendirme 00:07:00
Halk Oyunları Sertifika Sınavı 00:10:00

Ders Yorumları

5

5
1 yıldız
  • 5 Yıldız1
  • 4 Yıldız0
  • 3 Yıldız0
  • 2 Yıldız0
  • 1 Yıldız0
  1. Teşekkürler

    5

    Eğlenceli bilgiler yer alan bir eğitim.


GLOBAL ENSTİTÜ'DEN SERTİFİKA ALANLAR
Daha fazlası için buraya tıklayınız
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for

Global Enstitü. Tüm Hakkı Saklıdır.