Özel Eğitimde Öz Bakım Eğitimi

Bu eğitim ile özel gereksinimi olan çocuklarla çalışmalarınızda genel bir bilgiye sahip olup bu alandaki yasa ve yönetmelikleri öğreneceksiniz. Bu çalışmaları yaparken sadece başkalarına yardımcı olabilme açısından değil, yaşam süresi içinde kendimiz, bir yakınımız, çocuğumuz yarın bir engelli adayı olabilir, düşüncesiyle hareket ederek bu alanda kendimizi çok iyi yetiştirmeliyiz. Böylece eğitimli, mutlu, üretken, kendine güvenen, mesleğinde yeterli birer birey olacaksınız. Tüm katılımcılarımızı Özel Eğitimde Öz Bakım Sertifika programına davet ediyoruz.

Bu Eğitim Kursu Size Ne Katacak?

Bu eğitim ile özel eğitimin ne olduğunu, nasıl yapıldığını, özel gereksinimi olan bireylerin özelliklerini ve nasıl tanı konulduğunu, onlara nasıl yardım edilmesi gerektiğini,engeli önlemeyi ve erken tanının önemini, engelli çocuğu olan bir ailenin içinde bulunduğu sosyal-psikolojik durumu, onlara nasıl rehberlik yapılması gerektiğini öğreneceksiniz.

İş İlanları / Olanakları

Üstün zekalılar öğretmenlerinin büyük çoğunluğu Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda sınıf öğretmeni olarak atanmaktadır. Ayrıca Bilim ve Sanat Merkezi adı altında üstün zekalı öğrencilerin eğitim aldıkları özel eğitim kurumlarında çalışma imkanları mevcuttur.

Özel Eğitimde Öz Bakım Sertifikası

Eğitim sonunda 10 sorudan oluşan 10 dakika süre sınırı bulunan online sınav uygulanmaktadır. Konuları tamamladıktan sonra sınav otomatik olarak karşınıza çıkmaktadır. Sertifika sınavını 100 üzerinden en az 60 alarak başarıyla tamamlayan kişilere Özel Eğitimde Öz Bakım belgesi (katılım sertifikası) verilmektedir. Hak edeceğiniz sertifikayı yukarıda sayılmış olan birçok sektör için iş başvurularınızda CV’nize ekleyebilir ve sertifikanızı bu interaktif eğitimi aldığınıza dair kanıt niteliğinde referans olarak kullanabilirsiniz. Sertifikanın geçerliliği hakkında bilgi edinmek için Destek sayfasına göz atmanızı öneririz.

Kurs Süresi

Bu uzaktan eğitim serbest zamanlı olarak 7 gün sürmektedir. Yani eğitime başladığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde dilediğiniz zaman sisteme giriş yaparak eğitiminizi durdurabilir, devam edebilir ve tamamlayabilirsiniz. Eğer 7 günden daha erken bir zamanda sınavı geçerek eğitimi tamamlarsanız kalan günleri beklemeden sertifikanız profilinize anında eklenecek ve sertifikanızı baskı halinde isteyebileceksiniz.

Daha fazla bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için iletişim bölümünden veya canlı sohbetten bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Eğitim İşleyişi Hakkında

Sertifika Siparişi Hakkında

Ders Konuları

Özel Eğitimde El-Yüz Yıkama( Ayak, Ağız, Diş, Tırnak, Göz, Kulak, Burun Temizliği) Alışkanlığını Kazanma 00:10:00
Özel Eğitimde Uygun Giyinmeyi Kavrama 00:04:00
Özel Eğitimde Uygun Tuvalet Eğitimi 00:05:00
Özel Eğitimde Uygun Beslenme Alışkanlığını Kavrama 00:05:00
Özel Eğitimde Çocuğun Yaşadığı Çevre ve Ortamın Düzenlemesi 00:02:00
Özel Eğitimde Uyku-Dinlenme Alışkanlığını Kavrama 00:01:00
Özel Eğitiminde Deri ve Banyo Temizliğini Kavram 00:01:00
Özel Eğitimde Saç Bakımı ve Tıraş Alışkanlığını Kavrama 00:01:00
Özel Eğitimde Spor ve Egzersiz Alışkanlığını Kavrama 00:03:00
Özel Eğitimde Öz Bakım Sertifika Sınavı 00:10:00

Ders Yorumları

5

5
1 yıldız
  • 5 Yıldız1
  • 4 Yıldız0
  • 3 Yıldız0
  • 2 Yıldız0
  • 1 Yıldız0
  1. yararlı bilgiler

    5

    Çok teşekkürler, faydalı bilgiler edindim.


GLOBAL ENSTİTÜ'DEN SERTİFİKA ALANLAR
Daha fazlası için buraya tıklayınız
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for

Global Enstitü. Tüm Hakkı Saklıdır.