Bu dersi almanız için giriş yapmanız gerekmektedir  →   GİRİŞ | KAYIT OL

Klasik Danslar Eğitimi

Dans; bireyin hareketlerle kendini anlatma sanatıdır. İnsanoğlunun varlığından beri dans bir anlatım sanatıolmuştur. İnsanlar duygularını, düşüncelerini, yaşam tarzlarını,gelenek ve göreneklerini dans aracılığıyla nesilden nesile aktarır. Günümüzde dansın tüm dünyada hızla geliştiğini görmekteyiz. Tabi ki dans, geçmişten günümüze kendine bir şeyler katarak gelmiştir. Bu da onun sürekli gelişmekte olduğunu gösterir. Yalnız bu değişimde dansın orijinalliği bozulmaz.Bu yüzden bu modülde size klasik dansların temel adımları verilmektedir. İlk faaliyette sosyal dans olarak da bilinen danslar hakkında kısa bir tarihçe ve temel adımlar anlatılmaktadır. İkinci faaliyette bu dansların sahnelenmesi hakkında bilgi verilmektedir. Bu eğitim hazırlanmasında konunun uzmanı olan kişi ve kurumlardan faydalanılmıştır. Tüm katılımcılarımızı Klasik Danslar Sertifika programına davet ediyoruz.

Bu Eğitim Kursu Size Ne Katacak?

Eğitimin genel amacı,eğlence hizmetleri departmanında animatör olarak çalışacak kişilere klasik (sosyal) danslar hakkında doğru bilgi ve beceriler kazandırmaktır. Ne yazık ki,ülkemizde animatörlük yapan birçok kişi dans konusunda yeterli, doğru bilgi ve beceriye sahip değildir. Bu da ülkemizde dansın gelişmesini olumsuz yönde etkilemektedir. Bu eğitim dans konusunda doğru bakış açısına sahip, gelişime açık başarılı dansçı animatörler yetiştirilmesi amaçlanmıştır. Klasik (Sosyal) Danslar modülünü tamamladığınızda sektördeki otellerde ve şov gruplarında yöntem ve tekniğine uygun olarak dans edebilecek koreografi yapabilecek ve dans grubu organize edebilecek yeterliği kazanmış olacaksınız.

İş İlanları / Olanakları

Bale ve Opera organizasyonlarında çoğunlukla tercih edilen bir dans koludur. Çalışabilceginiz kurumlar şu şekilde sıralanır; Özel Animasyon kuruluşlarında, modern dans ve karma dans topluluklarında kolaylıkla kendineze istihdam yaratma şansı bulabilirsiniz.

Klasik Danslar Sertifikası

Eğitim sonunda 10 sorudan oluşan 10 dakika süre sınırı bulunan online sınav uygulanmaktadır. Konuları tamamladıktan sonra sınav otomatik olarak karşınıza çıkmaktadır. Sertifika sınavını 100 üzerinden en az 60 alarak başarıyla tamamlayan kişilere Klasik Danslar belgesi (katılım sertifikası) verilmektedir. Hak edeceğiniz sertifikayı yukarıda sayılmış olan birçok sektör için iş başvurularınızda CV’nize ekleyebilir ve sertifikanızı bu interaktif eğitimi aldığınıza dair kanıt niteliğinde referans olarak kullanabilirsiniz. Sertifikanın geçerliliği hakkında bilgi edinmek için Destek sayfasına göz atmanızı öneririz.

Kurs Süresi

Bu uzaktan eğitim serbest zamanlı olarak 7 gün sürmektedir. Yani eğitime başladığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde dilediğiniz zaman sisteme giriş yaparak eğitiminizi durdurabilir, devam edebilir ve tamamlayabilirsiniz. Eğer 7 günden daha erken bir zamanda sınavı geçerek eğitimi tamamlarsanız kalan günleri beklemeden sertifikanız profilinize anında eklenecek ve sertifikanızı baskı halinde isteyebileceksiniz.

Daha fazla bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için iletişim bölümünden veya canlı sohbetten bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Eğitim İşleyişi Hakkında

Sertifika Siparişi Hakkında

Ders Konuları

Klasik (Sosyal) Danslar 00:12:00
Klasik (Sosyal) Dansların Sahnelenmesi 00:02:00
Klasik Danslar Sertifika Sınavı 00:10:00

Ders Yorumları

5

5
1 yıldız
  • 5 Yıldız1
  • 4 Yıldız0
  • 3 Yıldız0
  • 2 Yıldız0
  • 1 Yıldız0
  1. Teşekkürler

    5

    Eğitimden çok keyif aldım.


GLOBAL ENSTİTÜ'DEN SERTİFİKA ALANLAR
Daha fazlası için buraya tıklayınız
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for

Global Enstitü. Tüm Hakkı Saklıdır.