Takım Çalışması Sertifikalı Eğitimi

Bir topluluğun hedeflerine ulaşmak için çeşitli fikir, eğitim ve yetenekleri olan kişileri bir araya toplayarak bilgi ve becerilerini paylaşmasına Takım Çalışması denir. Takımın başında bir lider bulunur. Lider, takımının ortak bir noktada bir araya gelebilmesi için çok önemli roller üstlenir. Şirketler etkili iletişim yeteneklerine sahip, muhatap olduğu kimseye güven veren ve güvenen, bencillikten uzak “biz” bilincine sahip daha çok ihtiyaç duyarlar. Bu ise takım çalışması ile mümkün olabilmektedir. Takım Çalışması eğitimine katılarak bir ekibin parçası haline gelmenin ne demek olduğunu çok daha iyi anlayacaksınız. Tüm katılımcılarımızı Takım Çalışması Sertifika programına davet ediyoruz.

Bu Eğitim Kursu Size Ne Katacak?

Birden çok çalışanı olan iş yerlerinde eğer “takım ruhu” eksikse bunun zararları ağır olacaktır. Grup içerisinde rolleri karışık, kendisinden ne beklendiğini bilmeyen, dolayısıyla üretime ve yaratıcılığa destek veremeyen birinin hem psikolojik sorunları olacak, kimi zaman mobbinge maruz kalacak, ya kendisi işini sevmeyerek yapacak ve ayrılacak ya da işten çıkarılacaktır. Elbette bu sadece kişinin kendi sorunu değil, aynı zamanda şirketlerin de birer eksiğidir. Takım liderleri ve bir takımın parçası haline gelmek isteyen görev sorumluları iyi bir stratejiyle başarıları peşinden koşturabilirler.

İş İlanları / Olanakları

Hemen hemen her iş ilanında “takım çalışmasına yatkın” ibaresi görülmektedir. Her ne kadar bu kriter çok aransa da bu özelliğe sahip çalışanlar azdır. Takım çalışmasına uymayan ve olumsuz çalışanların yaydığı negatif enerjinin tüm takıma yayıldığı için işten çıkarılmalar sürekli gözlemlenir. Bu kadar sık yaşanan bu sorun nedeniyle iyi bir takım arkadaşı yaptığı iş zayıf olsa bile sahip olduğu görev bilinci ve azmiyle hem diğer çalışanları, hem üstlerini kolayca etkileyebilir ve iş yerinin vazgeçilmez bir parçası haline gelebilir. Aynı şekilde yetenekli ama verimsiz bir grubun panzehri iyi bir takım lideridir, bu nedenle takım çalışmasına yatkın liderler de iş yerinin vazgeçilmezleri arasındadır.

Takım Çalışması Sertifikası

Eğitim sonunda 10 sorudan oluşan 10 dakika süre sınırı bulunan online sınav uygulanmaktadır. Konuları tamamladıktan sonra sınav otomatik olarak karşınıza çıkmaktadır. Sertifika sınavını 100 üzerinden en az 60 alarak başarıyla tamamlayan kişilere Takım Çalışması Belgesi (katılım sertifikası) verilmektedir. Hak edeceğiniz sertifikayı yukarıda sayılmış olan birçok sektör için iş başvurularınızda CV’nize ekleyebilir ve sertifikanızı bu interaktif eğitimi aldığınıza dair kanıt niteliğinde referans olarak kullanabilirsiniz. Sertifikanın geçerliliği hakkında bilgi edinmek için Destek sayfasına göz atmanızı öneririz.

Kurs Süresi

Takım Çalışması uzaktan eğitimi serbest zamanlı olarak 7 gün sürmektedir. Yani eğitime başladığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde dilediğiniz zaman sisteme giriş yaparak eğitiminizi durdurabilir, devam edebilir ve tamamlayabilirsiniz. Eğer 7 günden daha erken bir zamanda sınavı geçerek eğitimi tamamlarsanız kalan günleri beklemeden sınav başarınızı temsilen bir rozet profilinize anında eklenecek ve sertifikanızı baskı veya online olarak isteyebileceksiniz.

Daha fazla bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için iletişim bölümünden veya canlı sohbetten bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Eğitim İşleyişi Hakkında

Sertifika Siparişi Hakkında

Ders Konuları

Takım Kavramı 00:04:00
Takım Olma Aşamaları 00:04:00
Takım Çeşitleri 00:08:00
Takım Çalışması ve Gerekliliği 00:07:00
Takım Oluşumunda Beş Temel Faktör 00:08:00
Takımların Sahip Olması Gereken Özellikler 00:03:00
Takım Çalışmasının Amacı Ve Önemi 00:02:00
Yenilik Kavramı ve Yeniliğin Takım Çalışmasındaki Önemi 00:15:00
Yüksek Başarı Gösteren Takımların Özellikleri 00:11:00
Takım Oluşturma Süreci 00:06:00
Mevcut Takımları İyileştirmek ve Takım Oluşturmanın Amaçları 00:07:00
Takımların Etkinliğinin Saptanması 00:10:00
Takım Çalışması Sertifika Sınavı 00:10:00

Ders Yorumları

5

5
4 yıldız
 • 5 Yıldız4
 • 4 Yıldız0
 • 3 Yıldız0
 • 2 Yıldız0
 • 1 Yıldız0
 1. teşekkürler

  5

  takım çalışması gibi önemli bir konuda eğitim almamak olmazdı, teşekkürler.

 2. 5

  Çok faydalı bir eğitimdi anlatım oldukça ilgi çekici ve bilgilendirici, teşekkürler.

 3. 5

  Ayrıntılarıyla güzel bir eğitim.
  Teşekkürler


GLOBAL ENSTİTÜ'DEN SERTİFİKA ALANLAR
Daha fazlası için buraya tıklayınız
[authoravatars roles=sertifika avatar_size=80 user_link=bp_memberpage order=random limit=12]

Global Enstitü. Tüm Hakkı Saklıdır.