Bu dersi almanız için giriş yapmanız gerekmektedir  →   GİRİŞ | KAYIT OL

Kişilik Analizi Eğitimi

Toplumsal değişim, bireyler üzerine kültürel farklılıklar ve etkiler oluşturur.Bu farklılıklar ve etkiler kimliğin gelişimi ve oluşmasında rol oynar. Bu modül ile kişilik özelliklerini, kimlik kazanımını, davranış bozukluklarını öğrenerek,kendinizi tanıyıp, gerçekleştirebilirsiniz. Bireyleri birbirlerinden ayıran farklı özelliklerin bir araya gelmesi ile kişilik oluşur. Kişilik karmaşık bir bütündür. Kişiliğin oluşumuna kalıtım, fizyolojik etmenler, bilinçaltı ve sosyokültürel çevre etki eder. Kendinizi gerçekleştirebilmeniz için hayata dair hedeflerinizin olması gerekir. Bu hedeflere ulaşmak için çaba gösteren biri de kendini o hedefe yaklaştıracak durumlara ve insanlara yönelirken hedefinden uzaklaştıracak durumlardan da kaçmalıdır. Kişilik analizi ile kazandığınız yeterlikler; kendinizi, hastalarınızı ve hasta yakınlarını tanıma ve anlamada ve  mesleğinizi yerine getirmede size yardımcı olacaktır. Tüm katılımcılarımızı Kişilik Analizi Sertifika programına davet ediyoruz.

Bu Eğitim Kursu Size Ne Kazandıracak?

Kişilik karmaşık bir olgudur. Kişilik oluşumu ve gelişimi ile ilgili yapılan araştırmalar sonucu birçok kuram geliştirilmiştir. Bu eğitim ile tıbbi müdahalelerin yapıldığı tüm alanlarda kişilik özelliklerini ayırt edebileceksiniz. Gelişim dönemlerini ayırt edebileceksiniz.Kendinizi gerçekleştirebileceksiniz.Davranış bozukluklarını ayırt edebileceksiniz.

İş İlanları / Olanakları

Özel hastanelerde, özel danışmanlık merkezi ve kliniklerde,Endüstri işletmelerinde personel seçimi, ergonometri, pazar araştırmaları birimlerinde, kreş ve özel anasınıflarda, araştırma şirketlerinde, reklamcılık sektöründe, halkla ilişkiler biriminde, şirketlerin insan kaynakları departmanında, spor kulüplerinde çalışabilmeye olanak sağlar.

Kişilik Analizi Sertifikası

Kişilik Analizi sertifika programı sonunda 10 sorudan oluşan 10 dakika süre sınırı bulunan online sınav uygulanmaktadır. Konuları tamamladıktan sonra sınav otomatik olarak karşınıza çıkmaktadır. Sertifika sınavını 100 üzerinden en az 60 alarak başarıyla tamamlayan kişilere Kişilik Analizi Belgesi (katılım sertifikası) verilmektedir. Hak edeceğiniz sertifikayı yukarıda sayılmış olan birçok sektör için iş başvurularınızda CV’nize ekleyebilir ve sertifikanızı bu interaktif eğitimi aldığınıza dair kanıt niteliğinde referans olarak kullanabilirsiniz. Sertifikanın geçerliliği hakkında bilgi edinmek için Destek sayfasına göz atmanızı öneririz.

Kurs Süresi

Bu uzaktan eğitim serbest zamanlı olarak 7 gün sürmektedir. Yani eğitime başladığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde dilediğiniz zaman sisteme giriş yaparak eğitiminizi durdurabilir, devam edebilir ve tamamlayabilirsiniz. Eğer 7 günden daha erken bir zamanda sınavı geçerek eğitimi tamamlarsanız kalan günleri beklemeden sertifikanız profilinize anında eklenecek ve sertifikanızı baskı halinde isteyebileceksiniz.

