Bu dersi almanız için giriş yapmanız gerekmektedir  →   GİRİŞ | KAYIT OL

Hedef Belirleme Eğitimi

Hedef belirleme süreci, yaşamda gitmek istediğiniz yeri seçmenize de yardımcı olmaktadır. Neyi başarmak istediğinizi tam olarak bilirseniz, çabalarınızı nereye yoğunlaştırmanız gerektiğini de bilirsiniz. Ayrıca, sizi kolayca yoldan çıkarabilecek dikkat dağıtıcıları da hızlı bir şekilde fark edersiniz. Siz de hayatınıza başarı katmak için Hedef Belirleme sertifika programına katılın.

Bu Eğitim Kursu Size Ne Katacak?

Hedef Belirleme eğitimi, performans yönetim sisteminin bir parçası olarak yer almaktadır. Kurum hedefleriyle bölüm ve birey hedeflerinin örtüşmesini, böylece tüm çalışanların ortak bir başarı tanımına sahip olmalarını sağlayan bir sistemin ilk adımının doğru oluşturulmasını hedefler. Hedefler stratejik plan sürecinin “nerede olmayı istiyoruz” kısmını oluşturur. Gerek kurumun ilerlemesi, gerekse performansın doğru değerlendirilmesi için önemlidir.

Girişimcilikte hedefler ne kadar açık ve net olarak belirlenebilirse başarıya ulaşma şansı da o kadar artar. Hedef belirlendikten sonra sanki o hedefleri yaşıyormuş gibi zihinde canlandırılması gerekir. Çünkü düşünce gücü ile o anlar yaşandıkça motivasyon yükselecektir ve hedefe emin adımlara ilerlenecektir. Örneğin bulunduğunuz bölgede, sektörde üst sıralarda olduğunuzu, kazanç anlamında elde ettiğiniz yüksek ekonomik gelirler ile yeni yatırım alanlarına girişimde bulunduğunuzu düşünün. Bu yöntemle belirsiz, muallak olan hedefleri daha belirgin hale getirmiş olacaksınız

İş İlanları / Olanakları

Bu eğitim sonunda kazanacağınız yetkinlikler sizi iş dünyasında aranan bir birey olarak konumlandıracak. Sektör farketmeksizin bu eğitim sonunda elde edeceğiniz kazanımlar, kariyerinizde yükselmenizi sağlayacak, hedeflerinize ulaşmanıza katkıda bulunacak ve sizi başarının bir adım ötesine taşıyacak.

Hedef Belirleme Sertifikası

Eğitim sonunda 10 sorudan oluşan 10 dakika süre sınırı bulunan online sınav uygulanmaktadır. Konuları tamamladıktan sonra sınav otomatik olarak karşınıza çıkmaktadır. Sertifika sınavını 100 üzerinden en az 60 alarak başarıyla tamamlayan kişilere Hedef Belirleme Belgesi (katılım sertifikası) verilmektedir. Hak edeceğiniz sertifikayı yukarıda sayılmış olan birçok sektör için iş başvurularınızda CV’nize ekleyebilir ve sertifikanızı bu interaktif eğitimi aldığınıza dair kanıt niteliğinde referans olarak kullanabilirsiniz. Sertifikanın geçerliliği hakkında bilgi edinmek için Destek sayfasına göz atmanızı öneririz.

Kurs Süresi

Bu uzaktan eğitim serbest zamanlı olarak 7 gün sürmektedir. Yani eğitime başladığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde dilediğiniz zaman sisteme giriş yaparak eğitiminizi durdurabilir, devam edebilir ve tamamlayabilirsiniz. Eğer 7 günden daha erken bir zamanda sınavı geçerek eğitimi tamamlarsanız kalan günleri beklemeden sertifikanız profilinize anında eklenecek ve sertifikanızı baskı halinde isteyebileceksiniz.

Daha fazla bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için iletişim bölümünden veya canlı sohbetten bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Eğitim İşleyişi Hakkında

Sertifika Siparişi Hakkında

Ders Konuları

Kişisel Hedef Belirlemek 00:07:00
Hayalleri Hedefe Dönüştürmek 00:07:00
Çözüm Odaklı Olmak 00:04:00
Hedef Belirleme Stratejileri 00:10:00
SMART Tekniği 00:05:00
Zaman Yönetimi ve Plan Yapmanın Önemi 00:04:00
Kişisel Öncelikleri Belirlemek 00:09:00
Stratejik Yönetim 00:16:00
Motivasyon 00:13:00
Performansınızı Arttırmanın Yolları 00:07:00
SWOT Analizi 00:08:00
Sabırlı Olmak 00:03:00
Hedef Belirleme Sertifika Sınavı 00:10:00

Ders Yorumları

4.3

4.3
3 yıldız
 • 5 Yıldız1
 • 4 Yıldız2
 • 3 Yıldız0
 • 2 Yıldız0
 • 1 Yıldız0
 1. güzel bir eğitimdi

  4

  eğitim çok güzeldi ama sertifikaların ücretli olması ve bu kadar pahalı olması beni üzdü:( paralı olduğunu bilseydim katılmazdım sonuçta elle tutulur bir sertifika olmadıktan sonra pek bir işe yaramayabiliyor. öğrenciyim ve ücretsiz diye katıldığım bir kursun böyle olması beni üzdü. karşılayabilecek olsam ne ala fakat durum belli… yardımcı olursanız çok sevinirim. herkesin emeğine sağlık.

 2. Başarılar

  5

  Başarılar anlayarak olur

 3. 4

  80 puan aldım para yüklendikten sonra oyuncu olabiliyormuyuz


GLOBAL ENSTİTÜ'DEN SERTİFİKA ALANLAR
Daha fazlası için buraya tıklayınız
[authoravatars roles=sertifika avatar_size=80 user_link=bp_memberpage order=random limit=12]

Global Enstitü. Tüm Hakkı Saklıdır.