Problem Çözme Eğitimi

Gittikçe karmaşıklaşan toplum yapısı, teknolojik gelişmeler, siyasi, sosyal ve ekonomik krizler bireyleri ve organizyonları problemli durumlarla karşılaştırmaktadır.Günlük yaşamımızda ve profesyonel iş hayatımızda sürekli olarak karşımıza çıkan bu problemleri hızlı ve etkili çözebilmek için çaba göstermemiz gerekmektedir. Bireysel mutluluğumuz, profesyonel kariyerimiz, çevremizle uyum ve bütünlük içinde olmamız bu problemleri çözüp çözememizle yakından ilgilidir. Problem çözme insanın bilgi, deneyim sezgi ve yeteneklerini uyum içinde kullanması gereken bir süreçtir.Başarı, kişilerin günlük hayatta ve iş hayatında karşı karşıya kaldıkları problemlerin esiri olmadan, problemi akılcı bir yaklaşımla analiz etmelerine ve problemi yaratan nedenleri, gerçekçi olarak belirleyip çözmelerine bağlıdır. Tüm katılımcılarımızı Problem Çözme Sertifika programına davet ediyoruz.

Bu Eğitim Kursu Size Ne Katacak?

Bu eğitim sonunda organizasyon içinde oluşan problemi belirleyip tanımlayabileceksiniz. Problemi doğru ve kısa sürede çözebileceğiniz tekniği tespit edebileceksiniz.Problem çıkmasını engelleyebileceksiniz veya çıkan sorunları çözebileceksiniz.

İş İlanları / Olanakları

Karşılaştığı problemleri etkili ve hızlı çözebilen kurumlar en dinamik ve rekabetçi özelliklere sahip olanlardır. Bu nedenle kurumların yaşadığı sorunların çözümünde, her kademeden çalışanın katkısından yararlanmak gerekir. Yani, bir kurumdaki en üst düzey yönetici de, en alt düzeydeki çalışanda örgüt içindeki birçok problemin çözümüne katkıda bulunmak zorundadır.

Problem Çözme Sertifikası

Eğitim sonunda 10 sorudan oluşan 10 dakika süre sınırı bulunan online sınav uygulanmaktadır. Konuları tamamladıktan sonra sınav otomatik olarak karşınıza çıkmaktadır. Sertifika sınavını 100 üzerinden en az 60 alarak başarıyla tamamlayan kişilere Problem Çözme Belgesi (katılım sertifikası) verilmektedir. Hak edeceğiniz sertifikayı yukarıda sayılmış olan birçok sektör için iş başvurularınızda CV’nize ekleyebilir ve sertifikanızı bu interaktif eğitimi aldığınıza dair kanıt niteliğinde referans olarak kullanabilirsiniz. Sertifikanın geçerliliği hakkında bilgi edinmek için Destek sayfasına göz atmanızı öneririz.

Kurs Süresi

Bu uzaktan eğitim serbest zamanlı olarak 7 gün sürmektedir. Yani eğitime başladığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde dilediğiniz zaman sisteme giriş yaparak eğitiminizi durdurabilir, devam edebilir ve tamamlayabilirsiniz. Eğer 7 günden daha erken bir zamanda sınavı geçerek eğitimi tamamlarsanız kalan günleri beklemeden sertifikanız profilinize anında eklenecek ve sertifikanızı baskı halinde isteyebileceksiniz.

Daha fazla bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için iletişim bölümünden veya canlı sohbetten bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Eğitim İşleyişi Hakkında

Sertifika Siparişi Hakkında

Ders Konuları

Problem 00:15:00
Problem Çözme 00:05:00
Problem Çözme Sertifika Sınavı 00:10:00

Ders Yorumları

5

5
6 yıldız
 • 5 Yıldız6
 • 4 Yıldız0
 • 3 Yıldız0
 • 2 Yıldız0
 • 1 Yıldız0
 1. Çok teşekkürler

  5

  İlgilendiğim ve almak istediğim bir eğitimdi. Ücretsiz olması daha iyi oldu, teşekkürler.

 2. Problem Çözme

  5

  Faydalı bir eğitim oldu. Teşekkürler…

 3. Sertifika hakedis belgesi

  5

  Merhaba,
  Problem Cozme Egitimini tamamlayip sinavi kazandim. Sinav sonucu ilk goruntu olarak sinav kazanmayi aciklayan ve sertifika numarasini bildiren bir pencere acilmisti. ayni pencereyi nerden gorebilirim?
  Tesekkurler,
  Meral Tahan

 4. 5

  problemi çözmek için gerçekleri kabul etmek, şartları analiz etmek birinci kural gibi görülüyor. bir problemi görmezden gelmek, onun çözüldüğü anlamına gelmiyor.

 5. ETKİLİ TEKNİKLER ARASINDA.

  5

  Başarılı bir eğitimdi.

 6. 5

  Eksiklerimi tamamladım,bildiklerimi tazeledim.
  Teşekkürler.


GLOBAL ENSTİTÜ'DEN SERTİFİKA ALANLAR
Daha fazlası için buraya tıklayınız
[authoravatars roles=sertifika avatar_size=80 user_link=bp_memberpage order=random limit=12]

Global Enstitü. Tüm Hakkı Saklıdır.