4.5

2

oylama

Toplumsal Düzen Eğitimi İnsanların bir arada, düzen içinde yaşayabilmeleri ise hukuku gerekli kılmıştır. Toplumsal bir düzenin kurulabilmesi ve sağlıklı işleyebilmesi …

Öğrenci Sayısı

558

Konuların Uzunluğu

1 saat, 26 dakika

Konu Sayısı

3

Yayıncı
Sertifika

Toplumsal Düzen Eğitimi

İnsanların bir arada, düzen içinde yaşayabilmeleri ise hukuku gerekli kılmıştır. Toplumsal bir düzenin kurulabilmesi ve sağlıklı işleyebilmesi için, bireylerin birbirleriyle olan ilişkileri veya toplumlar arasındaki ilişkileri düzenleyen bir hukuk düzeninin var olması gereklidir. Bu noktadan hareket edersek hukuk; bireyler ve toplumlar arasındaki ilişkileri düzenleyen ve uyulması devlet gücüyle yaptırıma bağlanmış olan kurallar bütünüdür şeklinde tanımlanabilir. Tüm katılımcılarımızı Toplumsal Düzen eğitimine davet ediyoruz.

Bu Eğitim Kursu Size Ne Katacak?

Hukuk olgusu; çağdaş, demokratik toplumların olmazsa olmaz bir kurumudur. Çağdaş toplumlarda din, dil, ırk, cinsiyet vs. ayrımı yapmaksızın bütün bireyleri eşit sayan hukuk sistemi toplumsal düzenin sağlanmasında hayati bir öneme sahiptir. Hukuk, kişilerin birey olmaktan kaynaklanan kişilik haklarını güvence altına almıştır. Bu modülde toplumsal düzeni sağlayan kurallar ile kişilik haklarına ait bilgileri bulabileceksiniz.

İş İlanları / Olanakları

Meslek veya alan seçimi bireyin yaşamındaki dönüm noktalarından biridir ve tesadüflere bırakılmaması gerekir. Seçilen meslek; bireyin yaşayacağı çevreyi, ilişkide bulunacağı insanları, ekonomik durumunu; kısaca yaşam tarzını etkileyecektir. Bu modül ile kazanacağınız bilgiler doğrultusunda kendinizi geliştirerek iş hayatında uygun mesleği seçmiş bulunuyorsunuz.

Toplumsal Düzen Sertifikası

Eğitim sonunda 10 sorudan oluşan 10 dakika süre sınırı bulunan online sınav uygulanmaktadır. Konuları tamamladıktan sonra sınav otomatik olarak karşınıza çıkmaktadır. Sertifika sınavını 100 üzerinden en az 60 alarak başarıyla tamamlayan kişilere Toplumsal Düzen Belgesi (katılım sertifikası) verilmektedir. Hak edeceğiniz sertifikayı yukarıda sayılmış olan birçok sektör için iş başvurularınızda CV’nize ekleyebilir ve sertifikanızı bu interaktif eğitimi aldığınıza dair kanıt niteliğinde referans olarak kullanabilirsiniz. Sertifikanın geçerliliği hakkında bilgi edinmek için Destek sayfasına göz atmanızı öneririz.

Kurs Süresi

Bu uzaktan eğitim serbest zamanlı olarak 7 gün sürmektedir. Yani eğitime başladığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde dilediğiniz zaman sisteme giriş yaparak eğitiminizi durdurabilir, devam edebilir ve tamamlayabilirsiniz. Eğer 7 günden daha erken bir zamanda sınavı geçerek eğitimi tamamlarsanız kalan günleri beklemeden sertifikanız profilinize anında eklenecek ve sertifikanızı baskı halinde isteyebileceksiniz. Daha fazla bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için iletişim bölümünden veya canlı sohbetten bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Eğitim Konuları

 • Temel Hukuk Bilgileri 00:45:00
 • Hukukun Temel Kavramları 00:31:00
 • Toplumsal Düzen Sertifika Sınavı 00:10:00

Yorumlar

4.5

4.5
2 ratings
 • 5 yıldız1
 • 4 yıldız1
 • 3 yıldız0
 • 2 yıldız0
 • 1 yıldız0
 1. 5

  İçerik bakımından biraz gözünüz korkabilir.Ama önyargınızı kırarak bu eğitime kesinlikle katılmalısınız

 2. FATMA DÖNMEZ2 Mayıs 2020 at 16:17

  Toplumsal düzen

  4

  Konular başta bilmeyen için ağır gelebilir
  Ama yazıp çalışılınca sınav hiçte zor değildi 😌

En Popüler

Global Enstitü. Tüm Hakkı Saklıdır.