Sınav Kaygısı Eğitimi

Sınav kaygısı, öğrencinin hazırlanmış olduğu sınavdan kötü sonuç alma düşüncesinin strese neden olması, bunun neticesinde de ruhsal ve bedensel olarak kontrol dışı olarak hissettiği ileri seviye kaygı durumudur. Başka bir deyişle öğrencilerin sınavlara karşı gösterdiği duygusal tepkidir. Yani bu kaygı ve stresin temelinde öğrencinin sınavla ilgili aşırı endişe veren düşünceleri, sınava yüklediği anlamlar yatar. Peki biz veya çocuğumuz bu kaygıyı yenmek için neler yapabiliriz? Sınav Kaygısı sertifika programı ile bunun çözümlerini araştırmaya başlamak için bu eğitimimize katılın.

Bu Eğitim Kursu Size Ne Katacak?

Bu eğitim ile stresin oluşumu ve sebepleri, kaygı ve zihinsel fonksiyonlarının incelenmesi, duygusal farkındalık, stres ile baş etme yöntemlerini kullanarak sınav stresini azaltmayı ve hatta yenmeyi inceleyeceğiz. Eğitim sonunda anne babalara önerilerimiz de olacak.

İş İlanları / Olanakları

Anne babalar, çocuklarını iyi tanımalı, çocuklarının neyi başarıp neyi başaramayacağını bilmelidirler. Çocuğun kapasitesinin üzerinde bir beklenti geliştirme, çocukta aşırı kaygıya ve özgüven eksikliğine neden olacaktır. Bu durum aynı zamanda öğretmenler için de geçerlidir. Sınav Kaygısı eğitimi sadece çalışanların değil, bu konuda sorumluluk sahibi olan herkesin alması gereken bir eğitimdir.

Sınav Kaygısı Sertifikası

Eğitim sonunda 10 sorudan oluşan 10 dakika süre sınırı bulunan online sınav uygulanmaktadır. Konuları tamamladıktan sonra sınav otomatik olarak karşınıza çıkmaktadır. Sertifika sınavını 100 üzerinden en az 60 alarak başarıyla tamamlayan kişilere Sınav Kaygısı Belgesi (katılım sertifikası) verilmektedir. Hak edeceğiniz sertifikayı yukarıda sayılmış olan birçok sektör için iş başvurularınızda CV’nize ekleyebilir ve sertifikanızı bu interaktif eğitimi aldığınıza dair kanıt niteliğinde referans olarak kullanabilirsiniz. Sertifikanın geçerliliği hakkında bilgi edinmek için Destek sayfasına göz atmanızı öneririz.

Kurs Süresi

Bu uzaktan eğitim serbest zamanlı olarak 7 gün sürmektedir. Yani eğitime başladığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde dilediğiniz zaman sisteme giriş yaparak eğitiminizi durdurabilir, devam edebilir ve tamamlayabilirsiniz. Eğer 7 günden daha erken bir zamanda sınavı geçerek eğitimi tamamlarsanız kalan günleri beklemeden sertifikanız profilinize anında eklenecek ve sertifikanızı baskı halinde isteyebileceksiniz.

Daha fazla bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için iletişim bölümünden veya canlı sohbetten bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Eğitim İşleyişi Hakkında

Sertifika Siparişi Hakkında

Ders Konuları

Stres Nedir ve Neden Olur? 00:04:00
Stresin Ruh ve Beden Etkileri 00:09:00
Kaygı ve Zihinsel Fonksiyonlar 00:03:00
Duygusal Farkındalık 00:07:00
Stres ile Baş Etme 00:24:00
Sınav Stresini Yenmek 00:13:00
Sınav Kaygısı ve Anne – Babalara Öneriler 00:15:00
Sınav Kaygısı Sertifika Sınavı 00:10:00

Ders Yorumları

5

5
2 yıldız
 • 5 Yıldız2
 • 4 Yıldız0
 • 3 Yıldız0
 • 2 Yıldız0
 • 1 Yıldız0
 1. muhteşem

  5

  çok uzun zamandır beklediğim bir eğitimdi, teşekkürler.

 2. 5

  Verimli bir kurs oldu teşekkürler.


GLOBAL ENSTİTÜ'DEN SERTİFİKA ALANLAR
Daha fazlası için buraya tıklayınız
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for
avatar for

Global Enstitü. Tüm Hakkı Saklıdır.