Daha fazla bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için iletişim bölümünden veya canlı sohbetten bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Eğitim İşleyişi Hakkında

Sertifika Siparişi Hakkında

Ders Konuları

Kişilik Ve Gelişim Dönemleri 00:06:00
Kendini Gerçekleştirme 00:04:00
Davranış Bozuklukları 00:05:00
Kişilik Analizi Sertifika Sınavı 00:10:00

Ders Yorumları

4.7

4.7
15 yıldız
 • 5 Yıldız10
 • 4 Yıldız5
 • 3 Yıldız0
 • 2 Yıldız0
 • 1 Yıldız0
 1. kişilik analizi

  5

  öncelikle merhaba kişilik önce karşı tarafı anlamakta başlar neokartekste biter.

 2. 4

  Sıkmadan çok güzel bir şekilde anlatılmış.

 3. video

  4

  video dinlemek okumaktan daha kolay geliyor rica etsek eğitimi okuyarakda olsa yani ses formatın da yükler misiniz_?

  • 5

   Merhabalar Kerem Bey,

   Eğitimlerimiz tek tek video / animasyon haline getirilmektedir. Kişilik Analizi eğitimini videoya dönüştürmek için öncelikli listemize aldık.
   Katılımınız için çok teşekkür ederiz.

 4. ÇABUK MU BİTTİ

  4

  Genel manada psikoloji eğitimine giriş eğitimi gibi bir şey oldu bu. Ben daha kapsamlı bir eğitim beklerdim. 1saat gibi bir sürede okuyup not alarak tamamladım. Daha kapsamlı olabilirdi gibi geldi. Bu haliyle de öğrendiğim ve bildiğim şeyleri tekrar etmiş oldum. Bu da oldukça mutluluk vericiydi tabiki.

 5. güzel anlatım

  5

  sade ve etkileyici

 6. Kişilik Analizi

  4

  Faydalı bir eğitim oldu. Ama bu tarz eğitimleri görsel ve video olarak desteklemek daha iyi olacaktır. Sesli ve görüntülü yaklaşımlar konuların daha akıcı olmasını ve anlaşılmasını kolaylaştıracaktır. Teşekkürler…

 7. herkesin alması gereken bir sertifika

  5

  gayet iyi hazırlanmış sorular

 8. 4

  Güzel bir eğitimdi, emeği geçenlere teşekkürler.

 9. BU BİLGİLERİ GENÇLERLE PAYLAŞMALIYIZ

  5

  Gençlerin yaşadığı en büyük bunalımdır kimlik oluşumu nereden başlayacağını bilemeden okyanusun ortasında her esen rüzgarın rotasına göre yönelerek hiç bir hedefe varamıyorlar… kalın kalın kitaplar saçma dersler yerine bu şekilde kısa ve özlü anlatımlarla daha hızlı sonuçlar alabiliriz. bazı videolarda görüyorum mikrofon tutuyorlar gençlere soru şu mars mı yakın hindistan mı marsın yakın oldugunu idda edenlerin sayısı çok fazla bu tarz gençler dediğim gibi esen rüzgara göre yön alan gençler yanındaki sigara içerse bir süre sonra o da başlıyor ailesinde babası annesine şiddet gösterirse çocukta gösteriyor önündeki insan yere çöp atarsa belli bir zaman sonra o şahısta atıyor ülkemiz gençleri yanlış kişileri rol model alıyor özellikle sosyal medyada bu yanlış kişiler çok kolay ulaşıyor çocuklarımıza teknolojiyi ve hayatı doğgu ve yerinde kullanmak kişiliğimizi güzel doğru ve yararlı davranışlarla donatmalıyız.

 10. beğeni

  5

  çok verimli içerikleri vardı.


GLOBAL ENSTİTÜ'DEN SERTİFİKA ALANLAR
Daha fazlası için buraya tıklayınız
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for

Global Enstitü. Tüm Hakkı Saklıdır.